امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وینگادا: با روحیه و آمادگی بالای بازیکنان می‌توانیم عملکرد خوبی د
به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران؛سرمربی تیم ملی امید ایران گفت: همان طور که همه می دانیم فوتبال رشته بسیار خاصی است و البته اینکه در مسابقات از بازیکنان زیر 22 سال استفاده می‌کنیم جذابیت بیشتری خواهد داشت.

وینگادا درباره شرایط تیم ملی امید پیش از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اینچئون بیان کرد: آماده‌سازی تیم ما کمی دیر شروع شد البته پیش از حضورم در تیم ملی امید، هومن افاضلی زحمات این تیم را برعهده داشته و اطلاعات بازیکنان را به ما انتقال داد. البته لازم است تاکید کنم درست است که کارمان را دیر آغاز کردیم، اما دنبال عذر و بهانه نیستیم.

وی افزود:برای من راحت است که اکنون بگویم که زمانم کم بوده و دنبال بهانه باشم که بازیکنان را در اختیار نداشته‌ام اما با این کار روحیه بازیکنان و تیم نامساعد می‌شود و این کار را انجام نمی‌دهیم و می‌دانیم با روحیه و آمادگی بالای بازیکنان می‌توانیم عملکرد خوبی در بازی‌های آسیایی داشته باشیم و به دنبال تحقق همین هدف هستیم.

وی خاطر نشان کرد: همانطور که تاکید کردم دنبال عذر و بهانه نیستم و می‌دانم می‌توانیم با انگیزه بالا و با حمایت فدراسیون فوتبال، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان را نتایج خوبی را در اینچئون بگیریم. هدف اول انتخاب بازیکنان برای المپیک 2016 برزیل است اما این مرحله بعدی ما است و چالشی اصلی ما 15 روز دیگر آغاز می‌شود و باید در اولین بازی مقابل ویتنام قرار بگیریم.

وینگادا درباره عدم استفاده از بازیکنان بزرگسال و آینده نگری برای المپیک 2016 گفت: شاکله اصلی بازیکنان دعوت شده به اردو بازیکنان زیر 21 سال است که در بین آنها بازیکنان زیر 23 سال هم حضور دارند. درواقع با توجه به توافقاتی که صورت گرفته بود تصمیم گرفتیم از بازیکنان بزرگسال استفاده نکنیم. با توجه به دوره‌های قبلی مسابقات آسیایی و گزارش‌هایی که از دوره‌های قبل به من رسید هدف ما این است که در این دوره از بازیکنانی استفاده کنیم که زیر 21 و 23 سال باشند تا به آینده این تیم نیز کمک شود.

در این دوره تلفیقی از این بازیکنان را با خود همراه خواهیم داشت که 7 بازیکن زیر 23 سال هستند و بقیه از بازیکنان جوانتر تشکیل شده‌اند.

سرمربی تیم ملی امید ارزش مسابقات آسیایی برای بازیکنان جوان را اینگونه تشریح کرد: بازیکنانی که در این تورنمنت حضور پیدا می‌کنند می‌توانند تجربه بین‌المللی خود را بالاتر ببرند با توجه به اینکه پیش از این در باشگاه‌ها نیز کار کرده‌اند.

تمام تلاشم این بوده است که ارتباط خوبی با باشگاه‌ها و سرمربیان تیم‌های لیگ برتری داشته باشم و با برنامه‌ریزی که انجام دادیم از هر تیم حداکثر 2 بازیکن را دعوت کردیم تا بتوانیم از آنها استفاده کرده و تجربه‌شان را بالاتر ببریم. این کار ما به این دلیل بود که دوست نداشتیم لیگ متوقف شود و به باشگاه‌ها ضربه‌ای وارد کنیم.

در ادامه وی درباره اولین اردوی تیم امید در کشور چین که هفته دیگر برگزار می شود، گفت: در چین با توجه به فاصله زمانی 3 ساعت و نیم با ایران، کار انطباق‌پذیری شرایط بدنی بازیکنان را انجام می‌دهیم و با توجه به فاصله یک ساعته چین با کره جنوبی، بازیکنان در همان کشور چین با شرایط زمانی و آب و هوایی منطبق شده و دوشنبه آینده یک دیدار تدارکاتی هم با تیم المپیک چین انجام می‌دهیم که محک مناسبی برای بازی با ویتنام است.

وی گفت: با توجه به اینکه دو هفته تا شروع بازی‌های آسیایی مانده و تا هم اکنون بازیکنان را اختیار نداشتیم درواقع این اولین اردوی رسمی ما به حساب می‌آید. افاضلی از ماه‌ها قبل برای این تیم زحمت کشید و حمایت‌هایی که داشته همچنان ادامه دارد و او به عنوان مدیر فنی تیم سخت در تلاش است تا با آمادگی خوبی به بازی های آسیایی اعزام شویم. مسابقات اینچئون چالشی برای من نیست و این چالش برای همه مردم ایران است و امیدوارم حمایت‌های بیشتری از ما شود.

سرمربی تیم امید در ادامه گفت: ما خودمان را از پیش برنده نمی‌دانیم چراکه در بازی‌های آسیایی گذشته ایران با وجود استفاده از 3 بازیکن بزرگسال تنها یک بر صفر ویتنام را برده بود در حالی که در این دوره ویتنام علاوه بر بازیکنان زیر 23 سال از سهمیه بزرگسال هم استفاده خواهد کرد اما ما این شرایط را نداریم.

آرزوی ما این است که بتوانیم با تمامی نفرات خود کار را آغاز کنیم. با توجه به تجربیات گذشته ام معتقدم ایران می‌تواند از تمام ظرفیت و پتانسیل خود استفاده کند، به شرط آنکه تمام بازیکنان را در اختیار داشته باشیم. من همواره مرحله به مرحله و بازی به بازی فکر می‌کنم و امیدوارم در بازی نخست مقابل ویتنام عملکرد خوبی داشته باشیم.

وینگادا صحبت هایش را اینگونه تکمیل کرد: تفکرات ما و افاضلی یکی است و همه در یک مسیر حرکت می‌کنیم. ابتدا که به ایران آمدم از مقررات خبر نداشتم که بخواهیم درباره تیم امید و رده سنی آن تصمیم‌گیری کنیم. باید بگویم بسیار خوشحالم که اکنون همه بازیکنان را در اختیار دارم و در کنار هم کار می‌کنیم. من نه تنها فوتبال بلکه تمام رشته‌ها را دنبال می‌کنم و ما هم در کنار دیگر رشته‌ها تلاش می‌کنیم بهترین نتیجه را کسب کنیم. اکنون که من لباس ایران را به تن کرده‌ام تمام رشته‌ها را دنبال خواهم کرد و برای آنها آرزوی موفقیت دارم.

انتهای پیام/

پاسخ
سپاس شده توسط: