امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پس من هم یک نابغه ام؟
1ـ آلبرت انیشتین در کودکی دچار بیماری دیسلسیک بود. یعنی معنی و مفهوم کلمات و عبارات را درست تشخیص نمی‌داد. معلم آلبرت انیشتین او را عقب مانده ذهنی، غیر اجتماعی و همیشه غرق در رویاهای احمقانه توصیف می‌کرد، ضمنا وی دو بار در امتحانات کنکور دانشگاه پلی تکنیک زوریخ مردود شد.

2ـ توماس ادیسون که معلمانش از آموزش او در مدرسه عاجز مانده بودند، در تمام طول تحصیل کم‌ترین نمره‌ها را از درس فیزیک می گرفت ولی همین شخص بعدها موفق شد بیش از هزار و صد و پنجاه اختراع جامعه بشریت عرضه کند که بیشتر آنها در زمینه علم فیزیک بوده است.

3ـ معلم بتهون می‌گفت: در طول زندگیش او چیزی یاد نخواهد گرفت.

4ـ پیکاسو یکی از معروفترین نقاشان جهان، بدون کمک و حضور پدرش که در زمان امتحانات کنارش می‌نشست، نمی توانست در درس‌هایش نمره قبولی کسب کند.

5ـ هیلتون که مالک بیش از 300 هتل در سرتاسر دنیاست، در دوران کودکی برای گذران زندگی مجبور بود کف سالن‌ها و هتل‌ها را طی بکشد.

6ـ جیمز وات که مخترع ماشین بخار بود، را فردی کودن توصیفش می کردند.

7ـ امیل زولا نویسنده بزرگ فرانسوی دانش آموزی تنبل بود که در مدرسه از درس ادبیات معمولا نمره صفر می گرفت.

8ـ ناپلئون بناپارت مدرسه خود را با رتبه 42 به عنوان یک دانش آموز غیر ممتاز ترک کرد.

9ـ لویی پاستور در مدرسه یک محصل متوسط بود و در دوره لیسانس در درس شیمی بین 22 نفر، رتبه 22 را کسب کرد.
به نام خدایی که به گل ، خندیدن آموخت . . .
پاسخ
سپاس شده توسط:
جلل الخالق شاید ما هم دانشمندی چیزی شیم الله اعلم
من واسه هر کی پر درآوردم از خاطراتت سر دراوردم
اما نمیخوامت
دلتنگمو خیلی ازم دوری با اینکه من میمیرم اینجوری
بازم نمیخوامت ،نمی خوامت
پاسخ
سپاس شده توسط: