امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی فیلم قاتل درون من "The Killer Inside Me"
Video 
[عکس: ptsv6yfvrx2vusltgz.jpg]

نام فیلمقاتل درون من (The Killer Inside Me)

کارگردانMichael Winterbottomک
شور سازندهآمریکا
تهیه کنندهBradford L. Schleiسال تولید2010
فیلم نامهJohn Curranژانرجنایی-درامفیلم بردارMarcel Zyskindزمان فیلم109 دقیقهآهنگسازMelissa Parmenter-Joel CadburyکمپانیIcon Entertainment Internationalتدوین گرMags Arnoldزبان فیلمانگلیسیدرجه نمایشRصدا بردارMark Applebyبودجه تولید13 میلیون$فروش فیلم4 میلیون$طراح صحنهJeanette Scottافتخاراتبازیگران
نامزد دریافت خرس طلایی (بهترین فیلم) جشنواره برلین
برنده و نامزد 3 جایزه معتبر دیگر

Cassey Affleck در نقش Lou Ford

Jessica Alba در نقش Joyce Lakeland

Kate Hudson در نقش Amy Stanton

[b]Ned Beatty در نقش
Chester Conway

Simon Baker در نقش Howard Hendricks
درباره داستان

ماجرای فیلم در دهه ۵۰ میلادی در ایالت تگزاس اتفاق می‌افتد. لو فورد، معاون کلانتر شهر است که مأموریت پیدا می‌کند تا پسر یکی از ثروتمندان شهر را از رابطه با «جویس» زنی نه چندان خوش‌ نام خلاص کند و آن زن را به بیرون شهر ببرد. اما «لو» در حین این‌کار با جویس رابطه برقرار می‌ کند و…

درباره فیلمقاتل درون من فیلمی ست که براساس رمانی از جیم تامپسون (یکی از رمان نویس ها و جنایی نویس های مشهور آمریکایی ژانر جنایی) ساخته شده، بازسازی فیلم کلاسیکی به همین نام از برت کندی. فیلمی از جنس همان سینم ای سیاه و یا فیلم نوآر. سینم ایی معمایی و پرتعلیق که متاثر از فیلمسازان آلمانی و اتریشی و همان سبک اکسپرسیونیستی دهه سی بود. سینم ایی که بیانگر مفاهیم ابهام آلود و پوچ با روابطی پر دسیسه و فریبکارانه بشری، که می توان بسیاری مفاهیم روانشاسانه و جامعه شناسانه را در آن کنکاش کرد. از کاراگاه و گنگسترهای فاسد شهر و تبهکاران و قاتلان و می خواره هایی که در مرز زیبایی و پلیدی قدم می زنند گرفته تا زن زیبا و اغواگری که در جامعه ای سرد، خسته کننده و نمور به دنبال مردانی ست که با این جامعه احساس غریبی و بیگانگی می کنند.مایکل وینترباتم با فیلم های مطرحی که در فضایی مستندگون ساخته است، مشهور است.او این بار سراغ رمانی فوق العاده جذاب از جیم تامپسون رفته است.حاصل این اقتباس تریلر جنایی «قاتل درون من» است که در اکران های مختلفی چون جشنواره ساندنس و برلین با واکنش متفاوت تماشاگران روبه رو شده است.فیلم مؤلفه های مهم یک تریلر خوش ساخت نئو نوآر گونه را از همه نظر داراست.فیلم مانند کتاب از زبان اول شخص یعنی «لو» روایت می‌شود. «قاتل درون من» ابتدا با روایتی ساده و سرراست و ضرباهنگی مناسب و به لطف سکون و لختی بیابان های غرب تگزاس در فضایی سرشار از نشانه ها و نمادهای بصری ژانر آشنا و محبوب نوآر آغاز می شود، ترکیب بندی نماها و استفاده کاربردی از میزانسن به بهترین شکل ممکن در خدمت فیلم بوده است و موسیقی تاثیر گذار فیلم نیز در این بین فوق العاده موثر عمل می کند. اگر گفته وینترباتم را ملاک قرار دهیم (کتاب برای من حکم فیلمنامه را داشت) نمی توان به راحتی از کنار نام جیم تامپسون گذشت. تامپسون کاراکترهای داستانش را همراه با پیرنگ ها و شناسنامه های شخصیتی شان به تگزاس سنتی آورده و به شیوه خاص خودش خشونت و از هم گسیختگی این جامعه را به نقد کشیده است.اولین موضوعی که درباره ای فیلم مورد بحث قرار می گیرد خشونت زیاد فیلم در مقایسه با خشونت به کار رفته در کتاب است.مایکل وینترباتوم ، کارگردان این فیلم موفق شده بازی های بسیار خوبی از بازیگرانش بگیرد و ضرباهنگ فیلم را متعادل نگه دارد تا هیچ صحنه ای از دست نرود.در نگاه اول این گمان پیش می آید که کیسی افلک با آن چهره سرد و خالی از کاریزمای یک معاون کلانتر انتخاب مناسبی برای ایفای نقش لو فورد نیست اما با پیشرفت داستان و همذات پنداری بیننده و استفاده از عناصری چون حجم، لحن و ریتم گفتار و بازی فوق العاده دیدنی و حسی اش به دور از نقش آفرینی تصنعی و اغراق آمیز تاثیری زیاد و ماندگار بر ذهن مخاطب می گذارد.همچنین باید به نقش آفرینی کیت هادسون هم اشاره کرد.هادسون که مدت ها بود نتوانسته بود نقش آفرینی در خور توجهی ارائه کند ، بعد از سالها در این فیلم بازی خوب و یک دستی در نقش نامزد لو دارد.همچنین جسیکا آلبا نیز یک زن بدکاره بازی قابل قبولی را از خود به نمایش می گذارد.در آخر باید گفت تماشای این نوآر خوش ساخت در این وانفسای فیلم های کم مایه و سخیف هالیوودی برای نوآر دوستان و همچنین علاقمندان به فیلم های جنایی غنیمتی ست.همچنین باید گفت فیلم " قاتل درون من " اقتباس تقریبا کم تغییری از رمان آقای " تامپسون " است و شاید تنها تغییری را که بتوان بر آن گرفت میزان خشونت و زبان فیلم است.

نماهائی از فیلم
[/b]

[عکس: fxiljz1vqfpb2hoe0cs.jpg]

[عکس: vb6j9shaqh97h4kq7bm.jpg]
رمان فرمانروای عشق|!aryana! کاربرانجمن
رمان گردن بند|!aryana! کاربرانجمن
پاسخ
سپاس شده توسط: