امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزار جن به پیرزن تنها [داســـــتان واقعـــــــی]
آزار جن به پیرزن تنها
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
داستان بگم که مربوط میشه به مادر مادربزرگه دوست دوران کودکیم ( یعنی جدش ) . اون طور که مادربزرگش تعریف میکرد مادرش یه قابله بوده و تو کارش خیلی وارد بوده . اونا شمال زندگی میکردن . از مادر بزرگش نقل میکنه که یه روز دم غروب یه سری افراد در منزل اونا رو میزنن و مثل اینکه کار خیلی مهمی باهاش داشتند. وقتی در رو باز میکنن با صحنه عجیبی رو به رو میشن. اون طور که میگه اون اشخاص آدم نبودند بلکه " از ما بهترون بودند " .

بالاخره این قابله خان کوپ میکنه و کلی میترسه . اما اونا میگن که باهاش کاری ندارن و فقط ازش کمک میخوان . اونم اینه که یکی از همسرهای رئیسشون داره بچه میزاد خیلی درد میکشه و نیاز به یه قابله داشتن تا کمک کنه بچشون به دنیا بیاد .

بالاخره جده دوستم راضی میشه و باهاشون میره . باید بگم که مثل اینکه اون زمانا خانه های روستایی با هم فاصله زیادی داشتن و بنابراین تو اون وقت شب کسی نبوده تا به این پیر زن و دختر جوونش کمک کنه. یعنی کسی اونا رو ندیده. بالاخره جده رفیقم با اونا میره داخل جنگل و ... به محل زندگی اونا میرسه .

در این هنگام همسر زائو میاد پیش پیرزن و تحدیدش میکنه که بچه رو باید سالم به دنیا بیاره همچنین باید بچه پسر باشه مگر نه میکشنش . ( یا بد جوری تهدیدش میکنن ) . بالاخره قابله میره تو اون مکانی که باید بچه رو به دنیا بیاره . و ظاهرا هم تنها بوده . بالاخره بچه رو سالم به دنیا میاره ولی بچههه دختر بوده نه پسر. اون جور که برای من نقل شده اینجا پیرزن کلی کپ میکنه .

ظاهرا تهدید هم خیلی جدی بوده . تو این اوضاع و احوال بوده که متوجه وجود مقدار زیادی موم در دورو برش میفته . یه هو یه فکر پلید میاد تو سرش . میاد با موم خیلی ببخشیدا آلت دختر رو به آلت پسرونه تغییر شکل میده . والا من از کیفیت این کار خبر ندارم ظاهرا خیلی خوب این کار رو کرده بود که اونا هم تشخیص نداده بودن .

پدر بچهه برای تشکر یه کیسه پیاز به پیر زن هدیه میده و پیرزن هم با اکراه قبول میکنه ( در حالی که تو فکرش به این فکر میکرده که آخه پیازم شد هدیه تشکر ) . به هر حال با گروهی از افراد قبیله برمیگرده منزل و ماجرا رو برای دخترش ( مادربزرگ دوستم ) تعریف میکنه. وقتی که کیسه پیازها رو باز میکنه که به دخترش نشون بده میبینه که کیسه پر از سکه های طلا شده .

فردای اون روز ظاهرا پدر بچهه متوجه میشه که پیرزن چه حقه کثیفی بهش زده ( خوب چیکار کنم باید این طوری تعریف کنم دیگه ! شما ببخشید و منو درک کنید ( من نمیدونم طرف کی رو بگیرم!؟؟؟؟)) با تمام عصبانیت میاد خونه پیرزنه و تحدیدش میکنه که اگه پاش رو از خونه بیرون بذاره بد بلایی سرش میاره . به هر حال دو سه هفته پیرزن جرات نمیکنه از خونه خارج بشه بعد از یه ماه هم سکته میکنه و عمرشو میبخشه به شما . و ماجرا به این شکل تموم میشه .

در آخر باید بگم که در مورد صحت این موضوع نمیتونم نظری بدم این چیزی بود که برای من تعریف شده بود و منم براتون نقل کردم ولی یه سوالی تو ذهنمه که اگه این جریان همین طوری اتفاق افتاده باشه یعنی اونا هم نمیتونن از آیندشون بدونن؟ یعنی چطور باباهه نتونسته تشخیص بده بچش پسر میشه یا دختر در حالی که آینده انسانها رو میتونن بگن!!!!
پاسخ
سپاس شده توسط:
این داستان حقیقت داره و تو یکی از روستاهای کوهستانی شهرستان املش تو گیلان بوده....طوری ک من شنیدم پیاز نبوده و سنگ بوده ک پیر زنه میندازتش بیرون وقتی فردا صبح میره بیرون میبینه ک همشون تبدیل به سکه شدن
از فردا شب جن ها میان و پیرزن رو اذیت میکنن...انقد به شیشه سنگ میزنن و اذیتش میکنن پیرزن بیچاره بعد چندماه میمیره....
پاسخ
سپاس شده توسط:
منم یه داستان شبیه به شنیدم اونم واقعی تو روستای بابابزرکم مامانم
اون هم یه زن بیر بوده که چون اون زمان دکتر و اینچیزا نبوده به زنان حامله در وقت به دنیا امدن بچه شون کمک میکرده یه شب یه نفر میاد دنبالش تا به زن تنهاش کمک کنه زنه هم باهاش همراه میشه میره خونش و تا بچه به دنیا بیاد بچه که به دنیا اومد زن متوجه میشه اینا انسان نیسن ازشون میترسه مادر و بدر بچه بهش کیسه بر از سکه وطلا میده ولی بهش میګه این راز بمونه و به کسی نګه ولی زن کخه خیلی ترسیده بود لرز و تب به جونش می اوفته و جریان را به همه اعضای خونش بازګو میکنه چون جن ګفته بود راز باشه و زن عمل نکرد به حرفش مریض شد و فوت کرد و اون کیسه طلا هم ګم شد
  جهان سر به سر حکمت و عبرت است
  چرا بهره ی ما این همه غفلت است
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۱۲-۰۵-۹۴، ۰۴:۴۲ ب.ظ)asma123 نوشته: منم یه داستان شبیه به شنیدم اونم واقعی تو روستای بابابزرکم مامانم
اون هم یه زن بیر بوده که چون اون زمان دکتر و اینچیزا نبوده به زنان حامله در وقت به دنیا امدن بچه شون کمک میکرده یه شب یه نفر میاد دنبالش تا به زن تنهاش کمک کنه زنه هم باهاش همراه میشه میره خونش و تا بچه به دنیا بیاد بچه که به دنیا اومد زن متوجه میشه اینا انسان نیسن ازشون میترسه مادر و بدر بچه بهش کیسه بر از سکه وطلا میده ولی بهش میګه این راز بمونه و به کسی نګه ولی زن کخه خیلی ترسیده بود لرز و تب به جونش می اوفته و جریان را به همه اعضای خونش بازګو میکنه چون جن ګفته بود راز باشه و زن عمل نکرد به حرفش مریض شد و فوت کرد و اون کیسه طلا هم ګم شد
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
چه قدر ترسناک...xcvbxcvbxcvb
پاسخ
سپاس شده توسط: