امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مونالیزا دیجیتالی که اخم میکند!
#1
یک نمونه دیجیتالی از تابلوی مشهور مونالیزای لئوناردو داوینچی، نقاش مشهور ایتالیایی میتواند لبخند مرموز آن را با اخم جایگزین کرده، لبهای نقاشی را جمع کند و با چشمانش به پیگیری حرکات تماشاگران بپردازد.گفته می شود که نسخه دیجیتالی «مونالیزای زنده» از فناوری هوش مصنوعی بهره میبرد و توسط تیمی از ۴۰ کارشناس فنی و هنرمند فرانسوی ساخته شده که طی یک سال گذشته بر روی این طرح کار میکردند.

این فناوری به دستگاه حسگر حرکت مجهز است که در بازیهای ویدیویی تعاملی مورد استفاده است.به گفته ژان کلود هویدن، رئیس موسسه اینترنت و مولتی مدیای پاریس که این سیستم را ساخته است، این دستگاه، حرکات و تصاویر تماشاگران را انتخاب کرده و به نقاشی اجازه میدهد تا بسته به خلق و خویش واکنش نشان دهد.

فلورنت آزیوسمانوف که این نسخه تعاملی را ساخته، گفت: ایده اولیه، تبدیل مونالیزا به یک قالب مدرن بود. وی اکنون میتواند تغییرات را در اطرافش احساس کند. داوینچی سعی کرد مونالیزا را زنده به تصویر بکشد، ازاین رو بد نیست که ما اهداف وی را چند قدم جلوتر ببریم.آزیوسمانوف در مورد انتخاب مونالیزا برای پروژهاش گفت که وی بسیار شناخته شده و یکی از نمادینترین شخصیتهای تاریخچه هنر است.نقاشی اصل در موزه لوور در پاریس آویخته شده است، اما نسخههای دیجیتالی در اندازه و قالبهای مختلف قابل تولید و عرضه هستند.

نقاشی مونالیزا یکی از پر آوازه ترین چهره فردی جهان است. ابهام این چهره نتیجه علاقه داوینچی به سایه روشن کاری است.

این چهره را درون یک هرم قرار داده است و سه لکه بزرگ روشنایی در اثر بوجود آورده است. ترکیب بندی صحیح، رنگ پردازی مناسب، تاکید بر عنصر انسانی، تصویر سه بعدی و نمایی علمی از سایه روشن کاری از ویژگیهای این اثر میباشد؛ که باعث زیبایی آن شده است.

منظره کمی از بالا و چهره کمی از پایین دیده شده است.
پایان رمانتون رو اینجا اعلام کنین

http://forum.iranroman.com/showthread.php?tid=129070&pid=782078#pid782078
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
2 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
نويد (۱۰-۱۰-۹۴, ۰۹:۳۹ ب.ظ)، fatemeh . R (۱۰-۱۰-۹۴, ۰۶:۳۳ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان