امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هنرمندی که موسیقی را نقاشی می‌کند
#1
Thumbs Up 
وبسایت نوچه - آرزو مقدس: Stephen Orlando عکاسی است که می‌تواند حرکاتی را که یک نوازنده هنگام نواختن سازهایی مانند ویولن انجام می‌دهد در عکس‌های خود ثبت کند. بسیاری از این حرکات به دلیل این که تمام توجه مخاطبین عموماً به شنیدن صدای ساز معطوف می‌شود و نه حرکات نوازنده، در حالت عادی از نظر پنهان می‌مانند. او با نصب لامپ‌های LED و استفاده از تکنیک نوردهی درازمدت موفق شده مسیر حرکت دست‌ها و آرشه را تعقیب و ثبت کند.

برای این که بتوانیم مسیر نور را در عکس‌ها تعقیب کنیم می‌بایست نوعی هماهنگی میان حرکت نوازنده و عکاس در طول مدت ثبت عکس وجود داشته باشد و حرکت دادن دوربین به نظر من بسیار ساده‌تر از حرکت دادن نوازنده بود.

لامپ‌های LED به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده‌اند که پس از مدتی تغییر رنگ دهند تا بتوانند حس گذر زمان را القا کنند. پیشروی زمان در ویولن و ویولا از چپ به راست و در ویولن سل از بالا به پایین قابل مشاهده است. هر یک از این تصاویر تنها با یک بار نوردهی ثبت شده‌اند و بعد از عکس‌برداری هیچ تغییری با استفاده از فوتوشاپ یا دیگر ابزارهای ویرایشی در رد نورها ایجاد نشده است.


[عکس: 601007_771.jpg]

[عکس: 601008_162.jpg]

[عکس: 601009_592.jpg]

[عکس: 601010_469.jpg]

[عکس: 601011_177.jpg]

دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
شمعداني باغچه مان گل از گلش شکفته بود...
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
آفرین هنرمند.
خیلی جالبه!
ما عظمتی نداریم، همین اندازه عظمت داریم که می ایستیم بعد همین را در رکوع نصفه میکنیم...
وبعد به سجده وخاک برمیگردیم.
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
5 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
v.a.y (۱۲-۰۵-۹۴, ۰۷:۰۴ ب.ظ)، behe6t (۱۲-۰۵-۹۴, ۰۷:۰۹ ب.ظ)، نويد (۱۲-۰۵-۹۴, ۰۷:۱۶ ب.ظ)، farnoosh-79 (۱۲-۰۵-۹۴, ۰۷:۱۶ ب.ظ)، آشوب (۱۲-۰۵-۹۴, ۰۷:۰۲ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان