امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکات مهم در مورد آداب و معاشرت
#آداب_معاشرت

در هنگام رانندگی ، وقتی با یک حرکت نامناسب راننده دیگر مواجه شدید ، اقدام به زدن بوق طولانی و ایما و اشاره نکنید .
اجازه دهید که آن شخص برود ،دست تکان دهید و لبخند بزنید (حتی اگر واقعا ناراحت شده اید ).
در واقع این دست تکان دادن به این معنی است که میگویید: "فرض میکنم من را ندیدی ، اما روز خوبی داشته باشی"
این بهترین رفتار خواهد بود .مطمئنا هم شما و هم طرف مقابل احساس زیبایی خواهید داشت .

به عنوان دریافت کننده هدیه نیاز دارید از شخص هدیه دهنده با خبر شوید و فراموش نکنید که قدردانی خود را بابت هر آن چه که دریافت کرده اید،ابراز کنید.

حتی اگر آن هدیه دقیقا چیزی نباشد که آرزویش را داشتید می توانید بزرگواری خود را با سپاسگذاری از آن شخص نشان دهید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#آداب_معاشرت با افراد معلول و مریض

سوء تفاهم ها و کمبود آگاهی و بی ملاحظگی نسبت به فرد معلول یا صدمه دیده یا فردی که بیماری خاصی دارد نه تنها باعث ایجاد موانع در ارتباطات می شود بلکه سبب ایجاد ترس،ضربه و تنش هایی نیز می شود.

همانند موارد مشابه،در این شرایط نیز استفاده از زبان مناسب و کاربرد صحیح کلمات برای برقراری ارتباطی محترمانه و موقرانه ضروری است.

لازم است خود و حتی فرزندانتان را تعلیم دهید تا رفتاری باملاحظه داشته باشید و از هر گونه تبعیض غیر ضروری و سوء تفاهم های احتمالی پرهیز کنید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
#آداب_معاشرت (با انجام قوانین زیر دیگران را تحت تاثیر قرار خواهید داد)

وقتی با تلفن صحبت می کنید یا وقتی با تلفن همراه خود پیامی برای کسی می فرستید چند اصل را به یاد داشته باشید:

همیشه لحن کلامتان را طوری تنظیم کنید که شایسته ی موقعیت باشد.

واضح صحبت کنید،به طوری که شخصی که در ان طرف خط است به راحتی حرفهایتان را بفهمد.

حواس تان باشد که آیا در وقت مناسبی تماس می گیرید یا نه. از شخصی که با او تماس گرفته اید بپرسید که آیا زمان مناسبی برای صحبت هست یا ترجیح می دهد وقت دیگری تماس بگیرید.

هنگامی که در پست صوتی کسی پیغام می گذارید واضح،آرام و خلاصه صحبت کنید و علت تماستان را توضیح دهید و بپرسید آن شخص چه زمانی می تواند با شما تماس بگیرد.

چه شخصی که با وی تماس می گیرید شماره تلفن تان را داشته باشد و چه نداشته باشد،با گذاشتن شماره تلفن تان از خود نزاکت نشان دهید. در ابتدا و مجددا در انتهای پیغامتان،شماره تلفن و کد محلتان را ذکر کنید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
یک سری از آدمها هستند که مینشینند کنارتان و یک راز از خودشان برایتان میگویند و تاکید میکنند که آن را به کسی نگفته اند و فقط شما هستید که حالا میدانید.. بعد از چند دقیقه سوالی از زندگی‌تان میپرسند که دهن باز میمانید. دقیقا همان چیزی که همیشه سعی بر پنهان کردنش داشته اید یا دست کم به وضوح و مصرانه نخواسته اید در موردش حرفی بزنید…
خواستم بگویم که احساساتی نشوید. خام صمیمیت اینجور افراد نشوید. راز و مسایل خصوصی‌تان را برای خودتان حفظ کنید.
یک دوستی داشتم و البته کم و بیش هنوز هم دارم، که سالها پیش به من گفت: اگر من دوست صمیمی تو هستم، دلیل نمیشود که تو دوست صمیمی من باشی… قلبم شکست ولی درس خوبی گرفتم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
آداب_معاشرت

سی عادت ناپسند اجتماعی :

۱. خیره شدن به دیگران
۲. با دهان‌پر حرف زدن
۳. قطع کردن حرف دیگران
۴. اظهار فضل و دانایی کردن
۵. بلند حرف زدن
۶. خیلی محکم یا شل دست دادن
۷. پرخوری در میهمانی ها
۸. گذاشتن آرنج روی میز
۹. پچ پچ کردن و خندیدن مرموز در حضور دیگران
۱۰. بددهنی کردن
۱۱. باد کردن یا صدا در آوردن با آدامس
۱۲. استفاده بی اندازه از تلفن همراه 
۱۳. نمایش عمومی احساسات و رومانتیک بودن در حضور دیگران
۱۴. توهین یا کنایه و طعنه زدن به دیگران
۱۵. بهداشت ضعیف و رفتارهای ناپسند بهداشتی در حضور دیگران: مانند خلال دندان، تمیز کردن بینی حتی با دستمال، شانه‌کردن‌مو
۱۶. حمله به حریم شخصی و باورهای افراد
۱۷. بی نظمی و زرنگی در نوبت 
۱۸. ریختن آشغال روی زمین حتی در جاهای کثیف
۱۹. پوشیدن لباس نامناسب،یا آراسته نبودن 
۲۰ خندیدن به خطاها، آسیب دیدن یا مشکل دیگران
۲۱. به کاربردن کلمه های زشت و زننده
۲۲. هنگام گفتگو، نگاه کردن به جایی غیر از چهره مخاطب
۲۳. حل و فصل کردن مشکلات (با فرزند یا همسر یا...) در جمع
۲۴. کشیدن سیـ ـگار در جمع
۲۵. سکوت، و کم حرفی غیر عادی یا‌عبوس بودن در جمع 
۲۶. مسخره کردن لهجه ها یا شوخی های تحقیر آمیز جنسیتی
۲۷. افراط و تفریط در سلام ‌و احوالپرسی
۲۸. بدگویی از دیگران
۲۹. فضولی کردن
۳۰. بی توجهی به وقت و برنامه دیگران
پاسخ
سپاس شده توسط:
روانشناسان معتقدند اگـــر در هنگام حرف زدن با شخصی، مستقیما در چشمان او نگاه کنید ؛ طرف مقابل به دلیل اعتماد به نفس شما حرفتان را بهتر و راحت تر خواهد پذیرفت !
پاسخ
سپاس شده توسط: