امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کانال کشی بچه پولدارها به سوی تلگرام
#1
Exclamation 


94/7/27

روزنامه هفت صبح: بچه پولدارها بعد از گذشت یک سال از فیلتر شدن صفحه شان در اینستاگرام این بار با راه اندازی کانالی در تلگرام فعالیت خود را با حدود 18هزار دنبال کننده آغاز کرده اند.

اگر خاطرتان باشد شهریور ماه سال گذشته یکی از صفحات پرسر و صدای اینستاگرام به نام «ریچ کیدز آو تهران» شکل گرفت و حاشیه های زیادی بعد از آن با خود به همراه داشت. از همان زمان شکل گرفتن اخبار حواشی آن را پوشش دادیم تا اینکه بالاخره با وجود تمام کش مکش ها «ریچ کیدز آو تهران» عکس هایش را از صفحه اینستاگرام پاک کرد و روز پنجشنبه 17 مهر بعد از یک ماه فعالیت فیلتر شد.

حالا با گذشت یک سال از آن ماجراها بچه پولدارها این بار در کانال تلگرام فعالیت خود را از سر گرفته اند و با ساختن یک کانال به نام «ریچ کیدز آو ایران» این بار علاوه بر پایتخت سایر کشور را نیز پوشش داده اند آن هم با حدود 18 هزار دنبال کننده ای که هر روز به تعداد آن ها نیز اضافه می شود.

[عکس: 673414_832.jpg]

از اینستاگرام تا تلگرام

صفحه اینستاگرامی بچه پولدارهای تهران از هنگام افتتاحش (13 سپتامبر سال گذشته) بیش از 100 هزار تعقیب کننده داشت. یعنی همان پسران و دخترانی که در این چند ساله به واسطه خودرو، خانه و سبک زندگی شان به راحتی از سایر طبقه های اجتماعی قابل تمایز هستند و در تیررس افکار عمومی قرار گرفته اند. تا چند سال پیش این موارد خیلی رو نبود. یعنی هم تعداد ثروتمندان کمتر بودند و هم خودشان آن چنان تمایلی به دیده شدن نداشتند. اما شرایط عوض شد و به واسطه شبکه های اجتماعی خیلی چیزها دیده و شنیده شد.

شهریور ماه امسال بود که در اینستاگرام صفحه ای شکل گرفت که در آن تصاویری از بچه های ثروتمند تهران را منتشر می کرد و خیلی زود به یک بمب خبری تبدیل شد و دست به دست میان کاربران می چرخید. صفحه ای که نشان می داد بچه مایه دارهای تهرانی چگونه زندگی می کنند.
در همان زمان باز شدن این صفحه بازتاب گسترده ای در رسانه های غربی داشته و برخی رسانه های غربی با بازنشر تصاویر منتشر شده در این صفحه به تحلیل ابعاد و زوایای جامعه مدرن و شهری ایران پرداخته اند. هجوم کاربران به این صفحه هم بسیار عجیب بود. عده ای از کاربران به این صفحه تاختند و عده ای آن ها را تایید می کردند.

پس از معروف شدن ناگهانی صفحه «بچه مایه دارهای تهرانی» که اقدام به انتشار عکس هایی از نحوه سبک زندگی و تفریح آن ها می کند، بحث ها در دنیای مجازی حسابی داغ شد و مخالفان و موافقان ثروتمند را رو به روی هم قرار داد. بالاخره با وجود تمام این کش مکش ها «ریچ کیدز آو تهران» عکس هایش را از صفحه اینستاگرام پاک کرد.

این صفحه روز پنجشنبه 17 مهر بعد از یک ماه فعالیت فیلتر شد. در این روز ادمین پیج بچه پولدارها تمام عکس ها را پاک کرد و نوشت: «به دلیل عمومیت یافتن و مطرح شدن عکس های این پیج به صورت نادرست و مغیر با اهداف گردانندگان صفحه، عکس ها را پاک می کنیم.» و اینگونه داستانی که در عرض دو سه هفته آغاز شد و با صدهزار دنبال کننده مشغول به کار بود به کار خود خاتمه داد. اما این اتفاق پایان کار بچه پولدارها حساب نمی شود و این بار بچه پولدارها از اول اکتبر کانالی در تلگرام راه انداخته اند که حسابی هم پرطرفدار است و آن طور که در این صفحه مشخص است علاوه بر آنکه بیش از 18هزار دنبال کننده دارد هر تصویری که در آن منتشر می شود از 7هزار تا بیش از 40 هزار نفر بازدیدکننده هم دارند.

دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
شمعداني باغچه مان گل از گلش شکفته بود...
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
بالاخره باید داشته ها شون رو نشون بدم
یه وقت عقده نشه براشونxcvl
پاسخ
سپاس شده توسط:
#3
مبارکتون باشه
خداوندا...
توخيلي بزرگی ومن خيلي کوچـک، ولي جالب اينجاســـت
تـــوبه ايـــن بزرگـي من کوچک را فراموش نميکني ؛
ولـــــي من به اين کوچـکي تورا فرامـوش کرده ام
وجالب تر اينجاست كه نعمتهايت را نديده ميگيريم و
حكمت هايت را تحليل و زير سوال ميبريم!!!
به بزرگي ات همه را ببخش...

پاسخ
سپاس شده توسط:
#4
بی چارها عقده توجه دارن .xcvl
ابر و باد و مه و خورشید و فلک یک شعر است / هر نسیم حرم کرب و بلا را عشق است.
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
11 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
admin (۰۵-۰۹-۹۴, ۰۱:۴۵ ب.ظ)، v.a.y (۲۷-۰۷-۹۴, ۰۸:۴۶ ق.ظ)، N!rvana (۰۶-۰۹-۹۴, ۰۹:۲۴ ب.ظ)، نويد (۲۷-۰۷-۹۴, ۱۲:۳۴ ب.ظ)، farnoosh-79 (۲۷-۰۷-۹۴, ۰۱:۱۵ ب.ظ)، "MJ" (۱۳-۰۹-۹۴, ۰۲:۴۵ ب.ظ)، دختر ایران (۲۷-۰۷-۹۴, ۱۱:۲۲ ق.ظ)، heliia (۱۳-۰۹-۹۴, ۰۲:۴۵ ب.ظ)، deli67 (۲۷-۰۷-۹۴, ۱۱:۰۳ ق.ظ)، farydeh.. (۲۷-۰۷-۹۴, ۰۹:۴۰ ق.ظ)، شقایق سرخ (۰۵-۰۹-۹۴, ۰۳:۳۰ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان