امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقصر کمبود برق، بیت‌کوین یا صادرات؟!
#1
۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
 
مقصر کمبود برق، بیت‌کوین یا صادرات؟!
خبر استخراج مجاز و قانونی رمز ارز توسط شرکت چینی -ایرانی در حالی که گفته می شود باید برای این که مازوت سوخته نشود برق کمتری مصرف کرد، خیلی زود به یکی از خبرهای پربازخورد در فضای مجازی تبدیل شد.
خراسان: خبر استخراج مجاز و قانونی رمز ارز توسط شرکت چینی -ایرانی در حالی که گفته می شود باید برای این که مازوت سوخته نشود برق کمتری مصرف کرد، خیلی زود به یکی از خبرهای پربازخورد در فضای مجازی تبدیل شد.
سخنگوی صنعت برق کشور بدون اشاره به خاموشی های گسترده در کشور اظهار کرد که فعالیت شرکتی در «کرمان» که بیت کوین استخراج می کند کاملا قانون بوده و برای استفاده از برق مجوزهای لازم را از شرکت توانیر دریافت کرده است و تعرفه می پردازند. چینی ها برای استخراج بیت کوین ۱۷۵ مگاوات برق مصرف می کنند که به گفته روابط عمومی برق کرمان تعرفه برق صادراتی را می پردازند‌.
[عکس: 2520466_275.jpg]
برخی از کاربران معتقدند که باتوجه به شرایط خاص کشور در حوزه انرژی و استفاده اجباری از مازوت به منظور تامین انرژی هیچ توجیهی برای فروش برق به این شیوه وجود ندارد و باید با توجه به کمبود برق در کشور از فعالیت این شرکت ها جلوگیری شود. برخی هم از مسئولان شرکت توانیر خواسته اند درباره این موضوع پاسخ گو باشند که چرا در شرایطی که مدارس تعطیل است و ادارات با ظرفیت کمتری در حال فعالیت هستند، میزان مصرف برق رشد بیشتری داشته است که مجبور به خاموشی شده اند.
در این بین برخی هم این موضوع را مربوط به صادرات برق به کشورهای دیگر می دانند و بر این باورند که وزارت نیرو با مازوت سوزی و خاموش کردن برق خیابان برخی شهرها در حال فروش برق به دیگر کشورهاست.
       ا‏میدوارم برای حال خوبتون محتاجِ بودن هیچ آدمی نباشید
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
1 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
♥صنم♥ (۲۲-۱۰-۹۹, ۰۶:۵۱ ق.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان