امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسلمان شدن سلبریتی معروف، شایعه یا واقعیت؟
لبریتی‌های زیادی هستند که به دین اسلام روی آورده‌اند یا به اسلام آوردن تمایل نشان داده‌اند. مدتی است که خبر مسلمان شدن لیندزی لوهان، مدل، خواننده وهنرپیشه‌ی آمریکایی در فضای مجازی پخش شده است. ماجرای مسلمان شدن لیندزی لوهان را می توانید در بنیتا بخوانید. درادامه با ما همراه باشید.
[عکس: 32085bf2306f1d23991aa15a330f0ce1.jpg]
پس از اینکه لیندزی لوهان، هنرپیشه‌ی آمریکایی که با بازی در فیلم «دختران بدجنس» به شهرت دست پیدا کرد، در قسمت بیوگرافی صفحه‌ی اینستاگرام خود عبارت «علیکم السلام» را نوشت، بسیاری از کاربران تصور کردند او مسلمان شده است. به علاوه، این هنرپیشه تمام عکس‌های خود در اینستاگرام را پاک کرد و باعث شد مردم با تصور اینکه تصاویرش را به دلیل بی حجابی پاک کرده، به این شایعه بیشتر دامن بزنند. با توجه به سابقه‌ای که لیندزی لوهان در زمینه بازیگری و مدلینگ داشت، باور این موضوع برای همه کمی سخت بود.
[عکس: 1484588496-syn-mar-1484566458-lindsay-lo...tagram.jpg]
در سال ۲۰۱۵، لیندزی لوهان درحالی‌که یک قرآن به‌دست داشت دیده شد. او بعدها گفت که این کتاب هدیه‌ای از طرف یک دوست نزدیک بوده است. «دوستان نزدیک من همیشه پشتیبان من بوده‌اند. در لندن افرادی اهل عربستان سعودی زندگی می‌کنند و این قرآن را به من هدیه دادند زیرا من در حال تحقیق بودم. این کتاب درهایی جدید را به روی من باز کرد تا بتوانم معنویت را تجربه کنم و با معنای حقیقی زندگی آشنا شوم.» او در مصاحبه‌ای با یک شبکه‌ی ترکیه‌ای، پس از اینکه به دلیل خواندن قرآن مورد انتقاد قرار گرفت گفت: «این من هستم. به دلیل در دست داشتن قرآن من را آدم بدی خطاب قرار دادند و من را مانند شیطان نشان دادند. تنها به دلیل اینکه این اعتقاد من و زندگی شخصی من است و من درحال یادگیری آن هستم. من بسیار خوشحالم که به لندن می‌روم؛ زیرا در کشور خودم به دلیل این موضوع امنیت نداشتم. رفتار مردم بسیار بد بود. اکنون می‌فهمم که چرا زنانی که روسری سر می‌کنند احساس می‌کنند با بقیه فرق دارند. من این را حس کردم. وقتی که روی سر من روسری قرار دادند افتخار کردم؛ زیرا آنه‌ا به من اجازه دادند بخشی از فرهنگشان باشم.»
[عکس: 14169e82bd96.jpg]
پیش از این سلبریتی‌های دیگری نیز برای کشورهای مسلمان با شال عکس گرفته بودند؛ اما برخلاف ریحانا و کلویی کارداشیان، به نظر می‌رسد لیندزی لوهان واقعا به فرهنگ دیگری گرایش پیدا کرده است.
او در مصاحبه‌ای به Daily Mail گفت:« من از کودکی مشغول به یادگیری زبان‌های مختلف هستم. به فرانسه و انگلیسی مسلط هستم، روسی را متوجه می‌شوم و در حال یادگیری ترکی، ایتالیایی و عربی هستم.» او از فعالیت‌هایی که برای پناهندگان سوری انجام داده بود صحبت کرد. لیندزی لوهان در ترکیه به اردوگاه‌ها و بیمارستان‌ها سر زد و با پناهجویانی که مورد حملات داعش قرار گرفته بودند ارتباط برقرار کرد و قبل از اینکه تمام تصاویرش را در اینستاگرام پاک کند، تصاویری از خودش درحال بازی با کودکان پناهجو و صحبت با خانواده‌های آن‌ها منتشر کرد. ظاهرا لیندزی لوهان به محبوبیت زیادی در ترکیه دست پیدا کرده است و فعالیت‌های انسان‌دوستانه‌ی او به بخشی از زندگی روزمره‌اش تبدیل شده است.
[عکس: 49487248.cached.jpg]
لیندزی لوهان چند روز پیش در سواحل تایلند با لباس‌های شنایی که برای زنان مسلمان طراحی شده است دیده شد. او اکنون به مدت دو هفته در تایلند به سر می‌برد و پیش از آن به دیدار خانواده‌اش در دبی رفته بود. لیندزی لوهان اخیرا چندین‌بار با پوشش اسلامی و حجاب دیده شده است و اعلام کرده است که بعد از مطالعه‌ی اسلام، بعد از مدت‌ها به تسکین و آرامش رسیده است. او در گفت‌وگویی دیگرگفت: «خواندن قرآن باعث شد در دینی که دین صلح است احساس تسکین کنم. من به درون خودم راه پیدا کرده‌ام و متوجه شده‌ام که چه چیزی در دنیا می‌خواهم. شما نمی توانید در عرض یک شب دین خود را عوض کنید؛ این یک فرهنگ است و من روی کاری که به اتمام نرساندم نظری نمی‌دهم.»
[عکس: 3EF9AA5C00000578-4383522-image-a-65_1491411742499.jpg]
و در جدیدترین اقدام، لیندزی لوهان با انتشار عکسی با حجاب در صفحه‌ی اینستاگرامش، با نوشتن «کالکشن جدید به زودی در راه است»، خبر از راه اندازی کالکشن روسری خود داد.
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط: