امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات پس از این عمل اضافه وزن
[عکس: Weight-Loss-Surgery.jpg.gif]
درمان جراحی تنها یک روش کمکی برای کاهش وزن است و بیمار متعهد است تا آخر عمر از رژیم غذایی مناسب و افزایش فعالیت بدنی (پیاده روی روزانه) پیروی نماید تا به وزن قبل از جراحی بازگشت نکند.ناگفته نماند اگر به میزان کافی ویتامین های لازم را دریافت نکند به بیماری های صعب العلاجی دچار خواهد شد
بيماراني که تحت عمل جراحي چاقي (Bariatric Surgery) قرار گرفته اند، در صورت مصرف نکردن ويتامين ها و مکمل هاي معدني تجويز شده، در معرض مشکلات بينايي قرار مي گيرند.
به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام به نقل از سايت «MSN»، تغييرات در سيستم گوارشي بر اثر جراحي، مي تواند ميزان جذب مواد مغذي را کاهش دهد. اگرچه پس از اين نوع جراحي، بروز مشکلات مربوط به چشم شايع نيست اما در صورت بروز و کنترل نشدن مي تواند عوارض مخربي در پي داشته باشد. از جمله شب کوري، زخم، اسکار و تغيير در قرنيه و سيستم بصري، حرکت هاي غيرعادي چشم، خشکي چشم و فلجي عضله چشم. مصرف کم ويتامين هاي E، A ، B1 و مس عوارض بيشتري در پي دارد زيرا اين ويتامين ها به عملکرد طبيعي چشم و سيستم بينايي کمک مي کند. محققان دريافته اند که کمبود شديد ويتامين A به مشکلات چشم پس از جراحي چاقي ارتباط دارد
آمدن ' بودن ' شدن ' رفتن
پاسخ
سپاس شده توسط:
ممنونmara
من از نهایت تاریکی
من از نهایت شب حرف می زنم
اگر به خانه من آمدی برایم ای مهربان
چراغ بیاور
ویک دریچه که از آن
به از دحام کوچه خوشبختی بنگرم (فروغ فرخزاد)
پاسخ
سپاس شده توسط: