امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
صحت‌سنجی کلیپ سیما درباره واکسن آمریکایی
#1
۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۴
 
صحت‌سنجی کلیپ سیما درباره واکسن آمریکایی

دو شب پیش صدا و سیما این کلیپ رو در مورد علت غیرقابل اطمینان بودن «واکسن آمریکایی» منتشر کرد.
برترین‌ها: دو شب پیش صدا و سیما این کلیپ رو در مورد علت غیرقابل اطمینان بودن «واکسن آمریکایی» منتشر کرد.

[عکس: 2674983_841.png]
در نوشته زیر، کلیپ رو صحت‌سنجی می‌کنیم:
دقیقه ۲:۱۵ «یک ماهی نگذشت که تزریق واکسن آمریکایی متوقف شد. علت، ایجاد لخته خون و مرگ ناگهانی بیماران کرونایی بود»
آمریکا یک واکسن نداره، که بتونیم بگیم «واکسن آمریکایی». سه تا واکسن هست. ۱) فایزر که در تست فاز سوم ۹۵٪ اثر داشت، ۲) مدرنا که در فاز سوم ۹۴٪ اثر داشت، و ۳)‌ جانسون-اند-جانسون که در فاز سوم ۶۶٪ اثر داشت. چند هفته بعد از آغاز استفاده،‌ مشخص شد که واکسن جانسون-اند-جانسون در خانمهای زیر ۵۰ سال ریسک لخته خون رو افزایش میده.
علیرغم اینکه ریسک فوت بر اثر لخته‌ای که این واکسن ایجاد می کرد کمتر از ریسک فوت بر اثر کرونا بود، چون واکسنهای دیگه چنین عارضه‌ای نداشتند، توصیه به خانمهای زیر ۵۰ سال استفاده از فایزر یا مدرنا بود. هنوز شواهدی مبنی بر عوارض خونی یا قلبی توسط واکسنهای فایزر یا مدرنا یافت نشده.
پس اینکه کلی و مبهم بگیم تزریق واکسن آمریکایی به علت ایجاد لخته خون متوقف شد غلط و گمراه کننده است.
دقیقه ۲:۴۰ «ما از این واکسن اطلاعات درستی نداریم»
یک فرانسوی این گزاره رو مطرح می کنه. معلوم نیست از کدوم واکسن حرف می زنه و منظورش از اطلاعات درست چیه.بهرحال داده‌های فازهای آزمایشی هر سه واکسن آمریکایی روی اینترنت موجوده. در مورد محتویات و نحوه تولیدشون اطلاعات بسیاری در اینترنت هست. از قضا واکسنهای mRNA مثل نرم افزارهای «اوپن سورس» هستند. هم با سیکوئنس کردن محتویات واکسن میشه کد رو یافت، و هم کد RNA این واکسنها روی اینترنت هست.
دقیقه ۲:۴۴ «چنین واکسنی با چنین شرایط حساس نگهداری بسیار نگران کننده است»
شرایط حساس نگهداری چه ربطی به غیرقابل اطمینان بودن داره؟
دقیقه ۲:۵۰ «تا بحال این واکسن آمریکایی کارایی خود را نشان نداده»
باز یادآور بشم که ما چیزی به نام «واکسن آمریکایی» نداریم. سه تا واکسن مختلف هست. در گزارش فاز سوم کارآزمایی بالینی هر سه واکسن کارایی آنها نشان داده شده.
راستی گزارش سه فاز کارآزمایی بالینی واکسن برکت کو؟
دقیقه ۲:۵۳ «مرگ پزشکان در آمریکا»
خبری که روی تصویر دیده میشه مربوط به فوت خانم «سونیا آچه‌ودو» یک پرستار پرتغالی‌ست. ۳۰ دسامبر، ۵۰۰ نفر از کادر درمان یک بیمارستان واکسن فایزر دریافت می‌کنند ولی ایشون بدون نشون دادن هیچ عارضه‌ای، دو روز بعد فوت میکنه. چون ممکن بود واکسن دلیل فوت باشه، کالبدشکافی میشه ولی پزشک قانونی پرتغال ارتباطی بین واکسن و علت مرگ پیدا نمی‌کنه. منبع جالبه که در متنی که نشون داده میشه نوشته «پرستار پرتغالی»، ولی خبرنگار صدا و سیما میگه «مرگ پزشکان در آمریکا». چرا؟!
دقیقه ۲:۵۷ «و این تصاویر پس از تزریق واکسن»
کسی که در تصویر می بینیم خانم «تیفانی دوور» سرپرستار بیمارستانی در ایالت تنسی هست. این خانم جزء افرادی‌ست که در واکنش به درد یا استرس، ممکنه چند دقیقه از حال برن. سالهاست این مسئله رو داشته. اون روز، درد ناشی از سوزن واکسن به اضافه اضطراب ناشی از دوربین خبرنگارها باعث میشه از حال بره. منبع
تا امروز ۳۴۴ میلیون دوز واکسن فایزر و مدرنا در آمریکا تزریق شده و میدونیم که این واکسن باعث غش کردن مردم نمیشه. وقتی کسی امروز بیحال شدن خانم «تیفانی دوور» رو بعنوان گواهی بر خطر این واکسنها پیش میکشه، در مورد قصد و غرضش چه فکری بکنیم؟
دقیقه ۳:۱۱ «ایجاد حساسیتهای شدید آنافیلاکسی موجب شد که بر روی این واکسنها تحقیق بیشتری شود»
آنافیلاکسی واکنش آلرژیک بدن هست. آنافیلاکسی نادره ولی اگه سریع درمان نشه کشنده است. آنافیلاکسی در واکنش به هر دارو یا واکسنی می تونه رخ بده. حتی نیش زنبور هم می‌تونه موجب آنافیلاکسی بشه.
برای همین آنافیلاکسی یکی از موضوعات مورد مطالعه در فاز سوم واکسنهای آمریکایی و انگلیسی بوده. بر مبنای داده‌های فاز سوم، ریسک آنافیلاکسی فایزر ۱۱ در میلیون و برای مدرنا ۲/۵ در میلیون بود. از قضا واکسنهای mRNA کمترین میزان آنافیلاکسی رو داشته‌اند. آنافیلاکسی در واکسن آسترازنکا قدری شایع‌تر از فایزره، اگرچه کماکان نادره. تولید کننده سینوفارم هم تاکید می کنه کسانی که سابقه آنافیلاکسی بخاطر هر یک از محتویات این واکسن داشتند، از سینوفارم استفاده نکنند. آنافیلاکسی در مورد واکسنهای کزاز، سرخجه، فلج اطفال و واکسنهای دیگه‌ای که زدیم و به بچه‌هامون هم می زنیم، می‌تونه رخ بده.
آیا این دلیل بر عدم استفاده از واکسن میشه؟ نه! اما چون آنافیلاکسی عمدتا در ۱۵ دقیقه بعد از تزریق رخ میده، کسی که بهش تزریق میشه رو تا ۱۵ دقیقه نگه می‌دارند تا مطمئن بشن مشکلی نیست.
دقیقه ۳:۲۰ «این جنایتکاران در ده سال گذشته با دسیسه و ساخت و پاخت تلاش کردند تا برای حفظ منافعشون عواقب خطرناک این داروها فاش نشه»
یک خانم فرانسوی از «این داروها» صحبت می‌کنه، پس بنظر میاد موضوع واکسن کرونا نیست. اما بهرحال گزارشهای زیادی اثرگذاری و عواقب واکسنها رو مکتوب کردن. این یک نمونه اش.
اما کو گزارشهای عواقب خطرناک واکسن‌های داخلی در تستهای بالینی؟ تولید داخل واکسن اتفاق خیلی خوبیه. اما چرا اینقدر غیرشفاف؟ چرا هیچ مقاله‌ای در مورد اثرگذاری و عوارض منتشر نشده؟
دقیقه ۳:۲۸ «روزنامه واشنگتن پست یک نظرسنجی را منتشر کرده که نشان می دهد بیشتر بزرگسالان واکسینه نشده در این کشور واکسن کرونا را برای سلامتی خود بیشتر از بیماری کرونا تهدید آمیز می دانند.»
در حال حاضر ۳۸٪ بزرگسالان آمریکا واکسیناسیون کامل نکردن. در هفته‌های اخیر میزان ابتلا در آمریکا افزایش پیدا کرده، اما بیش از ۹۸٪ مبتلایان و ۹۹٪ بستری‌ها واکسن نزده‌ها هستند. این افراد میگن واکسن نزدند چرا که نمی‌دونند تو واکسنها چیه و چه تبعاتی بر سلامتی‌شون داره. منتها به این فکر نمی‌کنند که وقتی تو بیمارستان بستری میشن و رنگ و وارنگ دارو و سرم بهشون تزریق میشه، خب تو اونها هم نمی‌دونند چیه. با چه منطقی به محتویات دارو و سرم اعتماد دارند ولی به واکسن نه؟ از قضا واکسن نزده‌ها عمدتا در ایالتهای جمهوری خواه و بخصوص مناطق طرفدار ترامپ هستند.
برگردیم به کلیپ صدا و سیما. از کی تا حالا نظر مردم آمریکا، بخصوص تیپ طرفدار ترامپ، واسه صدا و سیما حجت شده؟ از نظرسنجی واشنگتن پست چه جوری نتیجه میگیریم که بهتره ایران واکسن آمریکایی تهیه نکنه؟
دقیقه ۴:۱۸ «فرانسه اجازه تزریق واکسن آمریکایی را صادر نکرد»
نه تنها فرانسه واکسن فایزر و مدرنا رو تزریق می کنه، از قضا فرانسه از کشورهاییه که به کسانی که دوز اول استرازنکا رو زدند توصیه کرده برای دوز دوم واکسن mRNA بزنند که تنها گزینه‌های موجودش هم فایزر و مدرناست.
دقیقه ۴:۲۲ «فلج شدن صورت»
ویدئویی از خانمی نشان داده میشه که ظاهرا در پی دریافت واکسن mRNA مبتلا به Bells Palsy شده و نصف صورتش برای مدتی فلج شده.
«بلز پالزی» یک عارضه نادره که میتونه بدنبال یک عفونت ویروسی (تب خال، ابله مرغون، زونا، اریون و …) اتفاق بیافته. منبع
این خانم اسمش «خلیله میچل» بود و گفت یک پرستار ساکن شهر نشویل ایالت تنسی هست. بعد از انتشار این ویدئو اداره بهداشت ایالت تنسی گزارش کرد که در بررسی بانک داده پرستاران، این ایالت پرستاری به این نام نداره. بعد گزارش کرد که در بین ۸۰ هزار نفری که تا اون تاریخ در تنسی واکسن دریافت کرده بودند، کسی به این نام نبوده. منبعدر تست فاز سوم فایزر یک نفر و در تست فاز سوم مدرنا سه نفر دچار فلج موقت صورت شدند ولی مطالعاتی که همان زمان صورت گرفت، ارتباطی بین دریافت واکسن و فلج صورت نشان نداد. امروز هم در پی تزریق ۳۴۴ میلیون دوز واکسن فایزر و مدرنا در آمریکا، مشخص شده که فلج صورت از عوارض این واکسنها نیست.
دقیقه ۴:۳۲ «.... باعث شد ترکیه اعلام کند فقط از روسیه و چین واکسن می خرد»
همین الان می تونید برید ترکیه چک کنید. شهروندان ترکیه چند انتخاب دارند که یکیش واکسن فایزر هست. البته اونجا بهش میگن بیون‌تک.
از دقیقه ۶ به بعد صحبت از بدعهدی آمریکا میشه. پیش از این، آمریکا به دلیل تحریم، واکسن آنفولانزا، پانسمان کودکان پروانه‌ای و سوخت هسته‌ای برای راکتور تحقیقاتی تهران نداده. بخاطر ندادن پانسمان، چند تا از کودکان پروانه‌ای فوت کردن و چون امریکا سوخت راکتور تحقیقاتی رو نمی‌داد، ایزوتوپ داروی یک میلیون بیمار سرطانی فراهم نمی‌شد. اخیرا هم آمریکا اجازه نداده ماسک، اکسیژن و رپیدتست وارد ایران شود.
سیاستگذاران صداوسیما متوجه هستند که نتیجه‌ای که از این حرف استنباط میشه اینه که هزینه تاسیسات نطنز و فردو، نداشتن واکسن آنفولانزا، کشته شدن کودکان پروانه‌ای، کاهش دسترسی به ماسک، اکسیژن، رپید تست و البته واکسن کروناست؟ فکر می‌کنید از نظر عموم مردم، برق هسته‌ای، که تازه ۱٪ برق شبکه است، ارزش کشته شدن کودکان پروانه‌ای و بیماران کرونایی رو داره؟
اهالی رسانه می‌دونند که از موثرترین راه‌های تخریب هر چیزی، دفاع از اون با دروغ، غلو، تحریف واقعیت، و حرفهای گمراه کننده است.
هدف سیاستگذاران صدا و سیما از تولید این برنامه چی بود؟
می خواهی قضاوتم کنی ؟
کفش هایم را بپوش
راهم را قدم بزن
دردهایم را بکش
سال هایم را بگذران
بعد قضاوت کن !!!
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سخنان عجیب نماینده قزوین درباره جمعیت کشور صنم بانو 1 10 ۲۶-۰۶-۰، ۰۵:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: صنم بانو
  کلیپ طنز واکسن «فای‌ زِر» با لهجه اصفهانی صنم بانو 0 14 ۱۴-۰۶-۰، ۰۵:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: صنم بانو
  ادعای طالبان در نماز جمعه درباره ایران صنم بانو 0 9 ۳۰-۰۵-۰، ۰۳:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: صنم بانو

چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
3 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
nafas (۰۴-۰۶-۰, ۰۵:۴۶ ب.ظ)، صنم بانو (۳۰-۰۵-۰, ۰۳:۱۹ ق.ظ)، هویدا مهرزاد (۳۰-۰۵-۰, ۰۹:۱۳ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان