امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باهم از سفر لذت ببريم.
فراخوان عمومى ( باهم از سفر لذت ببريم)
هدف از اين فراخوان شريك شدن در تجربه هاى شما كاربران عزيز از سفرهايتان به مناطق مختلف ايران وجهان است.(روستا،شهر،كشور)
مكان بازديد شده را ازجنبه هاى مختلف مى توانيدشرح دهيد(ايين ومذهب ،اداب ورسوم،موقعيت جغرافيايى،موقعيت تاريخى و…)
شما از جنبه هاى تازه نگاه كنيد وبنويسيد وديگرا ن را سهيم تجربه هاى شيرينتان بكنيد.
بهتر است اگر از شهر خودتان مينويسيد مطالبى را ذكر كنيد كه براى ديگران تازه باشد.
مثلا عزيزى كه مشهدى است از گنبد خشتى ويا ارامگاه مرحوم اخوان ثالث درتوس بگويد وبنويسد.
همراهما ن باشيد.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
كاشان
[عکس: %D8%AD%DB%8C%D8%A7%D8%B7.jpg]

چندسال پيش با دوستى عازم كاشان شدم و ازگورستانى داخل شهر سر دراوردم.افراد خانوادگى سر هرقبرى روى زيرانداز نشسته بودندوبا شادى صحبت مى كردند.ارديبهشت بود ،روى هر قبرى دسته دسته گل محمدى خودنمايى مى كرد.فضا به ان شادى وصميميت نديده بودم.گويى به ميهمانى امده بودند.شيرينى وگلاب درجاى جاى گورستان به چشم مى خورد.كنار گور دخترك ٥ساله ايى كمداسباب بازيش راديدم.عروسكها تميز ومرتب كنار صاحبشان بودند.با خودم گفتم كاش در سراسر ايران اينگونه به گورستان وعزيز رفته فكركنندوهرپنج شنبه وجمعه اين حس رابدهند كه الان ميرويم ميهمانى عزيزسفركرده.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
كاشان
شايد بجز مردم كاشان كمتر كسى بداند فين كاشان ،فقط محدود به جاذبه ايرانگردى باغ فين (منصوب به بزرگمرد ايران اميركبير)نمى باشد.فين اصلى يا همان فين بزرگ منطقه ايى است كه مسجد جامع كاشان وامامزاده هادى در ان قراردارد،منطقه بومى وسنتى كه باغها ى قواره بزرگ را همچنان ميتوان دران ديد.اگر صبح هنگام در اين محدوده قدم بزنيد صداى ارام بخش اب همراه شماست.
مى گويند هر صاحب باغى در اين منطقه اگر بميرد ان باغ نيز ميميرد.

[عکس: %D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85%D8%B2%D8%A7%D8%...%DB%8C.jpg]
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
دمشق

قبل از هجوم بى امان داعش و…به كشور زيباى سوريه سفرى داشتم.
ابتدا به قصد ديدن حرم دردانه امام حسين راهى شديم.بايد از بازار بزرگ وتمثيلى در ضرب المثل ايرانى عبور مى كرديم ،بازار شام. هميشه در مقابل اشفتگى منزل مى شنيدم مثل بازار شام مى مونه!
وحالا داشتم از اين بازار بزرگ ومتنوع وزيبا عبور مى كردم ،خيلى هم منظم بود.شايد زمان پيشينيان ما اينجا بسيار اشفته بوده.
وقتى وارد بارگاه كوچك خانم رقيه شدم انچه ديدم متحيرم كرد.بيشتر نذرى مردم كه دراين مكان بر روى ضريح ديده مى شد عروسك بودوچند دست لباس دخترانه.
بهترين مغازه هاى عروسك فروشى را هم درمسير اين بارگاه ديدم.
[عکس: 3-46-660x330.jpg]
[عکس: images?q=tbn:ANd9GcTQYCjFSS34HbmBa0EVYqg...n-FxE1hSDg]
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
شهرك السيدة زينب
حوالى دمشق شهرك السيدة زينب كه نزد ما ايرانيان به زينبيه معروف است
قراردارد.همانجا كه محترم ترين سردار امام حسين خفته است،حرم حضرت زينب.
سالى كه انجا مشرف شده بودم تعداد اهل تسنن از شيعيان بيشتر بود.هنگام اذان ظهر يكى از عجيب ترين اذانها راشنيدم!ابتدا به سبك شيعه واوردن نام اميرالمومنين اذان دادندوپس از ان به سبك اهل تسنن اذان ادا شد،من انجا نزديكى شيعه وسنى را با گوش وچشم ،شنيدم وديدم!

[عکس: images?q=tbn:ANd9GcR_Hma7oREpqzHDD0Z5dkf...MKMFnBxysb]
[عکس: images?q=tbn:ANd9GcSaOrtUqalUE49vGEQZ6bE...lkq6NEZOKP]
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
مشهد
درخيابان طبرسى نرسيده به حرم مطهر،نبش خيابان ،امامزاده ايى قراردارد كه به گنبد خشتى معروف است.ازچندسال پيش بازسازى وتوسعه بخشى محدوده ان اغازشده كه وابسته به كمكهاى مردمى است!
واردكه مى شوى حس لطيف وخوبى به انسان دست مى دهد،يكى از مراسمهاى جالبش پخش نان وماست مى باشد.درهفته يكروز اين سفره ساده وحاجت ده،برپاست.
مى شود درساعت خاصى ازچايى كه بااستكان ونعلبكى(نه ليوان يكبارمصرف) پخش مى شود استفاده كردو روى فرشهاى داخل حياطش به روح خسته ارامش بخشيد.
يكى از ارامش بخش ترين امامزاده هاى ايران برايم گنبد خشتى است ،كه سعى مى كنم سالى يكباربا انجاديدارى تازه كنم.
[عکس: dome2.jpg]
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
نجف:حرم مطهر اميرالمومنين
از شهرهاى كشورى كه هنوز جنگ دارد نمى توان انتظار جذابيت انچنانى داشت.
اما وقتى مكانى روحانى انجا باشد،بيش از هر جذابيتى انسان را به سوى خود مى كشاند.اگر حرم امام على را با عكس وفيلم هم ببينيد،بازهم قادر به ديدن عظمت انجا نيستيد.گويى مُهر الهى انجا قرارگرفته،استوار وكوبنده.
اگر انجا باشى گويا در كنار مهربانترين پدر قرار گرفته ايى.بوى عشق پدرى وارامش glaاغوش پدر تمامى محوطه را پر كرده.رسول الله خود فرمودند:من وعلى پدران اين امتيم.
انجا حتى غير مسلمان وشيعه نيز مى تواند دامان پدرى عجيب بزرگوار را بگيرد ورها نكند.
برايتان حضور در ان مكان را ارزومندم.
[عکس: %D8%AD%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9...%DB%8C.jpg]
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
نجف
وقتى وارد نجف شدم حس اينكه در يك كشور ديگر هستم را نداشتم با اينكه زبان عربى بلد نبودم با لغات فارسى وعربى ناقص با ديگران ارتباط برقرار مى كردم البته انها نيز همانند من عمل مى كردند،بلد بودن كلمات كليدى فارسى!
درمسير هتل تا حرم پسران ومردانى را با چشمان سبز يا عسلى ديدم واين جمله كه مگر عرب هم چشم سبز مى شود ؟از ذهنم پريد.
ما زمانى با هم جنگ داشتيم وعزيزان بيشمارى را از دست داده بوديم اما اين امنيت ونزديكى از كجا مى امد؟چرا مانند ديگر جنگهاى ما بين كشورى از هم كينه نداشتيم ؟
ايا علت اين بود كه انها هم بيگناه بودند؟
يا علت ،حضور همين گنبد طلايى است كه مانند زنجير قلبمان را به سوى خود مى كشد؟
بى شك عشق مشترك بى تاثير نبوده ونيست.

[عکس: images?q=tbn:ANd9GcTGhvTVk4Sfzwz0hfzhpo1...WlppIgTG2c]
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
كربلا
بدشانس شنيده ايد؟هميشه دوست داشتم وقتى كربلا ميروم روحانى كاروان اهل دل باشدوهم اطلاعات دهد هم دل بسوزاند واشك جارى سازد،اما نبود.
حرم مطهر امام معصوم كه ميروى جايگاهى دارد مانند:جايگاه سر وجايگاه…
كه نياز به توضيح دارد،بى اطلاع هر قسمت را همان گوشه ى محبوب مى بينى.هرجاى به نام حسين مى گريى.البته بد نشد .همه چيز انجابانام اقاست.من درحياط به كاروان مردم يزد نزديك شدم وبا انها عزادارى كردم.
وقتى هم به ضريح كه ان زمان نسبتا خلوت بود رسيدم از گريه دلى از عزا دراوردم.حتما مى دانيد كه گريه بر معصومين فرح بخش است وبعد از ان لطافت روح برشما حاكم مى شود.روزدوم اقا هديه داد .نمى دانم به چه علت قسمتى كه خانمها زيارت مى كردند با قسمت اقايان جابه جا شد وتوانستم گوشه ى كوچك را كه ضريح را٦گوشه كرده زيارت كنم.ايا مى دانيد دران برامدگى كه مانندچهار گوش كوچك به چار گوش بزرگ وصل است پيكر چه كسى دفن شده؟پيكر فرزند اول ورشيد امام حسين ،حضرت على اكبر كنار پدر ارام گرفته است.
خدا زيارت انجا را نصيبتان كند.
[عکس: images?q=tbn:ANd9GcRvOZqZcR1cNMGTvjt-vql...vU25UUj1uw]
[عکس: images?q=tbn:ANd9GcRZW3GqhHpyvWG_aAyoWgS...RCQOc74xIm]
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
كربلا
بين الحرمين شنيده ايد؟
قبلا بين الحرمين را در مدينه تجربه كرده بودم ،اينك اينجا بودم بين القلبين نه بين الحرمين.
گاه از خود مى پرسيدم ايا برادر بزرگ امر مى كنداول به ديدن عباس روم يا برادر كوچك دستور مى دهد به ديدن امام روم؟چند روزى كه انجا بودم به جواب نرسيدم ،اما بخاطر همجوارى هتل با حرم امام حسين اول انجا مى رفتم وبعد خدمت اقا ابوالفضل مى رسيدم.
در حرم حضرت عباس هم بيم ديده مى شد هم اميد،خوف ورجاء را انجا در بين زائرين ديدم.غروبها واقعا مردم به اينجا پناه مى اوردند وانگار امده اند ميهمانى ،مى خوردند ودركنارهم از حضور صاحب خانه لذت مى بردند.
چند جاى ضريح حضرت اسيب ديده بود.خدا رحمت كند مردم كشورم كه بعدها ضريح سالم به كربلا منتقل كردند.
درحرم اقا عباس من اندوهگين نمى شدم فقط فرح بود وشادى،انگار به خانه ى بزرگى امده ام كه پر از مهربانى وقدرت است.
(شما هم مرا در تجربه ى سفرهايتان سهيم سازيد)

[عکس: n00072326-r-b-000.jpg]
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:

چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
15 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
sadaf (۱۵-۰۹-۹۵, ۰۹:۰۱ ق.ظ)، نويد (۰۷-۰۹-۹۵, ۰۷:۵۲ ب.ظ)، Ar.chly (۱۱-۰۹-۹۵, ۰۸:۰۵ ب.ظ)، • Niha • (۰۲-۰۹-۹۵, ۰۱:۰۲ ب.ظ)، ثـمین (۲۷-۰۹-۹۵, ۱۲:۱۷ ق.ظ)، AsαNα (۰۴-۰۹-۹۵, ۱۰:۰۰ ب.ظ)، فاطمه۲۷ (۰۵-۰۹-۹۵, ۱۱:۲۸ ب.ظ)، d.ali (۲۸-۰۶-۹۶, ۰۷:۱۶ ب.ظ)، daryaeearam (۰۶-۰۹-۹۵, ۱۲:۵۴ ق.ظ)، ایانا (۲۰-۰۸-۹۵, ۰۷:۳۲ ب.ظ)، دختربهار (۲۰-۰۸-۹۵, ۱۲:۲۴ ب.ظ)، blue (۲۱-۰۸-۹۵, ۰۳:۴۲ ب.ظ)، طوفان (۰۲-۰۹-۹۵, ۱۲:۳۲ ق.ظ)، Eman14 (۲۲-۰۹-۹۵, ۱۱:۳۵ ب.ظ)، •Vida• (۱۹-۰۹-۹۵, ۱۰:۳۲ ب.ظ)

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان