امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سخنان آيزاك نيوتن
[عکس: 000_newton.jpg]

آیزاک (اسحاق) نیوتن (Isaac Newton) ‏(۴ ژانویه ۱۶۴۳ – ۳۱ مارس ۱۷۲۷) فیزیک‌دان، ریاضی‌دان، ستاره شناس، فیلسوف انگلیسی بوده‌است. وی در سال ۱۶۸۷ میلادی شاهکار خود «اصول ریاضی فلسفه طبیعی» را به نگارش درآورد. در این کتاب او مفهوم گرانش عمومی را مطرح ساخت و با تشریح قوانین حرکت اجسام، علم مکانیک کلاسیک را پایه گذاشت. از دیگر کارهای مهم او بنیان‌گذاری حساب دیفرانسیل و انتگرال است.
نام نیوتن با انقلاب علمی در اروپا و ارتقای نظریه خورشید-مرکزی پیوند خورده‌است. او نخستین کسی است که قواعد طبیعی حاکم بر گردش های زمینی و آسمانی را کشف کرد. وی همچنین توانست برای اثبات قانون‌های حرکت سیاره‌های کپلر برهان‌های ریاضی بیابد. در جهت بسط قوانین نامبرده، او این جستار را مطرح کرد که مدار اجرام آسمانی مانند ستارگان دنباله دار، لزوماً بیضوی نیست بلکه می‌تواند هذلولی یا شلجمی نیز باشد. افزون بر این ها، نیوتن پس از آزمایش‌های دقیق دریافت که نور سفید ترکیبی از تمام رنگ‌های موجود در رنگین‌کمان است. او فرضیه موجی هویگنس را درباره نور رد کرد. از دیدگاه نیوتن نور جریانی از ذرات است که از چشمه نور به بیرون فرستاده می‌شوند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
مغز بشر در زمان خود مي تواند بهشتي از جهنم و دوزخي از بهشت به وجود بياورد.

هر كنشي، واكنشي برابر دارد.

كسي كه فكر نمي كند، به ندرت دم فرو مي بندد.

حتي حقيرترين موجودات نيز از نعمت هاي خداوند بي بهره نيستند.

تا آنجا كه ممكن است، امروز كارت را خوب انجام بده، باشد كه فردا هم قدمي رو به جلو برداري و كارت را بهتر انجام دهي.

من مشهور نشدم مگر به واسطه كار و كوشش و اگر از عملي خسته مي شدم، تفريح و رفع خستگي را در اشتغال به كار ديگري جستجو مي كردم.

من نمي دانم كه جهان مرا چه مي داند؟ اما من خود را مانند كودكي مي بينم كه در كنار ساحل سرگرم بازي است و گاه و بيگاه با يافتن سنگ ريزه ها و يا گوش ماهيهاي زيباتر و صافتر از حد معمول، خوشحال مي شود؛ حال آنكه اقيانوس بزرگ حقيقت همچنان كشف نشده پيش رويم گسترده است.

تمام ذرات جهان داراي نيروي مرموزي به نام جاذبه هستند كه باعث جذب آنها به يكديگر مي شود و به طور معمول ذرات هر توده مجذوب مركز آن و توده ذكر شده، خود، مجذوب توده ديگري است.

دانش كلي مانند خليجي است كه من و همكارانم تنها چند دانه ريگ جالب از اين پهناي گسترده برداشته ايم.

شايد مانند كودكي باشيم كه در كنار دريا با سنگ ريزه و صدفهاي زيبا بازي مي كند، اما بي خبر از آنيم كه دريايي بس بزرگ و اقيانوسي بيكران در مقابل ديدگانمان وجود دارد كه در اعماق آن اسرار بزرگ و شگفت انگيزي نهفته است.

آنچه مي دانيم يك قطره است، آنچه نمي دانيم يك اقيانوس.

در حيرتم كه وجود ناچيز خودم را در مقابل عظمت آفريدگان و اين دنياي بزرگي كه در آن زندگي مي كنم، به چه تشبيه كنم.mara
پاسخ
سپاس شده توسط:
میدونید جالبیش چیه؟؟؟
اینکه تو زمان نیوتن یه سری افراد معتقد بودن که نیوتن دیوانه ای بیش نیس!!!
الان این سوال برا ادم پیش میاد که ایا یه دیوونه میتونه چنین حرفایی بزنه؟؟؟!!!
بهترین دوستانت، انهایی هستند که از لحظات سخت زندگی ...
برایت البومی پر از خاطرات رنگی میسازند...
پاسخ
سپاس شده توسط: