امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
✳️جریمه سنگین در انتظار مالکی که شارژ خود را پرداخت نمی‌کند
#1
✳️جریمه سنگین در انتظار مالکی که شارژ خود را پرداخت نمی‌کند

  بر اساس قانون اگر یکی از مالکان ساختمان، بخش مشاع را به صورت غیرقانونی به تصرف خود در بیاورد و شارژش را به موقع پرداخت نکند، باید جریمه سنگینی بپردازد.
   بر اساس ماده ۱۰ مکرر قانون تملک آپارتمان‌ها، در صورت امتناع یکی از مالکان از پرداخت سهم خود و هزینه‌های مشترک (شارژ ساختمان) هیئت مدیره می‌تواند با صدور اظهارنامه مقابل مالک متخلف بایستد.
هیئت مدیره ساختمان می‌تواند اظهارنامه را از دفاتر خدمات قضایی دریافت کند و با دریافت این اظهارنامه به تشخیص خود امکانات مشاع مانند شوفاژ، آب گرم، برق، گاز و غیره مالک متخلف را قطع کند.

جریمه و یک سال حبس برای مالکان متخلف

در صورتی که پس از صدور اجراییه و قطع شدن خدمات مشاع، مالک متخلف باز هم شارژ خود را پرداخت نکرد، هیئت مدیره ساختمان می‌تواند به مراجع قضایی شکایت کند و در این صورت دادگاه موظف است بدهکار را تا ۲ برابر مبلغ بدهی، جریمه کند.
 اگر یکی از مالکان ساختمان به صورت غیرقانونی بخش مشاع ساختمان را به تصرف خود در بیاورد، هیئت مدیره ساختمان می‌تواند بر اساس قانون با او برخورد کند. 
برخورد با مالک متخلف از طریق قانونی به دو صورت حقوقی و کیفری انجام می‌شود؛ اگر هیئت مدیره بخواهد از طریق حقوقی پیش برود، باید دادخواست خلع ید مشاعی را از دادگاه دریافت کند.
اگر هیئت مدیره ساختمان بخواهد تصرف غیرقانونی را از طریق کیفری پیگیری کند، می‌تواند طرح دعوای تصرف عدوانی را به دادگاه کیفری ببرد که در این صورت دادگاه می‌تواند تا یک سال حبس را علیه مالک متخلف صادر کند.
من خدایی دارم که دست گیـــر است نه مچ گیــــر ............
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
4 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
nafas (۱۰-۰۶-۹۸, ۱۲:۴۶ ب.ظ)، sadaf (۱۰-۰۶-۹۸, ۰۱:۵۲ ب.ظ)، دخترعلی (۱۰-۰۶-۹۸, ۱۲:۵۳ ب.ظ)، minaa (۱۰-۰۶-۹۸, ۰۳:۴۴ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان