امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کیک نعناع
[b][عکس: mint-cake.jpg]

[b]مواد لازم:

• آرد / 150 گرم
  • شکر / 100 گرم
  • نعناع تازه / 100 گرم
  • کره نرم / 100 گرم
  • تخم مرغ / 2 عدد
  • لیمو ترش کوچک / 2 عدد (آب لیمو و رنده پوست آن)
  • بیکینگ پودر / 2 ق چایخوری
طرز تهیه: هانی شف/ خب اول از همه بگم من نعناعی که داشتم 50 گرم بود و مجبور شدم مواد دستور رو به همین دلیل نصف کنم.به جای کره هم، روغن مایع ریختم. قالب مناسب برای دستور 20 سانتی هست که من با نصف مواد داخل قالب 12 سانتی درست کردم. مواد را بیرون از یخچال می گذاریم تا همدمای محیط شود. فر را با دمای 180 درجه روشن می کنیم تا گرم و آماده شود. آرد و بیکینگ پودر را مخلوط و سه بار الک کنید. نعناع را داخل صافی میریزیم و روی پارچه ای پهن میکنیم تا کاملاً آب آن گرفته شود. و بعد با شکر پوره می کنیم. ( داخل آسیاب یا بلندر ) ( من برای راحت پوره شدنش، کمی از روغن مایع دستور رو توش ریختم ) حالا این پوره خوشرنگ را داخل ظرفی میریزیم و تخم مرغ ها را به آن اضافه میکنیم. با همزن کمی می زنیم و بعد کره نرم شده ( در دمای محیط ) را به آن اضافه میکنیم. (من بقیه روغن مایع رو هم در این مرحله ریختم) رنده پوست و آب لیمو ترش را به مایه اضافه میکنیم. و در انتها مخلوط آرد را کم کم و در چند مرحله اضافه کرده و با لیسک به خورد مواد می دهیم. مایه را داخل قالب می ریزیم و روی آن را صاف می کنیم و داخل فر می گذاریم ( قالب من کمربندی بود و کف اون رو کاغذ روغنی انداختم ) 40 دقیقه یا تا زمانی که تستر تمیز از داخل کیک در بیاید، زمان بدهید تا کیک خوب بپزد. در این فاصله هم از عطر خوبی که داخل خانه می پیچد لذت ببرید... درباره این کیک و همه کیک های سبزیجات (مثل کیک کدو، اسفناج و .....) این دو نکته را در نظر داشته باشید که حتماً!!! بگذارید کیک خنک شود و بعد میل کنید... و حتماً!!! برای روز بعد، داخل ظرف دردار و در یخچال نگهداری کنید.
منبع:taste.com[/b]
[/b]
تا وقتی عشق آسمونی دارم
چه نیازی به عشق زمینی دارم
×من نوشت

پاسخ
سپاس شده توسط: