امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محاکمه عاملان جنایت در باغ متروکه
Thumbs Up 
محاکمه عاملان جنایت در باغ متروکه

دو پسر جوان که پس از مصرف مشروبات الکلی مرتکب قتل پسری در یک باغ شده بودند، در دادگاه کیفری پای میز محاکمه قرار گرفتند.
به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، در این پرونده امیر و پیمان متهم هستند تیر ماه سال گذشته پس از شرب خمر، پسر جوانی به نام علی را به قتل رسانده‌اند. پیمان یکروز پس از قتل با مراجعه به پلیس آگاهی خود را تسلیم کرد و مدعی شد به تصور اینکه مقتول قصد آزار و اذیت وی را دارد، دست به قتل زدند. صبح امروز جلسه محاکمه متهمان در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: امیر و پیمان متهم به مشارکت در قتل عمدی هستند که با توجه به مقتضیات پرونده برای آنها تقاضای مجازات قانونی را دارم.

در ادامه، اولیای دم با قرار گرفتن در جایگاه برای متهمان تقاضای قصاص کردند. سپس امیر در جایگاه قرار گرفت و با رد اتهامش گفت: من اتهام شرب خمر را قبول دارم، اما مرتکب قتل نشدم. شب حادثه در قهوه خانه بودم که پیمان به من زنگ زد و خواست که به پارک محل بیایم، من هم به آنجا رفته و شرب خمر کردیم.

در ادامه پیمان و علی همراه دو نفر دیگر به باغ رفتند ساعتی بعد پیمان به من زنگ زد و گفت به باغ بیا. من هم به آنجا رفته و متوجه شدم پیمان، علی را با ضربه های چاقو به قتل رسانده است.

رئیس دادگاه:

در بازجویی های قبلی اعتراف کرده ای که با مقتول درگیر و او را با ضربه چاقو به قتل رسانده ای. این موضوع را قبول نداری؟

متهم به قتل:

تمام اعترافاتم تحت فشار بازجویی بود و من مرتکب قتل نشدم. به من گفتند کارت قرمز داری و اگر قتل را به گردن بگیری تو قصاص نمی شوی و دوستت هم از مجازات مرگ نجات پیدا می کند.

در ادامه پیمان در جایگاه قرار گرفت که او نیز مدعی شد، در زمان قتل به علت مصرف مشروبات الکلی حالت عادی نداشته است.

در ادامه قضات دادگاه برای تصمیم گیری در این زمینه تنفس اعلام کردند.
پاسخ
سپاس شده توسط: