امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وضعیت نامشخص اکران «من یک ایرانی ام»
۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰   

پس از اعتراضات مختلفی که نسبت به برخی از تصمیم های شورای صنفی نمایش صورت گرفته، روز گذشته شنیدیم که این شورا در جدیدترین تصمیم خود قصد دارد در گروه کورش دو فیلم را به صورت متوالی و در عرض دو هفته به نمایش درآورد.
بانی فیلم:پس از اعتراضات مختلفی که نسبت به برخی از تصمیم های شورای صنفی نمایش صورت گرفته، روز گذشته شنیدیم که این شورا در جدیدترین تصمیم خود قصد دارد در گروه کورش دو فیلم را به صورت متوالی و در عرض دو هفته به نمایش درآورد. 
[عکس: 1571806_169.jpg]
  در حالی که اعتراضات به تصمیمات چند ماه اخیر شورای صنفی نمایش توسط سینم اگران به بالاترین حد ممکن رسیده، برخی شنیده ها حکایت از این دارد که براساس تصمیم این شورا قرار است در دو هفته متوالی و در گروه کورش دو فیلم سینم ایی به نمایش درآیند. از چهارشنبه هفته گذشته فیلم سینم ایی «شاخ کرگدن» به کارگردانی محسن محسنی نسب در سکوت خبری و بدون اعلام رسمی شورای صنفی نمایش در گروه کورش روی پرده رفته است. گروهی که پیش تر در آن فیلم سینم ایی «خانه کاغذی» اکران بود و نمایش آن تنها شش هفته به طول انجامید. اما نکته تعجب برانگیز این است که در این بحبوحه ترافیک اکران فیلم ها، تصمیم عجیب شورای صنفی در نمایش دو فیلم متوالی در گروه کورش است. براساس شنیده ها، با توجه به اعتراض شدید احمد نجفی تهیه کننده فیلم سینم ایی «من یک ایرانی ام» نسبت به تاریخ نامناسب نمایش فیلمش، شورای صنفی در جلسه ای اضطراری در روز ۱۱ بهمن ماه اعلام کرد فیلم «من یک ایرانی‌ام» در همین روز در سینم ا‌های سراسر کشور اکران شود و اگر سازندگان برخلاف تصمیم این شورا اقدام کنند طبق آئین نامه عمل خواهد شد! در این جلسه همچنین اعلام شد که فیلم «پشت ابرها» به کارگردانی مجید مجیدی به سرگروهی کورش در تاریخ ۲۵ بهمن ماه روی پرده می رود و اکران فیلم «من یک ایرانی ام» نیز مانع اکران قرارداد بعدی سرگروه کورش نخواهد شد. با توجه به اکران نشدن «من یک ایرانی ام» در تاریخ اعلام شده، گویا قرار است نمایش این فیلم از چهارشنبه (۱۸ بهمن ماه) در گروه کورش آغاز شود و از هفته بعد، فیلم سینم ایی «پشت ابرها» هم در همین گروه روی پرده رود. یعنی نمایش سه فیلم در سه هفته و در یک گروه سینم ایی! در واقع با توجه به تصمیم شورای صنفی نمایش، دو فیلم «شاخ کرگدن» و البته «من یک ایرانی ام» به فاصله یک هفته و پشت سر هم در گروه کورش روی پرده خواهند رفت و معلوم نیست در این فاصله بسیار کم و در جریان برگزاری جشنواره سی و ششم فیلم فجر چه سرنوشتی در انتظارشان خواهد بود.
برای هر دردی دو درمان است:

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط: