امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیوگرافی استاد ایمان ملکی | نقاش واقع گرا
ایمان ملکی در بیستم اسفندماه 1354 در تهران متولد شد و از دوران کودکی علاقه زیادی به نقاشی داشت .
از 15 سالگی فراگیری نقاشی را تحت نظر اولین و تنها معلـم خود استاد مرتضی کاتوزیان - که بزرگترین نقاش واقعگرای ایران است - آغاز نمود. در ســــال 1374 وارد دانشگاه هنر شد و چهار سال بعد در رشته گرافیک از این دانشـــگاه فــارغ از تحصــیل شـد. او در ســــال 1379 ازدواج کــــرد. در ســــال 1380 اقــــدام به تاسیس« آتلیه نقاشی آرا » و آموزش نقاشــی با رعایت ارزشـــهای سنتــی و کلاسیــک ایــــن هنـــــر نمـــود .مهمترین نمایشگاه هایی که او در آنها شرکت داشته عبارتــند از: نمایشگاه نقاشـان واقعگرای ایــران در موزه هنـــرهای معاصــر تهران (1378) و نمایشگاه های گروهی آتلیه کارا : سـال 1377 در نگارخانه سبز و 1382 در موزه هنرهای ریبای کاخ سعد آباد.
او در سال 1384 موفق به دریافت جایزه «ویلیام بوگرو» شد و جایزه منتخب رئیس مرکز نوسازی هنر برای تابلوی << دختری کنار پنجره>> در دومین دوره مسابقه (سالن) بین المللی مرکز هنر(ARC) آمریکا شد .

دختری کنار پنجره

آلبوم قدیمی

فال حافظ

موسقی در خفا

سرباز هخامنشی

یاد آن خانه

خواهران و کتاب

تا وقتی عشق آسمونی دارم
چه نیازی به عشق زمینی دارم
×من نوشت

پاسخ
سپاس شده توسط: