امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مجلس مصمم به اجرای قانون در مورد هدفمندی یارانه هاست
[عکس: 2]

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در لایحه بودجه سال آینده مجلس مصمم به اجرای قانون در مورد حذف یارانهی دهکهای پردرآمد است و در سالهای گذشته نیز به این موضوع تاکید داشت و در بودجه سال آینده نیز آن را دنبال خواهد کرد.

تاجگردون در گفتوگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به لزوم حذف یارانهی دهکهای پردرآمد گفت: آنچه که دولت تاکنون اعلام میکرد عدم اجرای این بند به دلیل نبود جامعهی آماری و اطلاعات کافی بوده است. اما فکر میکنم برای جمع آوری این اطلاعات و تکمیل آنها فرصت کافی را داشته است.

وی افزود: چه این دولت و چه دولت قبل نبود اطلاعات را دلیل عدم اجرای قانون میدانستند، اما من فکر میکنم تا امروز حداقل 10 درصد از دهکهای پردرآمد اطلاعاتشان وجود دارد و امکان این کار وجود دارد. اما آنچه که مهم است این است که حتی در صورت حذف دهکهای پردرآمد نیز منابع جدیدی ایجاد نمیشود چرا که دولت تا امروز برای پرداخت یارانه کسری بودجه دارد و از ابتدای اجرای این طرح هنوز نتوانسته سهم تولید را پرداخت نماید و اگر بتواند از محل حذف دهکهای پردرآمد به صنعت و بهداشت سهم خود را اعطاء کند بسیار کار مهم و موفقیت آمیزی انجام میشود.
تا وقتی عشق آسمونی دارم
چه نیازی به عشق زمینی دارم
×من نوشت

پاسخ
سپاس شده توسط: