امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمی‌گویم نترس؛ بترس و اقدام کن!
نمی‌گویم نترس؛ بترس و اقدام کن!

[عکس: footbal-forward.jpg]محمود معظمی/ شاید این بهترین پیشنهادی باشد که امروز می‌توانم برای شما داشته باشم: تهاجمی باش، برو جلو؛ بترس و اقدام کن. ترس یعنی چه:
وقتی می‌ترسی، مغزت به تو می‌گوید «نرو جلو!»
خیلی کار مهمی کرده‌ای که تکان نخورده‌ای! در خارج کسانی هستند که می‌گویند به من گفتند مثلا شهردار بشو، استاندار بشو، فرماندار بشو، قبول نکردم. کسی آنجا نشسته بود و به او گفت ببخشید می‌شود بگویید شما چه کاری کرده‌اید؟! خب به من هم هیچ پیشنهادی نکردند و من هم هیچ کاری نکردم. فرق من و شما چیست؟ تازه شما بدترید، چون به شما پیشنهاد کرده‌اند و شما هیچ مسئولیتی را قبول نکرده‌اید. آستین‌هایت را بالا بزن و کاری بکن.
اگر دائم غر بزنی، اگر ذهنت را به سمت چیزهای منفی ببری و بسط بدهی، زندگی‌ات تاریک می‌شود. درست برعکس؛ مثبت بیندیش، مثبت عمل کن، خواهی دید هر روز راه‌ها برایت باز می‌شود.
این مثال را من در انگلستان برای خودم زدم. یکی از دوستان من به نام «جف» خانه‌اش در روستایی بود و آمدیم دنبالی کسی برویم و چیزی بخریم. در یک جادۀ باریک روستایی داشتیم حرکت می‌کردیم، مه بود و تاریک. دیدم نور چراغ اتومبیل ۱۰۰ متر جلو‌تر را روشن می‌کرد. ما هرچه جلو می‌رویم، ۱۰۰ متر جلو‌تر روشن می‌شود. ما هرچه جلو برویم، جلو‌ترِ ما روشن می‌شود. نمی‌توانیم بگوییم چون تهِ چیزی را نمی‌بینم، حرکت نکنیم. حرکت کن، بترس و حرکت کن، بترس و اقدام کن، اضطراب داشته باش، اما اقدام کن. اقدام از بین برندۀ هر نوع ترس و دودلی و شک است.
[عکس: divider_line.png]
اقدام از بین برندۀ هر نوع ترس و دودلی و شک است.
اقدام پُل است
ما ۴ مرحله برای دیدنِ خواسته‌ها در دنیای مادی داریم: فکر، احساس، رفتار و نتیجه (توضیحات بیشتر را می‌توانید در سمینار «چرا چشم‌ها را باید شست؟» بیابید). این رفتار یا اقدام، پلِ بین «دنیای پنهان» (ناپیدا) با دنیای «آشکار» (پیدا) است. شما فقط با یک اقدام، تمامِ انرژیِ خود را به ماده تبدیل می‌کنید.
شما فقط با یک اقدام، تمامِ انرژیِ خود را به ماده تبدیل می‌کنید.
فقط با یک اقدام کردن، از ریشه به میوه می‌رسی. این معجزۀ اقدام است.
اقدام کن! هر وقت اقدام کنید چیزی گیرتان می‌آید و تجربه‌ای به دست خواهید آورد.
هر وقت اقدام کنید چیزی گیرتان می‌آید و تجربه‌ای به دست خواهید آورد.
اقدام پلِ بین دنیای درون و دنیای بیرون است. هر چه در سرت بگذرد، با اقدام تبدیل به ماده می‌شود.
از این به بعد، در مسابقۀ زندگی دفاعی بازی می‌کنید یا تهاجمی؟ دوستان عزیز، یا برنده‌اید یا بازنده، وسط ندارد.
محمود معظمي
می گویند زمان آدم ها را عوض می کند ...
اشتباه نکن
زمان حقیقت آدم هارا روشن می سازد ،
زمان قیمت رفاقت هارا معلوم می کند،
زمان عشق را از هوس جدا می سازد وراستی را از دروغ
زمان آدم هارا عوض نمی کند.
http://s1.freeupload.ir/i/00038/csy4ho9mexk1.jpg
پاسخ
سپاس شده توسط:
ممنونم
پاسخ