امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موافقت نامه تجارت ترجیحی ایران و ترکیه 15 تا 100 درصد تخفیف گمرکی به ?
[عکس: 2]

سفیر ایران در آنکارا تاکید کرد: موافقتنامه تجارت ترجیحی گامی بزرگ برای گسترش روابط ایران و ترکیه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از روزنامه دنیا - چاپ ترکیه، علیرضا بیکدلی، سفیر ایران در آنکارا درباره موافقتنامه تجارت ترجیحی میان ایران و ترکیه، گفت: با اجرای این موافقتنامه در اولین گام میزان مبادلات دو کشور به اندازه چهار میلیارد دلار افزایش مییابد.

او ادامه داد: این موافقتنامه برای دستیابی به مبادلات تجاری بالغ بر 30 میلیارد دلار یک گام بسیار مهم است که در اولین مرحله آن چهار میلیارد دلار افزایش مییابد. در حال حاضر مبادلات تجاری میان دو کشور حدود 15 تا 20 میلیارد دلار است.
سفیر ایران در ترکیه اضافه کرد: بر اساس این موافقتنامه، در بسیاری از کالاهای تجاری به میزان 15 تا 100 درصد عوارض گمرکی کاهش مییابد و تخفیف میخورد.
وی گفت: این موافقتنامه میتواند منافع بسیاری برای دو کشور به همراه داشته باشد. اجرای این موافقتنامه از سوی هر دو طرف میتواند بسیار مثمرثمر باشد و میتواند سرآغازی برای امضای موافقتنامه تجارت آزاد میان دو کشور باشد. ما امیدوار هستیم که پس از اجرای این موافقتنامه شاهد افزایش چهار میلیارد دلاری در مناسبات دو کشور باشیم.
تا وقتی عشق آسمونی دارم
چه نیازی به عشق زمینی دارم
×من نوشت

پاسخ
سپاس شده توسط: