امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشخصات فرزندان اول، وسط، آخر و بچه های تک فرزند
ویژگی های بچه های اول

بچه های اول اغلب در مقام رهبری هستند و تمایل دارند این ویژگی ها را داشته باشند:

-قابل اعتماد

-وظیفه شناس

-نظام مند

-محتاط

-نظارت کننده

-با دستاوردهای بالا

ویژگی های بچه های وسطی

بچه های وسط اغلب این احساس را دارند که خوب من که از همه بزرگ تر نیستم. از همه کوچک تر هم نیستم. پس من که هستم؟ این نوع دست و پا زدن در سلسله مراتب خانواده منجر می شود به این که هدفشان را بر همسالانشان بگذارند. چراکه توجه والدین معمولاً یا به بچه اول یا بچه کوچولوی خانواده است. به طور کلی، فرزندان وسط تمایل دارند ویژگی های زیر را داشته باشند:

-احساس رضایت از با مردم بودن

-تا حدودی سرکش

-موفق در دوستی

-دارای دایره اجتماعی بزرگ

-مصلح

ویژگی های بچه های آخر

کوچک ترین بچه ها تمایل دارند که از قید پدرو مادرشان آزادتر باشند. ویژگی هایی که غالباً می توان برای این بچه ها برشمرد عبارتند از:

-عاشق سرگرمی

-پیچیده نبودن

-محاسبه گر

-دارای اعتماد به نفس اجتماعی

-جویای توجه

-خود محور

ویژگی های تک فرزندها

تک فرزندها موقعیت منحصربفردی در خانواده دارند. خواهر و برادری ندارند که به رقابت با آنها بپردازند و انحصاراً والدین به آنها توجه دارند آن هم نه فقط برای یک دوره کوتاه بلکه برای همیشه. بنابراین هم امتیاز برخورداری از حمایت والدین و هم انتظارات پدر و مادر بر روی شانه های آنها سنگینی می کند. به این ترتیب تک فرزندان این ویژگی ها را دارند:

-
کامل و بالغ شدن منطبق با سن

-
کمال گرا

-باوجدان

-ساعی

-رهبر
آمدن ' بودن ' شدن ' رفتن
پاسخ
سپاس شده توسط: