امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پانیچ و کاسترلو می توانند هندبال کشورمان را متحول کنند
Rainbow 
هندبال ایران شایستگی حضور در اسپانیا را داشت اما....
پانیچ و کاسترلو می توانند هندبال کشورمان را متحول کنند
عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی هندبال گفت: ما هم می توانستیم در مسابقات هندبال مردان جهان حضور داشته باشیم به شرطی که از تمامی سرمایه ها استفاده می کردیم.
داود توکلی عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی هندبال در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران افزود: بیست و سومین دوره مسابقات مردان جهان هم اکنون در اسپانیا در حال برگزاری است متأسفانه ایران در این رقابت ها حضور ندارد ما می توانستیم باشیم به شرطی که از تمامی سرمایه های موجود استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: ما تا انتخابی مسابقات جهانی رفتیم که با بد شانسی نتوانستیم صعود کنیم در رقابت های سال گذشته عربستان مسائلی برای تیم ملی بوجود آمد که تعدادی از بازیکنان از تیم جدا شدند و در نهایت پنجم شدیم و از اعزام به این دیدارها بازماندیم.

توکلی در ادامه گفت: از اینکه هندبال ایران در مسابقات مردان جهان حضور ندارد قبطه می خوریم و مطمئن هستم با پتانسیل و قابلیت های خوبی که در این زمینه داریم می توانستیم باشیم.

وی تأکید کرد: حضور در رقابت های بین المللی باعث می شود که هندبال کشورمان بیشتر معرفی و در دنیا عرض اندام کند و با توجه به اینکه فقط مقابل کره جنوبی کم می آوریم تیمی که در المپیک و مسابقات جهانی حضور داشته و دارد مقابل بقیه تیم ها می توانیم برنده باشیم توانایی لازم را برای مسابقات جهانی را هم داریم.

توکلی اشاره کرد رقابت های مردان جهان در سال 2013 از روز جمعه 22 دی در 4 منطقه اسپانیا آغاز شده است و در این مسابقات 24 تیم از آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا حضور دارند و تا 7 بهمن سال جاری ادامه خواهد یافت.

وی عنوان کرد: کشورهای آلمان، مقدونیه، ایسلند، فرانسه، آرژانتین، دانمارک، تونس، قطر، شیلی، مونته نگرو، برزیل، روسیه، کره جنوبی، اسلونی، الجزایر، کرواسی، صربستان، بلاروس، مصر، اسپانیا، عربستان، لهستان، استرالیا و مجارستان تیم های حاضر در مسابقات مردان جهان در سال جاری هستند.

توکلی گفت: در این رقابت ها تیم های فرانسه، رومانی و روسیه (شوروی سابق) هر کدام با 4 قهرمانی از پرافتخارترین تیم های حاضر هستند و مدعیان اصلی سال جاری تیم های فرانسه، کرواسی اسپانیا و دانمارک هستند.

ناظر ارشد کره C هستم که تیم های لهستان، صربستان اسلوونی، بلاروس، کره و عربستان در یک گروه هستند.

وی اضافه کرد: در این چند روزی که مسابقات پیگیری می شود تونس در بازی روز گذشته مقابل آلمان (تیمی که در 3 دوره قهرمان این مسابقات بوده) را شکست دهد و شگفتی ساز شود.

توکلی تأکید کرد: تیم های آفریقایی که در اکثر این رقابت ها حضور داشتند و تیم های خوبی را اعزام می کنند و امسال نیز الجزایز ، تونس و مصر شرکت دارند.

وی عنوان کرد: از آسیا نیز عربستان و کره جنوبی و قطر که میزبان 2015 مسابقات مردان جهان است حضور دارند و با توجه به اینکه این تیم جزو خوبهای این قاره کهن هستند و به احتمال زیاد به دور بعد صعود کنند مخصوصا قطر که می خواهد قدرتمند تر ظاهر شود.

توکلی گفت: اروپا مهد هندبال دنیاست و هنوز فاصله آسیا با این قاره سبز کم نشده است و باید تیم های آسیا با پشتکار و برنامه ریزی مناسب خود را به این کشور ها برسانند.

وی در خصوص اینکه در صورت حضور ایران در این رقابتها آیا به دور بعد صعود می کردیم گفت: این موضوع بستگی به قرعه کشی داشت اگر مناسب بود حرفهای زیادی برای گفتن داشتیم واگر هم سخت بود باید مبارزه می کردیم و از هندبال کشورمان دفاع می کردیم .

توکلی درباره فعالیت کاستراووپانیچ در ایران گفت: این دو از مربیان خوب دنیا هستند که می توانند هندبال ایران را متحول کنند کاسترلو جزو بهترین مربیان دنیاست و ستاره دنیا بوده است و پانییچ نیز همینطور است و کارنامه موفقی دارد متاسفانه مشکل اصلی ما در هندبال بانوان ضعیف بودن زیر ساختهاست که می تواند برای این مربی دشوار باشد بهر حال باید این دو را نگه داشت و از تجربیات آنها استفاده کرد.

رئیس کمیته داوران آسیا در خصوص اینکه برخی تیم ما به داوریهای لیگ ایراد می گیرند گفت: جوانگرایی در داوری نیز یک نیاز اساسی است و باید صورت گیرد اگر این افراد در لیگ سوت می زنند بر اساس قوانین جهانی است و آنها باید در این رقابتها سوت بزنند تا در آینده با تجربه تر شود موضوع دیگر اینکه برای دوره های ارتقا و بین المللی باید سن کم معرفی کنیم به عنوان مثال باید داور زیر 29 سال باشد تا در این دوره ها شرکت کند.

وی گفت: داوران نیز مانند دیگر انسانها اشتباه می کنند و در این بین کار آنها مغروضانه نیست و زمانی که چنین اتفاقی رخ می دهد نباید تیم را به نشانه اعتراض از زمین بازی خارج کرد این کار اصلا ورزشی نیست و پسندیده نمی باشد.

توکلی یاد آور شد: امروزه باعث شده است که تیمی شرایط را به ضرر خود می بیند مقصر اصلی را در داور معرفی می کند من در اینجا نمی خواهم به کسی توهین کنم و یا ایراد بگیریم حرفمم این است که برخی مربیان از قوانین داوری اطلاعات کافی ندارند آنها باید به دنبال این باشند که چه تحولاتی در داوری بوجود آمده است.

وی گفت: در این رقابتها مردان جهان که حضور داریم در فیلم یک بازی ده مورد اشتباه صورت گرفته بود آ ن وقت باید تیم بازیکنان خود را از زمین بیرون بکشد.

توکلی در پایان خاطر نشان کرد: نزدیک به 22 سال است ساکن آلمان هستم قبل اعزام به این کشور در درجه ملی در ایران داوری کردم و 15 سال داور بوندس لیگا بودم و هم اکنون نیز در فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا سمت دارد و اولین ایرانی هستم که نماینده کشورمان می باشد و از این بابت افتخار می کنم./آق
.xcvk..xcvk.
پاسخ
سپاس شده توسط: