امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قلعه‌نويي: استقلال ارث پدری من نیست
ورزش سه: امير قلعه‌نويي سرمربي استقلال صحبت‌هاي مهمي را درباره تيم ملي، استقلال، بازيکنان ملي‌پوش و البته شايعاتي که درباره جدايي قطعي‌اش در پايان فصل به گوش مي‌رسد به زبان آورد. قلعه‌نویی که با لحنی گلایه‌آمیز از اتفاقات پیرامونی تیم صحبت می‌کرد، حرف‌هایش را از اردوی استقلال در کیش آغاز کرد. اردویی که به دلیل غیبت تعداد زیادی از بازیکنان استقلال، چندان باب طبع او نبوده اما به هر حال آنقدرها هم بد نیست.

آماده‌سازی ما در کیش

با توجه به اینکه لیگ به مدت ۵۰ روز تعطیل است،‌ ما یک برنامه آماده‌سازی مجدد برای تیم درنظر گرفته‌ایم. برنامه‌ای برای بدن‌سازی و البته برنامه‌های تاکتیکی و فنی. قصد داشتیم ده روز اردوی بدنسازی داشته باشیم و در این مدت هم با انجام بازی‌های تدارکاتی، در شرایط مسابقه بمانیم. یک بازی با پدیده انجام دادیم و یک مسابقه هم با صبا داریم. به یاد شادروان مظلومی به میدان خواهیم رفت و البته در یک تورنمنت در قائمشهر به احترام شهدا شرکت خواهیم کرد.

دو سال است روز خوش نداریم

متاسفانه دو سالی می‌شود که وضعیت ما تغییر کرده. درست از زمانی که استقلال قهرمان لیگ شد؛ همه علیه ما شدند. از روزی که قهرمان شدیم یک آب خوش از گلوی ما پایین نرفته است. همه تیم‌هایی که آمده اند اینجا با ۲۰ نفر حضور دارند، اما ما ۱۲ نفر. در این دو سال نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که فقط برای استقلال این چیزها رخ داد.

چرا از استقلال این تعداد بازیکن دعوت شد

من نمی‌خواهم در کار آقای کی‌روش دخالت کنم، اما باید به بازیکن‌ها انگیزه می‌دادند تا به خاطر حضور خوب در لیگ به تیم ملی دعوت بشوند اما بازیکنان ما تحت هر شرایطی دعوت شدند تا آن انرژی و انگیزه لازم را در لیگ نداشته باشند. این موضوع خیلی به ما لطمه زد. الان هم که می‌بینید شرایط ما به هیچ وجه مناسب نیست و تعداد کمی بازیکن با ما به اردو آمده. رضا عنایتی هم تعجب می‌کرد که وضعیت ما اینطور است. اما به هر حال اوضاع ما در دو سال گذشته همین است.

چرا نوری و خلعتبری دعوت نشدند؟

سجاد شهباززاده، خلعتبری، محمد نوری باید در تیم ملی حضور می‌داشتند اگر ملاک درخشش در لیگ بود. سجاد شهباززاده بهترین گلزن داخلی لیگ است. نوری در خط هافبک پرسپولیس عالی کار کرده و خلعتبری هم دیگر باید چه می‌کرد که نکرد؟

برای هاشم ناراحتیم

دیشب یکباره خبر شدیم که هاشم بیک‌زاده مصدوم شده، اما هر کاری کردیم نتوانستیم هاشم بیک‌زاده را پیدا کنیم اما اگر نیم فصل را از دست بدهد، باید یک بازیکن جانشینش کنیم.

بازیکن خارجی ما نیست

یک بازیکن خارجی گرفته‌ایم اما ۵ روز است تهران است. او باید با ما می‌بود اما ما عملا او را نداریم. این که ۵ روز قبل از مسابقه بیاید چه فایده‌ای دارد؟ من مفاد قرارداد او را نمی‌دانم اما او لابد طبق قراردادش عمل کرده. ما باید او را در این اردو می‌داشتیم تا با بچه‌های ما خو می‌گرفت و با تیم کنار می‌آمد و در نهایت به نفع هر دو بود که او باشد. اما متاسفانه در این زمینه هم شرایط ما مناسب نیست.

کاپیتان کسی جز عنایتی نیست

قلعه‌نویی تصمیم می‌گیرد چه کسی کاپیتان باشد و من به این نتیجه رسیدم کسی بازوبند را ببندد که با همه ارتباط خوبی داشته باشد و قدرت رهبری هم داشته باشد که به نظر من عنایتی این کار را خیلی خوب انجام می‌دهد.

تیم ملی در جام جهانی موفق نبود

فقط دو سه نفر هستند که دارند از تیم ملی تعریف می کنند اما نظر مردم چیز دیگری است. ما بچه‌هایی داشتیم که در اروپا بازی می‌کردند اما همه شان جواب شدند. شما به این می گویید موفقیت؟ ما در جام جهانی موفقیت چندانی به نظر من نداشتیم. ما در جام جهانی‌های قبلی نتایج بهتری گرفتیم و فوتبالمان را هم به دنیا معرفی کردیم. البته بازیکنان زحمت کشیدند که باید به آنها خسته نباشید گفت.

در جام ملت‌ها باید شانس بیاوریم

کوچک‌ترین اشتباه در جام ملت‌ها می‌تواند باعث حذف بشود. همانطور که تیم من در مالزی دچار همین بلا شد. اگر در جام ملت‌ها خوش‌شانس باشیم به نظر من می‌توانیم پیش برویم.

می‌خواستم وابستگی‌مان به ملی‌پوش‌ها از بین برود

من قصد داشتم برای دوره تازه استقلال،‌جوری پیش برویم که چندان درگیر بازیکنان ملی‌مان نباشیم. پس باید تیمی می‌بستیم که این احتیاج به نوعی حل می‌شد. بازیکنان ملی ما متاسفانه طوری بازی می‌کردند که فکر می‌کردی وزنه ده کیلویی به پایشان بسته شده. اگر محسن مسلمان را می‌گرفتیم تا حد زیادی به این موفقیت رسیده بودیم.

می‌توانستم قهرمان آسیا بشویم

عزت و ذلت دست خداست. همیشه علیه من مطلب نوشته‌اند. حتی موقعی که تیم‌های من قهرمان می‌شدند و بهترین خط حمله و دفاع را داشتیم. الان هم داریم تلاش می‌کنیم اما شما بروید ببینید در این دو ساله چه کارهایی را علیه ما انجام داده‌اند. مثلا من در خانه نشسته بودم و دیدم پژمان منتظری رفته قطر. اگر آن سال منتظری و جباری از ما جدا نمی‌شدند قهرمان آسیا می‌شدیم. اما متاسفانه این دو ساله اتفاقاتی افتاده که نه در اردو به ۱۸ نفر می‌رسیم و نه در بازی‌ها.

امیدوارم بیایند و به آرزویشان برسند

مگر من در استقلال مربیگری کرده‌ام؟ مگر فقط در استقلال قهرمان شده‌ام؟ این تیم ارث پدری من نیست. اینهایی که الان مصاحبه می‌کنند آن وقت‌ها که تیم در پایین جدول بود ده کیلومتری تیم هم پیدایشان نمی‌شد. به هر حال امیدوارم که آنها که آرزویشان حضورشان در استقلال است بیایند و به این آرزو برسند. همانطور که ما آمدیم استقلال چون آرزویمان مربیگری در استقلال بود.
پاسخ
سپاس شده توسط: