امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مالکان خودروهای چینی از چه می نالند؟
خودروهای چینی در حال توسعه هستند اما تجربه شان اصلا به پای خودروسازان اروپایی یا دیگر آسیایی ها مانند هیوندای، تویوتا و کیا نمی رسد.

[عکس: bartarinha-ir.jpg]
روزنامه هفت صبح: خودروهای چینی در حال توسعه هستند اما تجربه شان اصلا به پای خودروسازان اروپایی یا دیگر آسیایی ها مانند هیوندای، تویوتا و کیا نمی رسد. کاربران معتقدند کیفیت رانندگی با خودروهای چینی به پای دیگر خودروسازان خارجی نمی رسد.

موتورشان دیر گرم می شود

یکی از افرادی که به تازگی اقدام به خریداری خودرو کرده است می گوید من دو سال ام وی ام 530 مدل 91 داشتم. زمان زیادی طول می کشید تا موتورش گرم شود و بتوانم از بخاری آن استفاده کنم.

[عکس: 492376_345.jpg]
او می گوید در هنگام رانندگی هم که ضبط این خودرو روشن بود، ضبط به رادیو سوییچ می شد. در این مدت دو بار انباره عقب خودرو را عوض کردم و هر بار 360 هزار تومان برای آن پرداختم. او می گوید وقتی خواستم این خودرو را بفروشم بیشتر از 30 میلیون تومان مشتری نداشت.

سروصدای زیاد موتور

یکی دیگر از کاربران می گوید مدتی مالک یک دستگاه جک j5 بوده اما بعد از مدتی آن را فروخته است. او می گوید با اینکه گفته می شود این خودرو نسبت به دیگر خودروهای چینی متفاوت است اما دیگر سمت خودروهای چینی نمی رود.

[عکس: 492377_368.jpg]
او می گوید موقع رانندگی، موتور این خودرو سروصدای زیادی داشت و شتاب آن هم خیلی ضعیف عمل می کرد.

او علاوه بر موتور می گوید ترمز این خودرو هم در سرعت های بالا ضعیف عمل می کرد. آمپر بنزین آن اصلا دقیق نبود و بارها مرا به اشتباه انداخت.

قطعاتی که زیاد مقاومت ندارند

شاید یکی از برخوردهای منفی با خودروهای چینی قطعاتی باشد که در خودروها استفاده می شود. یکی از کاربران خودروهای چینی می گوید من ابتدا یک دستگاه پراید داشتم، بعد از مدتی تصمیم گرفتم برای همسرم هم یک دستگاه خودرو تهیه کنم.

[عکس: 492378_277.jpg]
او که اقدام به خریداری MVM110 کرده است می گوید بعد از مدتی تصمیم گرفتم خودروهایمان را با هم عوض کنیم چرا که باید برای تعمیر یا تعویض قطعاتش آن را هفته ای یک بار به تعمیرگاه می بردم.

ضعف در ایمنی

یکی از کاربران معتقد است ایمنی خودروهای چینی مثل یک هندوانه دربسته می ماند و اصلا معلوم نیست در پشت این طراحی قشنگ چه چیزی در انتظار راننده و سرنشینانش باشد.

او می گوید شاید هم ایمنی شان فاصله ای با استانداردهای جهانی نداشته باشد اما آن چیزی که در ایران زیاد شهرت دارد بی کیفیتی محصولات چینی است.

[عکس: 492379_807.jpg]
او می گوید برای همین اگر در موقعیتی باشم که بتوانم بین چند خودرو یکی را انتخاب کنم اصلا سراغ خودروهای چینی نمی روم.

او در ادامه می گوید تست هایی که در موسسات چینی صورت می گیرد را هرگز نمی توان با آزمون های اروپایی مقایسه کرد چرا که آنها تجربه بیشتری دارند.
پاسخ
سپاس شده توسط: