امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"پیروز ارجمند": حسن اخلاق گروه کر آوازی تهران در مسابقات جهانی زبان
به گزارش خبرنگار موسیقی باشگاه خبرنگاران، مراسم تجلیل از گروه کر "آوازی" که در هشتمین مسابقات جهانی موفق به اخذ سه مدال شده بود، با حضور پیروز ارجمند مدیر کل نقد موسیقی، سرپرست گروه موسیقی آوازی و اساتید موسیقی ایران،‌ محمدرضا شجریان، میلاد عمران لو،‌ محمدرضا صادقی، از شاگردان مرحوم استاد محمد نوری، حمیدرضا نوربخش، مدیر عامل خانه موسیقی، نسرین ناصمی و شهلا میلانی از اعضای هیات مدیره خانه موسیقی کر در تالار وحدت برگزار شد.

پس از پخش سرود جمهوری اسلامی و پخش یک کلیپ از حضور گروه کر آوازی در مسابقات جهانی و خوشامد گویی مجری برنامه، از پیروز ارجمند، مدیر کل دفتر موسیقی دعوت به سخنرانی شد.

پیروز ارجمند گفت: میلاد عمران لو از جوانان ارزشمند عرصه موسیقی است و گروه بسیار تلاشگر و مستعدی دارد.

وی افزود: با بزرگترین انجمن کر در دنیا با اساتید و مسئولان برگزاری این مسابقات دیدار‌هایی داشته‌ام. این مسئولان اجرای گروه آوازی ما را پسندیده بودند.

وی همچنین بیان کرد: این گروه کر در کنار گروه کر ارکستر سمفونی پس از چندین سال تعطیلی فعالیت خود را آغاز کرد و با وجود نبود امکانات، بسیار موفق عمل کرده است.

ارجمند اظهار داشت: گروه کر آوازی موفق به کسب دو مدال طلا و یک برنز شده‌اند و تعداد شرکت‌کنندگان در این مسابقات 28 هزار نفر بود که کشور چین از این میان 6 هزار نفر شرکت کننده داشت.

مدیر کل دفتر موسیقی در ادامه عنوان کرد: 465 گروه از 65 کشور دنیا حضور داشتند که در 18 رشته با هم رقابت می‌کردند. گروهی که بیشترین و حداکثر امتیاز را کسب می‌کرد، برنده مسابقات بود.

وی با ابراز خرسندی از موفقیت گروه آوازی گفت: نکته‌ای که از زبان تمام داوران مسابقات شنیدنی بود، فوق العاده بودن فعالیت و حضور برجسته گروه کر ایران بود، آن‌ها اقرار کردند با اینکه ایران مهد کر نیست، این درخشش بسیار مورد توجه و این نوید بخش یک دوره جدید در موسیقی ایران است.

ارجمند با انتقاد از وضعیت دفتر موسیقی در چند سال اخیر گفت:‌ وقتی شروع به کار کردیم، با مخروبه‌ای به نام دفتر موسیقی رو به رو شدیم که حاصل تلاش و پشتکار و زحمات دوستان و همکاران،‌ جایگاه امروز است.

وی خاطرنشان کرد: هیچ سفیری بهتر از فرهنگ و هنر برای روابط دیپلماتیک نیست، رواج اخلاق مداری و حسن اخلاق گروه کر آوازی در مسابقات زبان زد همگان بود، من با سفر به 22 استان ایران با تلاش و پشتکار ستودنی گروه‌های کر مواجه شدم و باید اعلام کنم دفتر موسیقی تمام هزینه‌ها را برای حضور گروه کر ایران در دوره‌های بعد تقبل خواهد کرد و امیدوارم به جای یک گروه چند گروه را به روسیه بفرستیم.

سپس میلاد عمران‌لو، سرپرست گروه کر آوازی به جایگاه آمد و به طنز گفت: داشتیم برای اجرا آماده می‌شدیم که مرا به اینجا آوردند. از تمام حضار برای حضور در این مراسم تشکر می‌کنم و امشب چند اجرا برای این مراسم در نظر داریم.

پس از میلاد عمران‌لو، نادر مشایخی، هنرمند موسیقی، فرزند جمشید مشایخی گفت: دریای طوفانی موسیقی ایران مرا به زیر امواج کشاند و وقتی در میان امواج دست به شن‌ها بردم، یک مروارید یافتم که عمران‌لو بود.

وی افزود: این موفقیت از دو لحاظ حائز اهمیت است، یکی به خاطر اینکه ما قادر به داشتن گروه کر هستیم، با اینکه به لحاظ فنی زبان این کار برای ما سخت و دشوار است و دیگر اینکه این مسئله برای جوانان ما روشن و مشخص کرد که امکان رشد و پیشرفت در هر شرایطی است و باید تلاش و پشتکار داشت.

مشایخی همچنین اظهار داشت: بسیار جالب است که ما در ایران شاهد فعالیت گروه کر هستیم، مسئله اصلی کیفیت است و این از کمیت مهمتر است.

این استاد هنرمند در ادامه عنوان کرد: باید گوش کودکان 5 تا 10 سال را برای شنیدن و گوش دادن موسیقی تربیت کنیم، این گروه بسیار زیبا اجرا کرده‌اند، به نظر من موسیقی قبل از زیبایی باید الهام بخش باشد،‌ اولویت اول الهام بخش بودن یک قطعه موسیقی است.

پس از مشایخی محمدرضا صادقی از شاگردان مرحوم استاد محمد نوری و از اعضای گروه آوازی گفت: من از سال 85 با این گروه کار کرده‌ام و وظیفه‌ من آموزش و صداسازی کلاسیک بود.

اتحاد و تلاش و پشتکار فوق العاده در گروه جریان داشت که من را به کار علاقه مند کرد و برایم لذت فراوان داشت. من همیشه به آن‌ها می‌گفتم که حاصل این تلاش و همت و پشتکار درخشش در عرصه موسیقی است، من به خاطر مدال‌های این گروه به خاطر درخشش در عرصه جهانی خشنودم.

پس از اجرای دو قطعه از گروه آوازی،‌ لوح یاد بود توسط اساتید حاضر در سالن به اعضای این گروه اهدا شد.

اعضای گروه آوازی تهران را افرادی چون سمیرا محسنی، یلدا نوری،‌ روشنک کی منش، گلناز نویدان، مهدیه صفوری، سولماز جوان بخت، شیوا سروش، نازنین روسیا، مهرداد ناصمی، محمدرضا عروج زاده، مهدی ابطحی، فرها خزری، علی مصیبی، نوید یزدانیان، حامد فقیهی و میلاد عمران لو سرپرست گروه تشکیل دادند.

پس از اهدای جوایز، گروه آوازی چند قطعه دیگر اجرا کردند.

انتهای پیام/ اس

پاسخ
سپاس شده توسط: