امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مادر ها بخوانند !
مادر ها لطفا تا آخر بخوانید(بسیارمهم):

اگر بچهای تکلیف نمینویسد، گیر ندهید، خودش میداند و معلمش. اگر بچهای از خوابِ نازِ صبح بیدار نمیشود، خودش میداند و ناظمش. اگر درس نخواند، خودش میداند و کارنامهاش. به پدر و مادرش مربوط نیست.
به پدر و مادرش این مربوط است که با هم در خانه دعوا نکنند، تفریحات خارج از سن و سال بچه ایجاد نکنند، وسط هفته تا دیروقت مهمانی نباشند، بچهشان را کتابفروشی و موزه و پارک ببرند، در خانه میوه داشته باشند، با بچهشان بازی کنند، شبها موقع شام همه دور سفرهی غذا گفتگو کنند، با پوست میوه شکلهای عجیب و غریب درست کنند، هر از گاهی با معلمِ بچه دیدار کنند، به بچه یاد دهند توی اتاقش گلدان داشته باشد و هر روز از آن مراقبت کند، برایش اسباببازی هایی بخرند که دستِ بچه ورزیده شود، خودشان هم – بلا نسبت! – یک وقتهایی کتاب بخوانند. با بچه شوخی کنند. هی نگویند: «پول نداریم.»، سر بچه منت نگذارند که برایت فلان و بهمان کردهایم، حواسشان باشد دوستهای خوب دور و بر بچه باشد... همین!
(خواهشمندم نسبت به انتشار آن به ویژه بین اولیای محترم دانش آموزان محبت فرمایین] ✔✔✔پند ها و راهکارهای نوین پرورشی:
_________

اگر دیدی بچه ات گریه می کنه،وقت خودت رابرای ساکت کردنش تلف نکن،..به کبوتری یا تکه ابری درآسمان اشاره کن، تابه آن بنگرد..چون فیزیولوژی انسان برای گریه،نگاه به پایین کردن هست.
_________

اگر خواستی بچه هات ازاستخر یا حمام زودتر بیرون بیان،..
بهشون نگو الان بیرون بیایید،.. بلکه بگو :
پنج دقیقه دیگه وقت دارین، ..
سپس بربگرد وبگو دو دقیقه دیگه وقت دارین،..
ونهایتا" بگو وقت تموم شد..! خودشان بیرون میان.

وقتی درمقابل تعداد زیادی بچه ها که سروصدایشان زیادهست قرارگرفتی وخواسته توجه آنها را جلب کنی وساکتشان کنی، بگو:
"اونی که صدای مرامی شنود،دست خودش رابالاببرد"..☝

اولین نفر که دست خودش رابالا برد دومی هم بالا می برد وبه همه سرایت میکند وهمه ساکت میشوند.
______
اما بهترین ومهمترین پند:

به بچه هات بگو برین بخوابین تابرای نمازصبح بیدار بشویم.. وهمیشه هم وغم آنها آخرت خواهدشد...

❌نگو بخوابین که فردا مدرسه دارین

تاشب رابا فکر و ذکر دنیا بسرنکنند

به کودکت نگو : بر دیوار خط نکش
بلکه بگو : بر برگه ای بکش ، سپس آن را به دیوار میچسبانیم .

✨ نگو : برخیز و نماز بخوان و الا جهنمی میگردی
بگو : برخیز تا با یکدیگرنماز بخوانیم ، تا در بهشت نیز در کنار یکدیگر باشیم .

✨ نگو : برخیز و اتاق کثیف و شلخته ات را تمیز کن
بگو : دوست داری با یکدیگر اتاق را مرتب کنیم ، چون میدانم نظم را دوست داری

✨ نگو : بازی را تمام کن و درس بخوان زیرا درس خواندن مهمتر است
بگو : اگر دروست را به بهترین نحو تمام نمایی با همدیگر بازی خواهیم کرد

✨ نگو : به قسمت چپ بدنت نخواب
بگو : رسول الله به ما آموخته که بر روی قسمت راست بخوابیم

هر کلام و حرکت ما بر روی شخصیت فرزندمان تاثیر بسزایی خواهد داشت .

✨ حرکات کودکمان انعکاس اعمال ماست.
✨فرزندانم مهمانانی در خانه ام هستند✨ بزرگترین اکتشاف برای من این بود که فهمیدم " فرزندانم مهمانانی در خانه ام هستند و روزی از کنارم می روند" بلکه روزها با سرعت عجیبی می گذرند و آنها به زودی زود از من جدا می شوند. به خودم گفتم: کدام یک مهمتر است: نظم خانه یا اینکه فرزندانم به خوبی از من یاد کنند؟ و کدام یک مهمتر است: خانه یا اخلاق و روحیه و حسن تربیت فرزندانم؟ کشف کرده ام آنها مهمانان من هستند و این باعث شد اولویاتم را تغییر بدهم، بعد از این مهمترین چیز نزد من آرامش خاطر من و آنهاست. شروع کردم به پیاده کردن نقشه ام، و طبعا مجموعه ی کمی از قوانین مهم را انتخاب و خودم را ملزم به اجرای آنها کردم و بقیه ی چیزها را بدون هیچ قید و شرطی ول کردم. از عصبی شدن و داد زدن کم کردم و آرامش گرفتم، از وسواس هایم گذشتم و به خانه ای راضی شدم که مقداری به هم ریخته است و کمی شلختگی در آن مشاهده می شود اما فرزندانی را تحویل گرفتم که آرامش دارند و از من و خشم هایم نمی نالند درنتیجه رابطه ی من و آنها بسیار قوی و زیبا شده

دکترعلی اکبر زین العابدین
پاسخ
سپاس شده توسط:
بزار بچشم بزرگ شه
حتما عمل میکنم
پاسخ
سپاس شده توسط:
[عکس: image-ba7e76bd359048976619176029daa4facf...9ef6-V.jpg]
"مهربانی" مهمترین اصل "انسانیت" است .
اگر کسی از من کمک بخواهد یعنی من هنوز روی
زمین ارزش دارم.
پاسخ