امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میقانی: ناداوری ، ما را از مدل طلای آسیایی کاتا محروم کرد
سرپرست تیم ملی کاتای کشورمان گفت: در رقابتهای کاتای قهرمانی آسیا به خاطر ناداوری از مدال طلا محروم ماندیم.
داوود میقانی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران بعد از کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ملی کاتا ایران در رقابتهای قهرمانی آسیا اظهار داشت: مسابقات قهرمانی آسیای کاتا در سطح بالایی برگزار شد و خوشبختانه تیم ملی کشورمان موفق شد بعد از تیم ژاپن و با کسب 5 مدال نقره نایب قهرمان شود.
وی ادامه داد: البته ا ز نظر من در 4فرم کاتا حق ایران بود که مدال طلا بگیرد و فکر می کنم به دلیل نفوذی که ژاپنی ها در داوری داشتند باعث شد تا حق ما ضایع شود، در 3کاتا که مدال طلا قطعی بود حتی فیلم آن هم موجود است و اثبات می کند که ناداوری شده است.
میقانی خاطر نشان کرد : در این مسابقات کره که سال گذشته فقط با یک تیم شرکت کرده بود با تیم کامل آمد ضمن اینکه 12کشور در رقابتها حضور داشتند و این نشان می دهد که کاتا مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفته و سال به سال پیشرفت می کند و آماده تر در پیکارها حاضر خواهند شد .
رئیس کمیته فنی فدراسون جودو نایب قهرمانی ایران را مدیون تمرینات گسترده کاتا کاران دانست و در این باره اعلام کرد: خوشبختانه ما تمرینات خوبی داشتیم و فدراسیون جودو اردوهایی را برای ما تدارک دید، تخصصی شدن تیم هم کمک کرد تا ما عملکرد خوبی در آسیا داشته باشیم.
وی افزود: ما اکنون دو تیم را برای کاتا تشکیل داده ایم که تیم دوم نیروهای جوان هستند البته در رقابتهای آسیایی فقط یک تیم اجازه شرکت داشت اما در مسابقات جهانی که در پیش داریم مجوز این را داریم که علاوه بر تیم کامل 4نفردیگر را هم به همراه ببریم که سعی خواهیم کرد این تعداد ملی پوش را از بین نیروهای جوان انتخاب کنیم .
رئیس کمیته فنی فدراسیون جودو درباره زمان مسابقات پیش رو و اردوهای کاتا کاران اظهار داشت : در اردیبهشت ماه برای ملی پوشان قهرمانی کشور برگزار می شود و از این مسابقات تعدادی به اردوی تیم ملی افزوده خواهند شد ، رقابتهای قهرمانی جهان هم قرار است در ماه مهر به میزبانی ژاپن برگزار شود.
وی خاطر نشان کرد : از نظر من ایران باید در بخش داوری کاتا فکری بکند و تعداد داوران تخصصی را بیشتر کند که ما در مسابقات حساس تا این حد با ناداوری مواجه نشویم ، در مسابقات قهرمانی آسیا یک داور تخصصی از ایران همراه تیم اعزام شد و قضاوت هایی را هم انجام داد./مح
می کوشم غــــم هایم را غـــرق کنم اما
بی شرف ها یاد گرفته اند شــنا کنند ...
حسين پناهي

پاسخ
سپاس شده توسط: sa armani