امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه با شهلا خودی زاده
سلام خانم« خودی زاده»روزتون بخیر، بیوگرافی ازخودتون به مابدین؟

با سلام ... شهلا خودی زاده هستم متولد 16 اردیبهشت 1354 در تهران .... متاهل هستم و صاحب دو دختر 16 و 8 ساله با نام های فاطمه و ریحانه ... لیسانس علوم تربیتی (گرایش مدیریت برنامه ریزی آموزشی ) دارم.

میشه رمانهایی روکه نوشتین معرفی کنین؟

اولین رمان من (با تو دنیا مال من است ) از انتشارات پرسمان هست و بعد اون رمان پاییز بی مهر که کاری مشترک با دوست عزیزم خانم میترا شیرانلی بود . بعد از اون من دو رمان در سایت نودهشتیا نوشتم با نام های کاش هنوزم عاشقم بودی و عشق تو پس کوچه های تعصب ... پنجمین رمانم رو به نام پیچ های خشکیده ی امین الدوله که ژانری تاریخی داشت شروع کرده بودم که آدمین نودهشتیا فوت کرد و کار نیمه تمام موند (البته الان مشغول به نوشتنش هستم اما آنلاین نیست) بعد به تشویق دوستان در تلگرام شروع به نوشتن کردم و هر دو این رمان ها الان در دست چاپ هستند البته با تغییرات زیادی که در اون ها اعمال کردم با نام های از حالا تا ابد ... و حریر ... الان هم که دو رمان در حال تایپ دارم که شمارش معکوس و لاله های واژگون هست... و البته یک کتاب هم ویراستاری کردم که پارسال به چاپ رسید با نام چتری برای روزهای بارانی از دوست عزیزی به نام فاطمه قادری.

شروعتون باچی بود؟ازکی متوجه شدین میتونین بنویسین؟

شروعم با رمان با تو دنیا مال من است بود ... والا سال ها کتاب می خوندم و علاقه بی حد و حصری به خوندن داشتم... هنوزم که هنوزه خوندن کتاب درکارهام جزو اولویت هست ... اما فکر نمی کردم بتونم بنویسم ... آغاز نوشتن من مصادف هست با دوستیم با خانم شیرانلی عزیز ... با تشویق ها و همراهی های ایشون و پشتکاری که داشتم اولین کتابم چاپ شد و من در همین مدت کم تونستم چیزی حدود نه کار (با موضوعاتی متفاوت)رو بنویسم ... البته اینم بگم که من بی وقفه تلاش کردم و خدا رو شکر نتیجه ی زحماتم رو هم دیدم .

کارهای کدومیک ازنویسنده هاروبیشترمی پسندید؟

نویسنده های زیادی داریم که کارهاشون رو می پسندم.. نام بردن واقعا سخته و همه شون دوستان خوب من هستند ... اما کارهای دولت آبادی رو خودم به شخصه خیلی دوست دارم

بعداز رمان« شمارش معکوس،لاله های واژگون»،رمان دیگه ای درنظرگرفتین؟

بله یک کار هست که مقداری از اون رو هم نوشتم که قراره با نام دنیای وارونه بعد از شمارش معکوس توی همون کانال بنویسمش ... البته لاله ها تازه شروع شده و مقدار زیادی از اون مونده برای بعد اون فعلا فکر نکردم.

ازنظر«شهلا خودی زاده»خوشبختی یعنی چی؟

خوشبختی از نظر من داشتن یه خانواده ی خوبه ... خانواده ای که همه جوره پشت آدم باشن .. به نظرم داشتن همسری که همیشه کنارت باشه و مشوقت باشه ... داشتن فرزاندانی که ثمره ی زندگی و عشقت باشه ... البته شاید این از دید منِ متاهل باشه و مجرد ها دیدشون چیز دیگری باشه .. به نظر من اگه پایه های زندگی محکم باشن آدم می تونه به همه چی برسه و مسلما خوشبخت خواهد بود ...

ازیک تاده به خودتون چندمیدین؟

اینو باید از خواننده هام بپرسید ... اونایی که همیشه حمایتم کردن ... اونا هستند که باید نمره بدن

بهترین رمانی که باهاش خاطره دارین چی بوده؟

خب برای من رمان برباد رفته، به شخصه خیلی دوسش داشتم و بارها خوندمش ...

چقدرمطالعه میکنین؟

خیلی زیاد ... من کنار نوشتن که کلی از وقتمو می گیره کتاب خوندن و مطالعه ام قطع نمیشه ... کتاب تو جای جای زندگی من حضور داره ... و من همیشه با تمام نویسندگانی که ازم می پرسن چیکار کنیم تا قلم مون قوی بشه مطالعه کردن رو توصیه می کنم .. من عاشق خوندنم

تاحالاشکست خوردین؟

خدا رو شکر نه ... اینم مدیون حضور پر رنگ خدا توی زندگیم هستم و از خدا ممنونم که بهترین خصلت رو در من قرار داده و اون هم تلاش و پشتکار هست ... یعنی اگه بخوام کاری رو انجام بدم با امید به خدا و بعد هم تلاش بی وقفه بهش رسیدم ...

ممنون که وقتتون رودراختیارماگذاشتین

ممنون از شما که این وقت رو به من دادید و از همین جا دلم می خواد از تمام خوانندگان خوبم که همیشه با نظرات خوب و مثبتشون حمایتم کردن تشکر کنم
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط: