امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میدونی چــــرا رنگ لباس عروس سفیده؟؟
دوست خیلی خوبی دارم که هر وقت همدیگر را برای خوردن قهوه ترک می بینیم از همه چیز و همه جا با هم حرف می زنیم. یک روز او از من پرسید میدانی چرا رنگ لباس عروسی سفید است؟ هیچ وقت به این مسئله فکر نکرده بودم بنابر این جوابی هم نداشتم.
او گفت برای اولین بار ملکه ویکتوریا در انگلستان در سال ۱۸۴۰ لباس عروسی خود را با پارچه سفید که

ارزانترین پارچه بود درست کرد و برای تزئین آن از تورهای دست دومی که از قبل داشت استفاده کرد.
او با این کار می خواست به مردم درس صرفه جویی بدهد و آنها را تشویق کند که برای تهیه لباس عروسی مخارج سنگین را متحمل نشوند و زندگی را ساده تر و مقتصدانه اداره کنند.
اولین لباس عروس سفید ملکه ویکتوریا

به این ترتیب لباس سفید عروسی شکل گرفت و بعدها در همه جای دنیا متداول شد. قبل از آن لباس های عروس را با پارچه های رنگی مثل قرمز, بنفش, آبی کبود و مشکی درست می کردند که بسیار گران تمام میشد. فقط درباریان و پولدارها میتوانستند از عهده تهیه این نوع لباس های رنگی یا نقش دار بر بیایند و مردم کم درآمد و فقیر رنگ سفید می پوشیدند.

لباس عروسی سلطنتی قدیمی

حالا که مسئله رنگ لباس عروسی به میان آمد باید بگویم که در حدود شصت و هفتاد سال پیش در ایران بعضی از عروس ها لباس های عروسی خود را برنگ های صورتی و یا آبی خیلی کمرنگ درست می کردند.
لباس عروس رنگی

عروس خانم های خیلی شیک و مدرن هم از چراغ های رنگی ریز که به درخت کریسمس میزنند برای تزئین موهایشان استفاده می کردند. این چراغ ها با باطری کار می کردند و دگمه آن در دست عروس قرار می گرفت و او با فشار دادن دگمه چراغ ها را خاموش و روشن می کرد و باعث ایجاد هیجان و تعجب در میان مهمان ها و بچه ها میشد.

[عکس: eowt3k8ad5wmlxfjw8uf.jpg]
چقَـבر پــَـر می ڪِشَـב دلـَـــمـ
بـﮧ هــَـــوآی تـُـو
پاسخ
سپاس شده توسط: sadaf ، kiana jon