امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
می خواهم به عنوان مربی به جودو کمک کنم
Rainbow 
علی معلومات پس از خداحافظی با تیم ملی جودو:

قهرمان وزن منفی 73 کیلوگرم جودوی کشورمان گفت: هر چیزی زمانی دارد من نیز از این به بعد فقط می خواهم مربی باشم.
علي معلومات در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اضافه کرد : پس از مسابقات قهرمانی آسیا که اردیبهشت ماه امسال برگزار شد دیگر جودو را به عنوان بازیکن کار نکردم و پس از آن تصمیم گرفتم تا به عنوان مربی تیم ملی جوانان در خدمت جودو کاران جوان باشم.

وی ادامه داد: هر چیزی زمانی دارد و من با توجه به قانون های جدیدی که برای جودو وضع شد و وزن کشی و شرایط سخت آن تصمیم گرفتم که بازی نکنم.

معلومات درباره وضعیت تیم ملی جوانان جودو گفت: اکنون و طبق قانون جدید فدراسیون جهانی جودو یک سال به سن جوانان اضافه شده است و سن آنان از متولدین سال 73 به 72 تغییر پیدا کرده که بسیار به نفع ما شد، البته بعد از رقابتهای مدعیان که اول دی ماه برگزار کردیم سعی شد تا استعدادهای جدیدی کشف شوند تا در هر وزن چندین نماینده داشته باشیم.

قهرمان وزن منفی 73 کیلوگرم جودوی کشورمان افزود: مهمترین هدف ما در جودو پشتوان سازی است، تمام تلاشمان را می کنیم تا جودو کارانی را تربیت کنیم که به مشکلی که در گذشته با آن مواجه شدیم و پس از خروج ملی پوشان سابق و قهرمانمان جایگزینی را نداشتیم برنخوریم.

وی خاطر نشان کرد: در برنامه های تیم ملی جوانان اردوی مشترک با تیم ملی بزرگسالان را تدارک دیده ایم که 24 دی ماه برگزار می شود و سعی می کنیم در این اردو از نفرات اصلی جوانان استفاده کنیم.

معلومات در پاسخ به این که آیا برگزاری اردوی مشترک با بزرگسالان برای تیم جوانان سخت نیست گفت: اکنون 90 درصد تیم بزرگسالان، جوانان هستند ، خیر، برپایی اردوی مشترک با بزرگسالان به نفع جوانان است و هیچ کس مثل جوانان نمی تواند به بزرگسالان کمک کند و هیچ حریفی هم مانند بزرگسالان به کمک ملی پوشان جوان نمی آید بنابراین این دو مکمل هم می توانند باشند.

وی با اشاره به رقابتهای پیش روی تیم ملی جوانان جودو درباره وضعیت آمادگی آنان بیان کرد: اکنون تمرینات تیم ملی برای مسابقه خاصی نیست البته نزدیک ترین رقابت به ما حضور در مسابقات آسیایی و جهانی است که سال آینده برگزار می شود.

وضعیت آمادگی جوانان جودو مطلوب است ما شرکت در تورنمنت هایی را نیز در برنامه داریم که تکلیف آن هنوز مشخص نیست، حضور در مسابقات برون مرزی باعث پیشرفت می شود و در برنامه های ما قرار دارد.

مربی تیم ملی جوانان که عنوان پنجمی در رقابتهای جودوی المپیک را نیز در کارنامه خود دارد، مدعی شد: اگر جوانان ما در رقابتهای قهرمانی آسیا که مهر ماه برگزار شد اجازه شرکت داشتند به طور حتم اول می شدیم زیرا ما در اوج آمادگی بودیم اما متاسفانه آن مسابقات همزمان با تعلیق موقت فدراسیون جودو بود و تیم ملی نوجوانان و جوانان کشورمان در حالی که برای حضور در مسابقات مالزی هم رفته بودند آنها را برگرداندند امیدوار هستم که از این نوع مشکلات دیگر به وجود نیاید و جودو کاران ما بتوانند افتخار آفرینی کنند./مح
.xcvk..xcvk.
پاسخ
سپاس شده توسط: