امتیاز موضوع:
  • 5 رای - 4.2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سلام برخيمه گاه حسين
دوركن اساسى شخصيتهاى سازنده ى فرهنگ پيشرو انسانيت كه هردو درشخصيت امام حسين درحداعلاوجود داشت:
ركن يكم-عامل ارثى
ركن دوم-عامل تعليم وتربيت ومحيط
امام حسين:علامه جعفرى
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

سپاس شده توسط:
سلام
كورت فريشلرمى گويد:
كشته شدن حسين مانند هركشته شدن،يك فاجعه بود،اما فاجعه اى استثنايى .وبعد از چهارده قرن،يك مورخ بى طرف،ان فاجعه را به شكل يك كوه طولانى ومرتفع مى بيند،كه فاجعه ى جنگ هاى ديگر درپشت ان پنهان است وبه چشم نمى رسد.
كتاب امام حسين وايران
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

سپاس شده توسط:
سلام.
سلام امام حسين.امام مظلومم ،از ما شيعيانت راضى هستى؟از ما كه به خيريه ها كمك مى كنيم اما سر هر كسى كه مى توانيم كلاه مى گذاريم؟
از ماكه از زيبايى نماز وحجاب و…حرف مى زنيم اما دلمان براى خوردن خمر ولذت بردن از نامحرم غنج مى رود؟
از ما كه فرياد مى زنيم مرگ بر امريكا و…،اما مستاجرمان را بخاطر ندادن ماهيانه بيرون مى كنيم ومشتريمان را به خاطر نسيه خواستن از مغازه بيرون مى اندازيم؟
از ما كه براى مظلومان وكشته هاى عراق وسوريه و…زار مى زنيم ،اما كنارمان كودكان وزنان بخاطرفقراز شدت بيمارى درحال مرگ واز شدت ندارى به تن فروشى افتاده اند؟
از ما كه براحتى از جسم زيباى كودكان وناموس ديگران بهره مى گيريم اما مى خواهيم چشم كسى رو كه به ناموسمان نظر دارد،دراوريم.
از ما كه ايرادهاى ديگران را در بوق وكرنا مى كنيم ،اما ايرادهاى خود را تنها يك شوخى دوستانه مى ناميم؟
از ما كه تو شهر ومسجد وشركتهاى دولتى مسلمانيم وتو مجالس وميهمانيها وشركتهاى خصوصى وبيرون از شهر وكشورمان يك متجدد روشنفكر امروزى هستيم؟
ازما كه تو سختيها وقتى دستمان ازهمه جا كوتاه است تو را اماممان ،ناجيمان مى دانيم وكمك گرفتن از تو را حق خودمان،اما بعد از ان ،تو تنها يك اسم وامام هستى براى فخر فروختن ،نه براى الگو بودن.
امام حسين جان ما رامى شناسى ؟،ما فريب خوردگان عصر جديديم،امام نازنينم من شيعه هستم؟؟!!!!
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

سپاس شده توسط:
سلام
امام حسين دربامداد روزعاشوراچنين دعا مى كند:
خدايا در هر اندوهى تو تكيه گاه منى،ودرهرسختى تو اميد منى،ودرهر مشكلى كه برايم پيش بيايد،مورد اعتمادواماده كننده ى ساز وبرگ منى.چه بسا اندوهى كه دل ها در ان سست شود،تدبير دران اندك شود،دوست در ان خوار گرددودشمن دران شاد شود كه من ان را به بارگاه تو اوردم وشكوه ى ان را پيش تو كردم ، به خاطر ان كه به جز تو ديده بربستم ،وتو ان اندوه را از من برطرف نموده وبرداشتى .پس تويى صاحب اختيار هر نعمت ودارنده ى هر نيكو وپايان هر ارزو واميدى.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

سپاس شده توسط:
سلام
امروز سخنان يك هنرمند درمورد امام حسين را مى شنيدم،وقتى تمام شد،از خودم پرسيدم :چطور همه يه جور حرف مى زنيم اما كردارمون با زبان يكى نيست؟
اقاى مداح مى گه :شان امام حسين را مداحان حفظ كنين .بعدخودش با بدترين وعاميانه ترين ادبيات از رابطه امام وبرادرش مى گويد.!!!
اقاى هنرمندوهنرپيشه از شخصيت والاى امام حسين ميگه ،اما تو صحبتاش يه جورى با اقا صحبت مى كنه كه انگار اقا (ببخشيد ارباب)پسر همسايه فابريكشه!!!!
برخى از بزرگان از عمل وكردار امام حسين وانجام ان در زندگى ميگن ،بعد مى بينى برخى از اونها وقت مهمونى وعروسى كردار وگفتار فرعون وقارونو دارن!!!
مادرا مى گن امام حسين ،عمل ميكنن به سريالهاى تركيه ايى،باباها مى گن امام حسين،عمل مى كنن به سريالهاى امريكايى.دخترا مى گن امام حسين،پشت سر …حركت مى كنن.پسرا مى گن امام حسين،صبح تا شب بايد از گوشه وكنار اب شنگولى ومواد و…جمشون كرد.(لازم به ذكر است تنها در مورد اندكى از مردم اجتماع نظر داده ام وشامل كثير مردم نميشود)من مى گم امام حسين تا صفحه ر وپر كنم بعد زير پرچم يزيد سرك ميكشم.
اقا جون ،عزيز آبروى دوعالم ،ببخش.لطفا ببخش.به اجبار هم كه شده مارو از زيرپرچم ناحق بيرون بكش.امين.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

سپاس شده توسط:
سلام .ساليان پيش به ذوق ناسورم متنى نوشتم شبه شعر.ايراد زياد دارد اما دوستش دارم.قسمتى از ان را مينويسم،از زبان حضرت زينب.
مى كنم ازبهرتو جانم فدا……………تو بگو ديگر چه ها بايد،حسين؟
مادرم دركودكى دستم بداددردست تو…كين بباشديك امانت نزد توجانم حسين
گرنباشم من،توباش ازبهراو…………روزوشب پرمهرومحرم ياحسين
زينبم دخت على است ونبى…………چشم او پراشك نگرددياحسين
اشك جوشد درميان چشم او………چشم پراشك را بدوزدبرحسين
گرروى دانى كه جان من رود………گرچه جسمم پابه جا باشد حسين
گرروم من سوى كوفه،شهرمكر……ميزنم فرياد،اى مردم منم يار حسين
گرچه ظاهر ،ادمى باشيد شما……ازبراى زر بگشتيدروبهان،گردحسين
اى عزيز مادرم زهرا ،برو…………اى عزيز جان خواهر،ياحسين
اى به عصمت طعنه زن ،مولابرو……اى زهر شمس وقمر،زيبا،برو
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

سپاس شده توسط:
فكر مى كنيد اگر امام حسين(ع)اكنون حضور داشت درمورد مسائل زير چه مى كرد؟
١-شرايط نامناسب اقتصادى مردم.
٢- شرايط يك بام ودوهوا درمورد مردم.
٣-توجه گفتارى به ارزشهاى دينى بدون طرحهاى قابل اجرا ومنطقى.
٤-شل كن وسفت كن هاى ارزشهاى دينى با توجه به بازار عقايد روانشناسى،اجتماعى،جهان شمول،اقتصادى وسردرگمى مردم.
٥-علاقه وافر دختران وپسران به شادى بى حد ومرز درنتيجه ،كشش به انواع مواد مخدر،نيروزا،مخمر،توهم زاوبى بند وبارى.
٦-٧-٨-…………٩٩-
١٠٠-نظر مردم كه كلاه خودتو سفت بگير باد نبره،كارى به كسى نداشته باش.
اگر امام حسين باشد وبخواهد عليه تمام اينها قيام كندايا تو به كمكش ميروى؟
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

سپاس شده توسط:
سلام.
شنيدين بعضى ها ميگن يه جايى ،يه زمانى ،كارى كردن كه انتظار نداشتن؟
براى منم رخ داده.٩سال پيش رفتم كربلا،فكر ميكردم تو حرم اقا ابوالفضل خيلى گريه كنم.اول رفتيم حرم امام حسين(ع).اونجا قلبم چنان فشرده شد كه گريه كم اورد پيش اقا.فقط تنها چيزى كه درقلب وذهن وزبانم مى چرخيد اين بود:اقا تسليت،اقا بخاطر اونهمه مصيبت كه در روز كربلا تحمل كردى تسليت.هيچ وقت فكر نمى كردم صاحب عزاى واقعى عاشورا ،امام حسين مظلومم هست.چقدر ظلم به وجود شريف ايشون وارد شد؟چطور از دست دادن تك تك ياران وعزيزان را تاب اورد.تمامى كوههاى عالم در مقابل ان مصيبت خرد مى شدند،امام چطور تحمل كرد؟چطور؟
اگر صبرش فرا بشرى بود،اوج محبت وعشقش به دوستان وخانواده هم فرابشرى بود.
ان روز فقط توانستم به اقا تسليت بگم.واما در حرم عباس؟!
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

سپاس شده توسط:
سلام
وقتى وارد حرم حضرت عباس شدم،شكسته شدن وپخش شادى رو تو وجودم حس كردم.لبهام به لبخند بازشد وقلبم پرازحس تشكر از اين مرد.فقط از اقاتشكر ميكردم !بخاطر اينكه ابروى انسانها را پيش امام حسين نگه داشته ،بخاطر محبتش،بخاطر جوونمرديش ،بخاطر اينكه علمدار عشق بود.اون لحظه حس كردم چقدر مرحوم سيد جواد ذاكر درست مى گفت كه :عشق است ابالفضل.من مديون اقا بودم ،من انسان بودم واوج انسانيت را اقاقمربنى هاشم در كربلا نشان داد.امام حسين نور بود ،امام بود،وصل به عباى پيامبر بود وعجيب نبود انهمه ايثار از ايشون.اما عباس اوج ايثار انسان بود.عباس باعث فخر بشريت بود وهست.خدا با ايثار عباس حتما گفت فتبارك الله احسن الخالقين.عباس دردامن زهرا(س)بزرگ نشد ،اما بزرگ نگهبان حرمت فرزندان زهرا(س)شد.اقا ممنون كه نشان دادى يك انسان ميتواند جان يك امام باشد،ممنون كه ابروى انسانها را پيش خداخريدى،ممنون .
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

سپاس شده توسط:
(۰۷-۰۸-۹۵، ۰۷:۱۶ ق.ظ)دخترعلى نوشته: سلام
وقتى وارد حرم حضرت عباس شدم،شكسته شدن وپخش شادى رو تو وجودم حس كردم.لبهام به لبخند بازشد وقلـ ـبم پرازحس تشكر از اين مرد.فقط از اقاتشكر ميكردم !بخاطر اينكه ابروى انسانها را پيش امام حسين نگه داشته ،بخاطر محبتش،بخاطر جوونمرديش ،بخاطر اينكه علمدار عشق بود.اون لحظه حس كردم چقدر مرحوم سيد جواد ذاكر درست مى گفت كه :عشق است ابالفضل.من مديون اقا بودم ،من انسان بودم واوج انسانيت را اقاقمربنى هاشم در كربلا نشان داد.امام حسين نور بود ،امام بود،وصل به عباى پيامبر بود وعجيب نبود انهمه ايثار از ايشون.اما عباس اوج ايثار انسان بود.عباس باعث فخر بشريت بود وهست.خدا با ايثار عباس حتما گفت فتبارك الله احسن الخالقين.عباس دردامن زهرا(س)بزرگ نشد ،اما بزرگ نگهبان حرمت فرزندان زهرا(س)شد.اقا ممنون كه نشان دادى يك انسان ميتواند جان يك امام باشد،ممنون كه ابروى انسانها را پيش خداخريدى،ممنون .

این جمله عالی بود "فقط از اقاتشكر ميكردم !بخاطر اينكه ابروى انسانها را پيش امام حسين نگه داشته"

maramaramara
سپاس شده توسط: