امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طنز؛ بحران خوردن چغاله!
احمدرضا كاظمي در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: من از نحوه امتیازبندی سفارتخونه‌ها برای دادن اقامت خیلی خبر ندارم. مثلا میگن داشتن مهارت فنی یه امتیازی داره، نمره زبان انگلیسی خیلی مهمه، سابقه کاری اهمیت داره، شرایط مالی و امثالهم هم تاثیرگذاره. از اون طرف هم میگن هرچقد کشور مقصدتون کشور پیشرفته‌تر و بهتری باشه شما نیاز به امتیازات بالاتری دارید و شرایط گرفتن اقامت براتون سخت‌تر میشه. من میخوام اینجا به همه کسایی که قصد مهاجرت دارن یه روشی رو توصیه کنم!
پس اگه شمام جز این افراد هستی، کتاب زبان دستته بذار زمین و برو دم میدون تره‌بار محله، یه کیسه نایلون بردار و از پیشخون جلوی مغازه یک کیلو چغاله‌بادوم پر کن توی کیسه. بعدم برو دم صندوق پولش رو که حساب کردی، حتما حتما حتما یه فاکتور رسمی با مهر و امضای صاحب‌مغازه بگیر! حالا بدون اینکه حتی یه دونه از چغاله‌ها رو بخوری برو دم هر سفارتخونه‌ای که دوست داری! دیگه از سوییس بهتر که نیست؟ برو اونجا بگو اومدم بیام کشورتون، میخوام با شخص آقای سفیر صحبت کنم. اگه گفتن دلیلت برای مهاجرت چیه بگو دلیل اقتصادی دارم. همین که وارد سفارتخونه بشی، خودش 50 درصد راهه چون فضای سفارتخونه هر کشور جزیی از خاک اون کشور محسوب میشه!
به محض اینکه داخل سفارت پذيرفته شدي برای مصاحبه، اون چغاله بادوم‌ها رو بکوب روی میز و بگو من برای یک کیلو از اینا مبلغ 2.000.000 ریال (به حروف: دو میلیون ریال) وجه رایج مملکتم رو دادم! بعد فیش حقوقیت که ماهی یک میلیون و ششصدهزارتومن خالص دریافتیشه رو نشون بده، کپی قولنامه منزلت که ماهی 750 هزار کرایه‌اش هست‌رو هم ضمیمه پرونده کن! من مطمئنم که تاثیرش از نمره 100 تافل هم بیشتره، یعنی شما نخبه ریاضی‌فیزیک هم باشی باز ممکنه برای دادن اقامت بهت یکم مِن‌مِن کنن ولی وقتی ببینن دستمزدت بابت 30 روز کارِ هشت ساعته معادل هشت کیلو چغاله‌بادومه، قطعا یه فکری برات میکنن!
حالا نهایتا اگر خواستی آپشن اضافی هم از خودت نشون بدی و یه چندتا از پست‌های #تا1400باروحانی که دوره انتخابات از سخنرانی رییس‌جمهور گذاشتی توی اینستاگرامت رو هم نشون‌شون بده بگو من مشکل سیاسی هم دارم. البته هنر هم خوبه، از در هنر هم میتونی وارد شی، بگو شاعرم! اگرم گفتن یه شعر بگو، بگو: «تو رفته‌ای و بحرانِ خوردن چغاله در این خانه، بزرگ‌ترين بحرانِ خاورمیانه است اما این احمق‌ها هنوز میرن میدون فردوسی توی صف دلار می‌ایستن!».
از یهـ جاییـ بهـ بعدـ اگر نریـ خـــــری !
پاسخ
سپاس شده توسط: