امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
من شرمندم!!!!!!!!
قرآن!من شرمندهی توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هروقت در کوچه مان آوازت بلند میشود،همه از هم می پرسند"چه کسی مرده است؟"
چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا تو را برای مردگان ما نازل کرده است.

قرآن!من شرمنده ی توام اگر تورا از یک نسخه ی عملی به یک افسانه ی موزه نشین مبدل کرده ام.
یکی ذوق می کند تورا بر روی برنج نوشته،یکی ذوق می کند که تورا فرش کرده،یکی ذوق می کند که تورا با طلا نوشته،یکی به خود می بالد که تورا در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و آیا واقعا تورا خدا فرستاده تا موزه سازی کنیم؟

قرآن!من شرمنده ی توام اگر حتی آنان که تورا می خوانند و تورا می شنوند،آن چنان به پایت می نشینند که خلایق به پای موسیقی های روزمره می نشینند.اگر چند آیه از تورا به یک نفس بخوانند مستمعین فریاد می زنند"احسنت..."گویی مسابقه ی نفس است.

قرآن!من شرمنده ی توام اگر به یک فستیوال مبدل شده ای حفظ کردن تو با شماره ی صفحه،خواندن تو از آخر به اول،یک معرفت است یا رکورد گیری؟
ای کاش آنان که تورا حفظ کرده اند،حفظ کنی،تا این چنین تورا اسباب مسابقات هوش نکنند.

خوشا به حال هرکس که دلش رحلی است برای تو...
آنان که وقتی تورا می خوانند چنان حظ می کنند گویی که قرآن همین الان به ایشان نازل شده است.آنچه ما با قرآن کرده ایم تنها بخشی از اسلام است که به صلیب جهالت کشیده ایم.
گفتند قرآن را از ریشه ی "قرءَ"مگیرید،از "قرنَ" بگیرید و نتیجه اش این که کتاب خواندن نیست،کتاب همراه داشتن است و به خود چسباندن است و عمل کردن.

"سخن استاد شریعتی در مورد قرآن"
پاسخ
سپاس شده توسط:
ممنونmarazaps
قدر لحظه ها را بدان!
زمانی میرسد که تو
دیگر قادر نیستی بگویی
(جبران میکنم....)
پاسخ
سپاس شده توسط:
خوشا به حال هرکس که دلش رحلی است برای تو...mara
بازنده میگه میشه اما سخته
برنده میگه سخته اما میشه

پاسخ
سپاس شده توسط:
واقعن هرموق صداش میاد من فک می کنم یکی مرده!!!
زندگیه منه
بم نگو چی خوبه چی بده
زندگی ماله منه
خودم میدونم چی بهتره
هر جور می خواد
می خوام بگذره
پاسخ
سپاس شده توسط:
ممنون مرسيmara
پاسخ
سپاس شده توسط:
عالی بود..مرسیmara