امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار و حاشیه های دیدار دو تیم استقلال - پرسپولیس
پرسپولیس نیورز : پیشکسوت پرسپولیس درباره داربی 79 سرخآبیها گفت: بازی خیلی خوبی بود و با آمدن طارمی پرسپولیس متحول شد.
رضا شاهرودی درباره پیروزی 2 بر یک پرسپولیس برابر استقلال گفت: بازی خیلی خوبی بود؛ هر چند نیمه اول کسل کننده بود و موقعیت چندانی روی دروازهها دیده نشد و دو تیم بیشتر به ارزیابی حریف خود پرداختند. به غیر از گلی که استقلال در دقایق پایانی نیمه اول به ثمر رساند، صحنه جذاب دیگری را ندیدیم.

وی در این باره افزود: بعد از گل استقلال یخ بازی شکست و نیمه دوم کاملا در اختیار پرسپولیس بود.

شاهرودی با تمجید از شرایط بدنی بازیکنان پرسپولیس اظهار کرد: شرایط بازی نشان داد که بدن بچهها در شرایط خوبی است و کادر فنی تمرینهای بدنسازی خوبی را انجام داده است.

وی درباره تعویضهای حمید درخشان خاطرنشان کرد: تعویض طارمی خیلی خوب بود. هرچند من خودم انتظار چنین بازی خوبی را از او نداشتم ولی با آمدن او پرسپولیس کاملا متحول شد.

پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به این که آیا سرخپوشان با برد در داربی میتوانند در کورس قهرمانی قرار بگیرند، گفت: در کورس قرار گرفتن پرسپولیس بستگی به این دارد که این تیم تقویت شود. پرسپولیس در هر سه نقطه به بازیکن نیاز دارد. در غیر این صورت، با این نفرات پرسپولیس در بین 4 – 5 تیم اول نیز قرار بگیرد، کار بزرگی انجام داده است.

وی درباره شادی پس از گل عالیشاه و این که اخراج او میتوانست در دقایق پایانی به ضرر تیمش تمام شود، افزود: به هر حال در آن لحظه او کنترل خودش را از دست داد. به هر حال شرایط این بازی به گونهای است که این حرکات غیرحرفهای از بازیکنان سر میزند. شاید من هم اگر جای او بودم، این کار را میکردم.

وی در پایان به ایسنا گفت: من به آقای قلعهنویی نیز تبریک میگویم. این باخت چیزی از ارزشهای او کم نمیکند. قلعهنویی مربی بزرگی است و افتخارات زیادی را برای استقلال کسب کرده است و با یک باخت نباید کسی را کنار بزنیم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
ابراهيمي: به قلعهنويي گفتم تيمش کم ميآورد

مربي اسبق پرسپوليس درباره داربي 79 پايتخت گفت: استقلال به داشتن مليپوشان خودش مغرور شد و بازي را باخت.
[عکس: 00026401.jpg]
به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، ناصر ابراهیمی درباره پیروزی 2 بر یک سرخپوشان برابر استقلال در داربی 79 گفت: استقلالیها بعد از گل به داشتن بازیکنان ملیپوش خود در خط هافبک و دفاع مغرور شدند. تیم استقلال بعد از گلی که زد وارد لاک دفاعی شد و تیمی که این گونه در دفاع فرو برود بازی را واگذار میکند. درست است که پرسپولیس این فصل خوب نبوده ولی پرسپولیس همیشه پرسپولیس است و تیم بزرگی است.

وی افزود: پیش از این نیز گفته بودم که این بازی شرایط خاص خودش را دارد و جایگاه دو تیم در جدول برنده داربی را مشخص نمیکند. هر تیمی که در این بازی فعل خواستن را صرف کند میتواند پیروز میدان باشد.

ابراهیمی با اشاره به این که بازی دو نیمه متفاوت داشت، خاطرنشان کرد: نیمه اول برتری نسبی از آن استقلال بود ولی با زدن گل در نیمه دوم عقبنشینی کرد. پرسپولیس دقایق زیادی از بازی را با یک مهاجم بازی کرد و همین باعث شد که استقلالیها فکر کنند با کار دفاعی میتوانند نتیجه را حفظ کنند.

مربی اسبق پرسپولیس در ادامه اظهار کرد: تعجب میکنم که چرا طارمی از ابتدا در ترکیب قرار نگرفت. او قبلا در جوانان شاهین بوشهر شاگرد من بوده و بازیکن فوقالعاده بااستعدادی است. استقلالیها باید میدانستند که طارمی بازیکن تاثیرگذاری است و میتواند برای آنها خطرناک باشد و دیدیم که در دقایقی که بازی کرد یک توپ به تیر دروازه زد و یک پاس گل داد.

پیشکسوت پرسپولیس ادامه داد: بعد از این که استقلال همه چز را از دست رفته دید، شروع به بازی مستقیم و احساسی کرد و صادقی و عمرانزاده را در نوک خط حمله قرار داد. در حالی که چنین تاکتیکی را در فوتبال حرفهای امروز دیگر کمتر شاهد هستیم. البته آنها بعد از گل چند موقعیت داشتند ولی بازی احساسی انجام دادند.

ابراهیمی در واکنش به صحبتهای قلعهنویی که گفته بود "بازیکنانم در نیمه دوم از روی شکمسیری بازی کردند" گفت: من میخواهم در جواب امیر قلعهنویی بگویم تیمش در نیمه دوم مرکز زمین را از دست داد. پیش از این در صحبت دوستانهای که با او داشتم به او گفته بودم که تیمش از لحاظ بدنی در نیمه دوم کم میآورد و مینشیند. در این بازی هم بازیکنان استقلال در نیمه دوم نشستند.

وی گفت: نمیدانم در بین دو نیمه چه اتفاقی در رختکن پرسپولیس افتاد که این تیم در نیمه دوم کاملا متحول شد. به هر حال پرسپولیس از لحاظ بدنی و روانی از استقلال آمادهتر بود و به نتیجه هم رسید.

ابراهیمی درباره شادی بعد از گل امید عالیشاه و این که اخراج او میتوانست در دقایق پایانی به ضرر تیمش تمام شود، اضافه کرد: همان طور که گفتم شرایط این بازی کاملا خاص است. او بعد از گلی که زد کاملا هیجان زده شد. ولی به هر حال کار اشتباهی کرد و اخراج او میتوانست به استقلال کمک کند تا گل مساوی را بزند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
ريسک شکست در دربي را بالا نبريد

فضاي رسانه اي فوتبال ايران يک فضاي احساسي است. بنابراين به طور طبيعي نتايج بازي هاي مهم، ممکن است به نتيجه گيري هاي غيرکارشناسانه ختم بشود.
[عکس: 00996859.jpg]
به گزارش "ورزش سه" امیر قلعهنویی سرمربی استقلال در بدترین روزهای عمر مربیگری، حالا در شرایطی تیمش را برای بازی ذوبآهن آماده می کند که هرگز در این سال ها شعارهای مخالف را در ورزشگاه به گوش نشنیده بود. اما او در یکی از ضعیف ترین دوران های کاری و در شرایطی که بازیکنان به نظر حرف شنوی گذشته را از او ندارند، حالا باید تمام تلاش خود را برای بازگشت به کار ببندند.

قلعهنویی اما در این روزها مشکل بزرگ دیگری را هم روی دوش خود حمل خواهد کرد. اینکه مخالفان او، فرصت خوبی برای زیر سوال بردن کارنامه مربیگری وی پیدا می کنند. اگرچه قلعهنویی در این فصل و البته در فصل گذشته هرگز شمایی از آن مربی موفق و تهاجمی را نشان نداده و در دربی 79 نیز تیمش را برنده به زمین نفرستاد اما مصاحبه هایی مثل آنچه که سیاوش اکبرپور امروز انجام داده، نباید به جو قالب تبدیل بشوند.

جدا از اینکه بازیکن هرگز نمی تواند مربی خود را بابت کنار گذاشتنش شماتت کند، موضوع مهم این است که باخت استقلال در دربی نباید اینقدر اهمیت پیدا کند که منجر به اتفاقات غیرقابل پیشبینی بشود. در این صورت کاملا طبیعی است که با افزایش هزینه شکست در این مسابقه باز هم نمایش های تدافعی تبدیل به گزینه اول مربیان دربی خواهد شد.

این اتفاقی است که در مورد پرویز مظلومی هم رخ داده است، او با وجود 4 پیروزی متوالی در دربی بعد از یک شکست 3 ـ 2 چنان مورد حمله قرار گرفت که مجبور شد در پایان فصل با وجود کسب نایب قهرمانی از جمع آبیپوشان کنار برود.

یک شکست چیزی بیشتر از یک شکست نیست، پس باخت در این مسابقه (هر چند بزرگ) را آنقدر بعد ندهیم که نشود عواقب آن را جمع و جور کرد. در مورد قلعهنویی البته، نمایش او در نیمه دوم نیم فصل اول نیز به افزایش انتقادها کمک می کند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
پرويز مظلومي: بازي را نديدم

سرمربي سابق استقلال که درگير عزاداري برادر تازه درگذشته خود است، از اظهارنظر درباره دربي خودداري کرد.
[عکس: 00938877.jpg]
مظلومی در گفتوگو با "ورزش سه" گفت: دیروز هنگام پخش بازی بهشت زهرا بودم و بازی را هم ندیدم. فکر نمی کنم درست باشد در این شرایط بخواهم در مورد فوتبال اظهارنظر کنم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
حاج رضايي: خوشحالم احترام مردم حفظ شد

کارشناس فوتبال ايران با بيان اينکه حميد درخشان با پيروزي مقابل استقلال خودش را بيمه کرد، گفت: مهمترين نکته دربي اين بود که احترام مردم حفظ شد و تساويهاي کسل کننده به پايان رسيد.
[عکس: 00014973.jpg]
به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، امیر حاج رضایی درباره دیدار پرسپولیس و استقلال در هفته پانزدهم لیگ برتر و پیروزی سرخپوشان، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: اتفاق خوبی که در این بازی رخ داد این بود که برنده داشت. در نیمه دوم بازی زیبا و تماشاگرپسند شد و تماشاگران راضی از ورزشگاه خارج شدند.

وی افزود: در نیمه دوم بازی کسالت بار نبود و تنش، درگیری و هیجان آن بالا بود. حملات دو تیم هم زیاد بود و به نظرم نیمه دوم این دربی یادگار ماند. ضمن اینکه مهمترین نکته دربی 79 این بود که احترام مردم حفظ شد و تساویهای کسل کننده به پایان رسید. من از این موضوع خوشحالم.

کارشناس فوتبال ایران با بیان اینکه پیروزی پرسپولیس در دربی حمید درخشان را بیمه کرد، یادآور شد: حالا درخشان میتواند تا پایان فصل تماشاگران را راضی کند. احتمال اینکه دو تیم دوباره در مرحله نیمه نهایی جام حذفی با هم دوباره بازی کنند هم هست.

حاج رضایی در پایان گفت: تعویضهای درخشان در نیمه دوم جواب داد؛ بخصوص مهدی طارمی که موثر بود و در تمام صحنهها حضور داشت. استقلال باور نمیکرد پرسپولیس به مسابقه برگردد ولی به نظرم سرخپوشان در نیمه دوم به آنچه که استحقاقش را داشتند رسیدند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
صاحبجمعي: جدايي قلعهنويي مسخره است

دربي با همه حاشيه هايش برگزار شد و حالا اين دربي که بعد از مدتها مساوي نشد شاهد نظرات مختلفي در مورد شرايط هر دو تيم است.
[عکس: 00994920.jpg]
پیمان صاحب جمعی بازیکن سابق استقلال که تجربه دربی را هم یدک می کشد به خبرنگار "ورزش سه"، می گوید: دربی زیبایی را شاهد بودیم که انصافاً حق استقلال باخت نبود و این را از بازی برگزار شده می توان شاهد بود اما من فکر می کنم استقلال می توانست در نیمه دوم بر شدت حملاتش افزایش دهد و حتی با گلهای بیشتری بازی را ببرد اما شانس با پرسپولیس یار بود اگرچه آنها هم بازی خوبی از خودشان به نمایش گذاشتند.

مربی سابق تراکتور می گوید: این که صحبت از جدایی امیر قلعه نوعی از استقلال باشد و. یا بحث اخراج این مربی واقعاً یک حرف مسخره است و من فکر می کنم هیچ اتفاقی نیفتاده و هنوز استقلال برای قهرمانی باید کارش را ادامه دهد و مطمئناً می تواند به این هدف برسد.

صاحب جمعی در پایان می گوید: مهمترین مسئله دربی این بود که بازی زیبایی برگزار شد و مردم خوشحال از دیدن یک بازی زیبا و پر هیجان به خانه هایشان رفتند و این مهمترین مسئله بود و انصافاً باید از مربیان هر دو تیم تشکر کرد که برای مساوی به میدان نیامدند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
سرخاب: قلعهنويي با همين تيم قهرمان ميشود

بعد از دربي زيبايي که ديديم و البته باخت استقلال پيشکسوتان هر دو تيم نظرات مختلفي دارند در همين رابطه با عباس سرخاب يکي از پيشکسوتان استقلال که سابقه بازي در دربي را هم دارد صحبت کرديم.
[عکس: 00993994.jpg]
سرمربی کارگر بوشهر که نتایج خوبی هم در جام حذفی و لیگ دو گرفته است در مورد دربی به "ورزش سه"، می گوید: دربی بازی خیلی خوبی بود و واقعاً زیبا بود در نیمه اول هم استقلال فوق العاده بود و به گل هم رسید البته در نیمه دوم عطش استقلال برای بردن فروکش کرد و اگر همان روند را ادامه می داد قطعاً برنده بازی بود و خود استقلال این شانس را به پرسپولیس داد و هر دو گل پرسپولیس هم در حالی زده شد که آسمانخراش های لیگ در استقلال بودند اگرچه نبود کرار هم به استقلال لطمه زد.

پیشکسوت سابق استقلال در ادامه می گوید: اصلاً شرایط به گونه ای نیست که باشگاه بخواهد تغییر مربی بدهد واگر این اتفاق بیفتد قطعاً استقلال ضرر می کند به اعتقاد من امیر قلعه نوعی می تواند با همین تیم قهرمان شود.

سرخاب در پایان می گوید: قطعاً استقلال در بازی برگشت جبران می کند و در لیگ هم می تواند به موفقیت برسد استقلال در این شرایط نیاز به حمایت دارد و می تواند به موفقیت برسد.
پاسخ
سپاس شده توسط:
پاشازاده: استقلال ميتواند قهرمان شود

پاشازاده پس از شکست استقلال در دربي ميگويد: نيمه اول تاکتيک بازي بيشتر اين بود که از اشتباه دفاع حريف، تيم استقلال استفاده کند، فکر ميکنم حدود 6-5 سانتر بيشتر تيم استقلال نداشت. از لحاظ کيفي اگر بخواهيم بازي را آناليز کنيم بازي احساسي بود، اما حداقل اين بازي گل داشت.
[عکس: 00031524.jpg]
وی در گفتگو با "ورزش سه" افزود: نیمکت پرسپولیس دست کادر فنی را باز گذاشته بود البته استقلال نیز میتوانست با یکی دوتا جابجایی بازی را تغییر دهد.

مدافع اسبق تیم فوتبال استقلال در مورد ضربه امیرحسین صادقی که به تیرک دروازه اصابت کرد، گفت: صد درصد شانس داشتند و میتوانستند گل بزنند، اشتباهی که عالیشاه انجام داد به استقلال شانس داد اما یک مقدار وقت کم بود.

سرمربی شهرداری تبریز در پایان گفت: زمانی که ما بازی میکردیم کی بازی پرسپولیس و استقلال ارزش داشت به کل بازیهای لیگ ولی در حال حاضر این موضوع برعکس شده و دو تیم میگویند که نباید ببازیم و این بازی را یک بحران میبینند.

وی افزود: با توجه به نبودن کرار و قاضی و دیگر بازیکنان مطمئنا تیم استقلال متضرر شد چرا که وجود این بازیکنان در بازی تاثیرگذار است و نبود آنه شاید مشکلاتی را بوجود بیاورد.

بازیکن سابق تیم ملی و استقلال افزود:درست است که باختیم اما هیچ چیز تمام نشده است کارهای بزرگی میتوان در استقلال کرد به شرطی که مقداری روی بحث بدنی کار شود.

وی خاطرنشان کرد: باید فیلم بازی را بازبینی کنیم تا نقاط ضعف و قوت استقلال را بهتر بشناسیم. تیمهایی بودند که در نیم فصل اول شرایط خوبی نداشتند اما در نیمفصل دوم به قهرمانی هم دست پیدا کردند.
پاسخ
سپاس شده توسط: