امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماده غذايي کاهش دهنده التهاب
ماده غذايي کاهش دهنده التهاب

مغزهايي مانند گردو، بادام، دانه آفتاب گردان، فندق، سيب، ميوه قره قاط، گيلاس، آناناس، توت فرنگي و تمشک را جايگزين تنقلات ناسالم کنيد.

روزنامه خراسان نوشت: مصرف برخي غذاها باعث افزايش التهاب مي شود. اما غذاهاي ضدالتهاب زيادي نيز وجود دارد که ورم مفصل و علايم آرتريت را کاهش مي دهد. در سايت «prevention» به بعضي از اين غذاها اشاره شده است.

روغن هاي مفيد: بعضي از انواع غذاها سرشار از اسيد اولئيک نوعي اسيد چرب امگا۹ است که التهاب را کاهش مي دهد. روغن زيتون، هسته انگور و آواکادو را جايگزين روغن هاي نباتي کنيد.

مصرف ماهي را افزايش دهيد:گوشت قرمز کلسترول زيادي دارد که التهاب را افزايش مي دهد. براي تامين پروتئين بدن به جاي گوشت قرمز، از ماهي مانند سالمون و تن که سرشار از اسيد چرب امگا۳ است استفاده کنيد.

از ميوه و مغزها به جاي تنقلات ناسالم استفاده کنيد:مغزهايي مانند گردو، بادام، دانه آفتاب گردان، فندق، سيب، ميوه قره قاط، گيلاس، آناناس، توت فرنگي و تمشک را جايگزين تنقلات ناسالم کنيد.

گياهان:ريحان، فلفل سبز، جعفري، رزماري، مرزنگوش، آويشن و زردچوبه نيز کاهش دهنده التهاب است.

سير:مصرف سير براي کاهش التهاب مفيد است.

اين گياه اثر زيادي روي مفصل هاي متورم مي گذارد.

چاي: مصرف چاي سبز علاوه بر کاهش بيماري قلبي و سرطان با التهاب مقابله مي کند. براي بالا بردن ميزان آنتي اکسيدان، کمي ليموترش به چاي اضافه کنيد. مصرف روزي ۸ ليوان آب نيز فراموش نشود
می کوشم غــــم هایم را غـــرق کنم اما
بی شرف ها یاد گرفته اند شــنا کنند ...
حسين پناهي

پاسخ
سپاس شده توسط: مرد آریایی ، admin ، sa armani
ممنون از اطلاعات جامعتون
حکایت من ، حکایت کسی ست که عاشق دریا بود اما قایق نداشت.
دلباخته سفر بود همسفر نداشت
زخم داشت اما ننالید گریه کرد اما اشک نریخت .
حکایت من ، حکایت چوپان بی گله .
 و ساربان بی شتر است ...
حکایت کسی که پر از فریاد بود .......
اما سکوت کرد ...
پاسخ
سپاس شده توسط: پرنسس
مرسي. اطلاعات مفيدي بود
.xcvk..xcvk.
پاسخ
سپاس شده توسط: پرنسس