امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گیاه درمانی

[عکس: 147721739742929-irannaz-com.jpg]

اکالیپتوس از جمله برگ درختی است که بسیار پرخاصیت می باشد.اوکالیپتوس، ضدعفونی کنندۀ
[highlight=#fefefe]مجاری تنفسی[/highlight]
و برای درمان بیماری های دستگاه تنفسی مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه با اثر گذاری مستقیم بر روی سلول های نای، ترشح ها را افزایش می دهد

و مخاط ها را از بین می برد. در نتیجه، اوکالیپتوس تأثیر ضد سرفه خواهد داشت، که از طریق اثر ضد عفونی کنندگی باز هم تقویت خواهد شد؛ علاوه بر اینها، اوکالیپتوس مانع از رشد باکتری ها و قارچ ها خواهد شد.در نهایت، برگ های اوکالیپتوس ضد سرفه،

[عکس: 147721739552124-irannaz-com.jpg]

خلط آور و ضد عفونی کننده هستند، ضمناً به درمان مشکلاتی نظیر برونشیت، گلودرد، سرفه، سرما خوردگی، گرفتگی بینی و… نیز کمک می کنند.در موارد مشکلات نای، دردهای گلو و سرفه، اوکالیپتوس به شکل پودر، تنتور ( الکل یا اِتِر که از عناصر فعال
مواد معدنی نباتی و حیوانی استخراج می شود)و شربت مورد مصرف قرار می گیرد. البته می توان آن را برای ماساژ سینه به عنوان مرحم، پماد یا عصاره استفاده کرد.در موارد گرفتگی بینی یا سرماخوردگی، استنشاق اوکالیپتوس بسیار مؤثر است (جوشاندۀ
برگ ها یا عصارۀ اوکالیپتوس). البته بخور از راه بینی نیز بسیار مفید خواهد بود.دیگر خواص اوکالیپتوس اوکالیپتوس به عنوان یک ضد عفونی کننده برای مقابله با عفونت های مجاری ادراری (التهاب مثانه، کولیباسیلوز و…) نیز مفید فایده است. همچنین التهابات
مخاط معده ای و مخاط روده ای را هم بهبود می بخشد.این گیاه خواص متعدد دیگری هم دارد:مقابله با گرگرفتگی و تپش در زنان یائسه.مقابله با رماتیسم.مقابله با میگرن.مقابله با خستگی های موقت.به عنوان ضد عفونی کنندۀ زخم ها، سوختگی ها و کهیرهای پوستی.
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط:
[عکس: photo_2017-03-13_22-11-42.jpg]
گیاه دم اسب یکی از موثر ترین گیاهان در زمینه ریزش مو و رویش مجدد موی سر به شمار میاید. گیاه دم اسب سرشار از منبع سیلیس است و به همین خاطر باعث ایجاد گردش خون مناسب در پوسته سر و تقویت پیاز مو شده و در نهایت ریزش مو را تا حد قابل توجهی کاهش داده و در دراز مدت باعث رویش مجدد موی سر میشود. نحوه مصرف:مقدار ۳۰ گرم از گیاه دم اسب را درا داخل ۱/۵ لیوان آب جوشانده تا یک لیوان باقی بماند صاف نموده بعد از وعده صبحانه میل شود.لازم است تا زمان قطع کامل ریزش مو مصرف گردد.
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط:
[عکس: photo_2017-03-14_08-04-33.jpg]

شیرین بیان یکی از گیاهان دارویی است که در طب آیورودا بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد؛ که جهت درمان ریزش موی سر و پر پشت نمودن موی سر اثر فوق العاده ای دارد. شیرین بیان باعث تحریک رشد مو و تقویت پیاز مو شده و در فعال نمودن فولیکولهای موی بسیار مفید است؛ به همین جهت باعث جلوگیری از ریزش موی سر می شود. نحوه مصرف:یک قاشق مرباخوری از پودر شیرین بیان را در داخل یک استکان آب حل نموده بعد از وعده ناهار میل شود.لازم است تا زمان قطع کامل ریزش موی مصرف گردد.
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط:
[عکس: photo_2017-03-13_22-41-03.jpg]از حنا فقط برای تزئین پوست دست و بدن استفاده نمیشود؛ بلکه از گیاه حنا میتوان جهت ریزش موی سر٬ ضخامت مو سر وهمچنین شفاف نمودن موی سر استفاده نمود. این گیاه دارای ترکیباتی چون فلاونوئیدها وکینوئیدها بوده و به همین سبب باعث گردش خون مناسب شده و شرایط پرپشتی موی سر را فراهم می سازد.نحوه مصرف:بسته به میزان بلندی وکوتاهی موی سر، مقداری حنا را با کمی آب به حالت خمیر در آورده و به مدت یکساعت بر روی موی سر گذاشته، سپس شسته شود. یادتان باشد حنا بر روی مو رنگ میدهد.لازم است تا زمان قطع کامل ریزش مو مصرف گردد.
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط:
شنبلیله: مقوی برای پیاز مو

[highlight=#ffffff][عکس: photo_2017-03-13_22-19-48.jpg][/highlight][highlight=#ffffff]شنبلیله به عنوان یکی از گیاهان مقوی پیاز مو به حساب آمده و جهت جلوگیری از ریزش مو به کار میرود. این گیاه به دلیل داشتن پروتئین ها واسید نیکوتین موجود در شنبلیله باعث گردش خون سریعتر درناحیه پوسته وتحریک پیاز موی سر شده وبنا بر این موجب جلوگیری از ریزش ورویش مجدد موی سر میگردد. نحوه مصرف:دو قاشق غذاخوری تخم شنبلیله را به همراه دو لیوان آب به مدت ۱۰دقیقه جوشانده، سپس صاف نموده روزی یک لیوان بعد از وعده ناهار میل شود.لازم است تا زمان قطع کامل ریزش موی مصرف گردد.[/highlight]
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط:
برگ مورد

بر[عکس: photo_2017-03-14_08-04-16.jpg]گ مورد یکی از قدیمی ترین گیاهان دارویی در طب کهن بوده و دارای خواص بسیار زیادی از قبیل جلوگیری ریزش موی سر٬ تقویت پوسته و پیازموی سر٬ ضد قارچ٬ ضد شوره٬ ضد موخوره دارد. این گیاه دارای مواد مغذی برای ریشه مو است، قابض بوده و به همین خاطر باعث محکم شدن ریشه و پیاز مو میگردد. نحوه مصرف:یک روز در میان مقدار ۵ قاشق غذاخوری از پودر برگ مورد را به همراه کمی آب به حالت خمیر در آورده و به مدت ۳۰ دقیقه بر روی سر بگذارید، سپس شستشو دهید.لازم است تا زمان قطع کامل ریزش مو مصرف گردد.
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط:
رزماری: کاهش دهنده هورمون های مخرب ریشه مو

[عکس: photo_2017-03-13_22-11-37.jpg]

رزماری یکی از ساده ترین و مفید ترین گیاهان طبیعی است که میتوان آن را جهت جلوگیری از ریزش مو و پرپشتی موی سر مورد استفاده قرار داد. گیاه رزماری ظرف مدت ۷۲ ساعت، موجب کاهش هورمون مخرب DHT بر ریشه موی سر میشود و از اینرو باعث ریزش و پرپشتی موی سر می گردد. نحوه مصرف:مقدار۱۰۰گرم رزماری را به همراه ۲۵۰ سی سی آب به مدت ۱۵ دقیقه جوشانده، سپس صاف نموده، یک روز در میان در داخل حمام موی سر را با محلول به دست آمده بشوئید.لازم است تا زمان قطع کامل ریزش مو مصرف گردد.
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط:
آلوئه ورا: بهترین گیاه موجود برای رفع ریزش مو

[عکس: photo_2017-03-13_22-19-41.jpg]

آلوئه ورا یکی از بهترین گیاهان موجود در زمینه کم پشتی موی سر٬ ریزش موی سر و رویش مجدد موی سر میباشد.آلوئه ورا حاوی آنزیمهایی است که عامل محرکی برای تولید و رشد موهای آسیب دیده و جدید است. مکانیزم عملکردی آلوئه ورا به اینگونه است که گردش خون را در پوسته سر افزایش داده و در نتیجه سبب فعال نمودن پاپیلای پوستی شده وسبب افزایش فولیکولهای موی سر میگردد.نحوه مصرف:یک برگ آلوئه ورا تهیه نموده واز بالا برش داده، ژل داخل برگ را تخلیه نموده و روزانه مقداری از ژل بر روی پوسته٬ ساقه و ریشه مو آغشته شود. لازم است ژل روی موها بماند تا کاملا جذب شود.لازم است تا زمان قطع کامل ریزش موی مصرف گردد.
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط:
جو دوسر: محاظ ارتجاعی بودن مو

[عکس: photo_2017-03-14_08-04-25.jpg]

جو دوسر، یکی از بهترین گیاهان در زمینه جلوگیری ازریزش و رویش مجدد موی سر به شمار میاید. این گیاه دارای منبع فوق العاده ای از املاح معدنی و ویتامین هایی مانند ویتامینB ,E (زینک٬ روی٬ منگنز و...) است که در واقع کار محافظت ارتجاعی پوست و جلوگیری از ریزش مو را ایفا میکند. نحوه مصرف:روزانه سه مرتبه بعد از هر وعده غذایی یک قاشق غذاخوری از پودر جو دو سر را در داخل یک لیوان شیر حل نموده میل کنید.لازم است تا زمان قطع کامل ریزش مو مصرف گردد.
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط:
سبوس برنج: بمب ویتامین

[عکس: photo_2017-03-13_22-09-29.jpg]

سبوس برنج فواید بی شماری از قبیل جلوگیری ریزش موی سر٬ جلوگیری سفیدی موسر٬ تقویت دهنده پوسته سر٬ و...دارد. این گیاه حاوی املاح معدنی٬ آهن٬ منگنز و ویتامین های A ,E ,B1 ,B2 ,B5 ,B6 بوده و ویتامین B5 موجود در آن موجب تحریک پیاز مو و جلوگیری از ریزش موی سر میشود.نحوه مصرف:سه قاشق غذاخوری چلتوک را در داخل ۲/۵ لیوان آب جوشانده، صاف نموده، یک لیوان در طول روز میل شود و با لیوان دیگر موی سر را داخل حمام بشوئید.
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط: