امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ظریف: هنوز هم شرمنده‌ام و عذر مى‌خواهم
۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶

ظریف: هنوز هم شرمنده‌ام و عذر مى‌خواهم
محمد جواد ظريف با انتشار آواز سووشون در اينستاگرام نوشت: من از جمله مسئولینی بودم که تا آخرین ساعات پیش از اعلام‌ عمومی، همچون سایر مردم صرفاً گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای را می شنیدم و علیرغم پیگیری هیچ اطلاعاتی فراتر از اخبار رسمی به وزارت امور خارجه اعلام نمی‌شد.
برترین‌ها: محمد جواد ظريف پیامی را به مناسبت يك سالگى سقوط هواپيماى اوكراينى منتشر کرد
محمد جواد ظريف با انتشار آواز سووشون در اينستاگرام نوشت: يك سال از سحرگاه تلخ ۱۸ دی ٩٨ و فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی و شهادت فرزندان نخبه این مرز و بوم و قربانی شدن انسان‌های بی‌گناه می‌گذرد. فاجعه‌ای که تمامی ایران را داغدار کرده است. می‌دانم پدران و مادران داغدار چه لحظات تلخی را در تنهایی از دست دادن جگرگوشه‌های خود تجربه کرده و می‌کنند.
وی در ادامه نوشت: در کنار برخی از آنها نشسته‌ام و در همدلی با داغدیدگان از ناتوانی مطلق شرمنده شده‌ام. من از جمله مسئولینی بودم که تا آخرین ساعات پیش از اعلام‌ عمومی، همچون سایر مردم صرفاً گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای را می شنیدم و علیرغم پیگیری هیچ اطلاعاتی فراتر از اخبار رسمی به وزارت امور خارجه اعلام نمی‌شد.
[عکس: 2517650_783.jpg]
وزیر امور خارجه کشور نوشت: اما به محض اطلاع از ماوقع در بعدازظهر جمعه ٢٠ دیماه ٩٨، به سهم خود تأکید نمودم که باید با شرمندگی تمام عین ماوقع را با مردم و جهانیان صادقانه در میان گذاشت.
وی نوشت: در آن ساعت‌های تلخ بعدازظهرجمعه، نیک می‌دانستم که اذعان به چنین واقعیت تلخی در جهان بی‌سابقه و یا بسیار کم سابقه است و چه میزان فشار بین‌المللی برای من و همکارانم بدنبال خواهد داشت و درک می‌کردم پذیرش خطای دهشتناک یک یا چند تن برای دلاورمردانی که جان خود را برای دفاع از این مردم و مرزوبوم در طبق اخلاص گذاشته‌اند چقدر دشوار است.
ظریف بیان داشت: گرچه هیچ نقش و یا حتی اطلاعی از تحولات نظامی نیمه شب و فاجعه دهشتناک بامداد چهارشنبه سیاه ١٨ دی ٩٨ نداشتم، ولی به عنوان یک مقام رسمی خاضعانه و با قلبی پر از اندوه از همگان عذرخواهی کردم و هنوز نیز شرمنده و عذرخواهم. از همان روز نیز همراه با همکارانم در وزارت امور خارجه صادقانه کوشیده‌ایم که وظایف خود را برای کشف حقیقت، کمک به کاهش آلام خانواده‌ها، جلوگیری از تضییع حقوق آنان و همزمان حفظ و حراست از منافع ملی در برابر بدخواهان این مرز و بوم به انجام رسانیم.
می‌فهمم که انجام این وظیفه پیچیده بعضاً باعث حساسیت و رنجش داغدیدگان شده است که از صمیم قلب از آنها پوزش می‌خواهم.
وی در انتها نوشت: بازهم میدانم هیچ‌کدام از این تلاش ها درنهایت نمی تواند جبران گوشه کوچکی از این خسارت عظیم و جبران‌ناپذیر باشد. مصوبه اخیر دولت اولین گام است ولی همانگونه که در مصوبه تصریح شده است جایگزین رسیدگی کیفری در محاکم صالحه داخلی نیست.
اینجا همه ی برادران قابیلند
با وسوسه های ناتنی فامیلند
از ترس خیانت به رفاقت،ای عشق
اینجا همه ی رابطه ها تعطیلند...
پاسخ
سپاس شده توسط: minaa ، minaa ، دختربهار
کسی رو هم تنبیه کردید ؟

غم اگر به کوه گویم بگریزد و بریزد

که دگر بدین گرانی نتوان کشید باری

ابتهاج جان
پاسخ
سپاس شده توسط: صنم بانو ، دختربهار ، دختربهار
(۱۸-۱۰-۹۹، ۱۲:۲۸ ب.ظ)minaa نوشته: کسی رو هم تنبیه کردید ؟
آره باید خودشونو تنبیه میکردن،چون گفته بودن پروازا لغو شه ولی ی جنابی نذاشته  azsx
مسیر زندگیمو... سمت خودت عوض کن♥
پاسخ
سپاس شده توسط: صنم بانو ، صنم بانو ، minaa ، minaa ، minaa
نه جانم تنبیه کجا بود، اینا حساس تر از این حرفان azsx
چیزی نگم بهتره dfgh
اینجا همه ی برادران قابیلند
با وسوسه های ناتنی فامیلند
از ترس خیانت به رفاقت،ای عشق
اینجا همه ی رابطه ها تعطیلند...
پاسخ
سپاس شده توسط: دختربهار ، minaa ، minaa