امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گپی با "مراد" سریال "تهران پلاک یک"
بازخورد مخاطب در خصوص كار او نشان از اين دارد كه مظلومي از ريسك سپردن اين نقش به وكيلي ضرر نكرده است. جالب است بدانيد يكي از كانديداهاي نقش مراد در سريال «تهران پلاك يك» فرهاد آئيش بوده است.
به گزارش

مجله شبانه باشگاه خبرنگاران،

حامد وكيلي بازيگري را با تئاتر در استان خراسان آغاز كرده است و با حضور در نمايش‌هاي مختلف منطقه‌اي، استاني و كشوري توانسته جوايز مختلفي را در اين عرصه كسب كند.

[عکس: 901922_597.jpg]
او كه مدتي مسؤول انجمن هنرهاي نمايشي استان خراسان نيز بوده است، سال‌ها فعاليتش در عرصه بازيگري را تنها به تئاتر و يكي دو تله‌فيلم گذرانده است تا اينكه شرايط حضورش در سريال «تهران پلاك يك» مهيا مي‌شود. او اين فرصت را پيدا مي‌كند تا با اعتماد مهدي مظلومي ايفاگر يكي از نقش‌هاي اصلي اين سريال باشد.

بازخورد مخاطب در خصوص كار او نشان از اين دارد كه مظلومي از ريسك سپردن اين نقش به وكيلي ضرر نكرده است. جالب است بدانيد يكي از كانديداهاي نقش مراد در سريال «تهران پلاك يك» فرهاد آئيش بوده است.در گفتگوی بانی فیلم با این او بیشتر آشنا شوید :

خيلي‌ها معتقدند شما پديده سريال مظلومي هستيد. كمي از عقبه و سابقه فعاليت‌تان صحبت كنيد.

- من سال‌ها در عرصه تئاتر فعاليت مي‌كردم و از آنجا كه در حرفه ديگري نيز فعاليت داشتم، هيچ گاه مصمم نبودم جدي‌تر از اين به بحث بازيگري فكر كنم. حتي پيشنهادهايي هم داشتم كه روي آنها خيلي‌ تمركز نكردم تا اينكه به لحاظ كارهاي عمراني كه داشتم، به تهران آمديم و از طريق اشكان اشتياق كه از دوستان قديمي من است، با آقاي ابوالفضل افشار ي آشنا شدم و همين پلي بود براي آشنايي من و آقاي مظلومي.

هيچ گاه در تئاتر شهر هم اجرا داشته‌ايد؟

- بله، من بارها با نمايش‌هاي مختلف در جشنواره‌هاي فجر حضور داشتم.

گويا كار تصويري نداشتي؟

- تنها دو تله‌فيلم كار كرده بودم. باور كنيد هرگز منتظر نبودم هر كاري پيشنهاد شود! در انتظار يك اتفاق خوب بودم تا فرصتي باشد براي ديده‌ شدن و حتي باور كنيد چند پيشنهاد داشتم و نرفتم! نمي‌خواهم اغراق كنم چون من هم آدم شناخته شده‌اي نبودم. دوست داشتم شروعم با يك اثر خوب و آبرومند باشد.

تا اينكه رسيدي به مهدي مظلومي و سريال «تهران پلاك يك»...

- بله من از طريق آقاي ابوالفضل افشار ي به آقاي مظلومي معرفي شدم. رفتم دفترشان گپ‌وگفت خوبي داشتيم، گويا پيش از اين آقاي فرهاد آئيش براي ايفاي نقش مراد انتخاب شده بودند كه قسمت بود من آن را بازي كنم. البته ايشان از اساتيد تئاتر هستند و من خيلي خوشحال هستم كه يكي از كانديداهاي نقش مراد استاد آئيش بوده است.

[عکس: 901923_207.jpg]
مراد با همين خصوصيات در فيلمنامه آمده بود يا اينكه كاراكتر فعلي حاصل تعامل شما، كارگردان و لحظات اجرا است؟

- نه واقعاً مراد با اين شكل و شمايل در فيلمنامه نيامده بود. اصلاً به اين شدت كاراكتر در سريال پر رنگ نبود، اما من پس از خواندن چند قسمت نگاه ديگري به كاراكتر مراد پيدا كردم. شخصيت جايگاهي ديگر در متن داشت و آقاي مظلومي هم بسيار لطف داشتند در نزديك كردن من به نقش او از هيچ كوششي كوتاهي نكردند. اصولاً من در نمايش‌هايي كه كار كردم، خيلي بداهه‌سازي داشتم. مهدي هم دست مرا باز گذاشته بود، مي‌گفت تو راحت باش! ولي جاهايي اگر نياز باشد، رتوش مي‌‌كنم.

خوشبختانه فضاي كار آنقدر خوب و دوستانه بود كه بازيگر فرصت داشت به نقش نزديك شود و كاراكتر را طراحي كند. آقاي ارژنگ اميرفضلي و پس از ايشان اشكان خطيبي نيز واقعاً در شكل‌گيري مراد بسيار كمك حال من بودند.

فكر مي‌كنم بيشترين فعاليت نمايشي شما هم در عرصه طنز و كمدي بوده است؟

- بله ما چند نمايش طنز پر سر و صدا كار كرديم. «خواستگاري چخوف» را كار كرديم كه من توانستم با آن نمايش در جشنواره تئاتر طنز شرق كشور (كه البته همه جاي كشور حضور داشتند) جايزه بهترين بازيگري را بگيرم. «جنگ كور» را هم كه متعلق به آقاي بهروز غريب‌پور بود. براي جشنواره نهضت سوادآموزي كار كرديم و آنجا هم توانستم به عنوان بهترين بازيگر جشنواره انتخاب شوم. در حالي كه گروه‌هاي حرفه‌اي آنجا حضور داشتند. خودم اصولاً كار طنز را به جدي ترجيح مي‌دهم.

نكته مهم در بازي شما اين است كه به رغم پتانسيل و فضاي نقش هرگز به سمت لودگي نرفتيد.

- بله، من هميشه در كارم تلاش دارم كه نه تنها به سمت لودگي نروم و يك شخصيت سخيف نسازم، بلكه مراقبم كاراكترم هيچ شباهتي به شخصيت‌هاي طنز تلويزيون كه تا به حال ديده‌ايم، نداشته باشد. دوست ندارم از روي بازي هيچ بازيگري كپي كنم. دوست دارم خوب يا بد خودم باشم و خودم خالق شخصيتي كه بازي مي‌كنم باشم. در اين راه واقعاً آقاي مظلومي دل به دلم داد و همراه خوبي بود. اميدوارم توانسته باشم جواب محبت و اعتماد ايشان را بدهم. باوركن در نمايش‌ها هم مراقب بودم از كليشه‌ها فرار كنم.

پاسكاري‌هاي شما با مرضيه صدرايي (در نقش قزي) در خلق شخصيت مراد مؤثر بوده است.

- بله ايشان از پيشكسوتان تئاتر هستند. خوشبختانه ما در همان ملاقات اول ارتباط خوبي را با هم برقرار كرديم و اين در شكل‌گيري لحظات اين دو نقش بسيار مؤثر بود.

واقعاً خانم صدرايي بازيگر خلاق و توانايي هستند از سويي خانم ندا فرهنگ نيز كه نقش دخترم را بازي كردند و آقاي اميرفضلي نيز سابقه تئاتري دارند و اين كار را براي گروه خانواده ما بسيار راحت مي‌كرد.

پس از سريال «تهران پلاك يك» هم پيشنهادي داشتيد؟

- بله يك سريال نوروزي پيشنهاد شد كه شرايط همكاري مهيا نشد.

و اگر ناگفته‌اي مانده...

- آقاي مظلومي براي اين سريال خيلي زحمت كشيد و در شرايط سخت كشتي اين سريال را به ساحل نجات رساند. اميدوار هستم مخاطب هم از حاصل زحمات اين گروه لذت ببرد.
بعضی آدم‌ها ناخواسته همیشه متهم‌اند!
به خاطر :
سکوت‌شان ، کاری به کار کسی نداشتن‌شان ، خلوت‌شان ،
اتاق‌شان ، استراحت‌شان ، روی پای خود ایستادن‌شان ، دوست داشتنشان !
گویی جان میدهند برای اتهام بستن و از همه بدتر این‌ که :
زود فراموش می شود خوبی هایشان!
پاسخ
سپاس شده توسط: