امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصرت نوري: نقش خليل عباسي در اسکي بسيار پررنگ بوده است
Rainbow 
در حاشيه مراسم تجليل از مربيان و پيشکسوتان اسکي؛
نصرت نوري: نقش خليل عباسي در اسکي بسيار پررنگ بوده است
پيشکسوت اسکي در حاشيه مراسم تجليل از مربيان و پيشکسوتان اسکي گفت: نقشي که خليل عباسي بر اسکي کشور داشت بسيار پررنگ و قابل توجه بوده است.
نصرت نوري در گفتگو با خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران گفت: نقش خليل عباسي در اسکي بسيار پررنگ بوده است، من در سال 1341 مربي کوهنوردي بودم و در علم کوه با مربي گري رستمي کار مي کردم، مرحوم امين با اسکي بالا و پايين مي رفت و همين قضيه انگيزه اي براي شروع اسکي بود.

پيشکسوت اسکي ادامه داد: در آن زمان بليط 5 تومان بود و خليل عباسي به عده زيادي مي گفت که حق نداريد دست در جيبتان کنيد.

وي افزود: گيلان پور اولين مدرسه اسکي را نيز به همين شکل راه انداخت و از در منزل بچه ها را به پيست آبعلي مي آورد تا اينکه در سال 1358 تيم 13 نفره اي تشکيل شد که افرادي مثل رستمي، رنگرز و اعظمي حضور داشتند.

نوري تشريح کرد: پس از آن به کلاسهاي مربيگري در اتريش رفتيم و پيشرفت اسکي از همان روزهاي سرعت بيشتري گرفت.

وي در پايان خاطر نشان کرد: اسکي ورزش زيبايي است و اميدوارم با توجه ويژه اي که به آن مي شود شاهد درخشش اسکي بازان در مسابقات داخلي و خارجي باشيم./مح
.xcvk..xcvk.
پاسخ
سپاس شده توسط: بانوی جنوب