امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هشدار جدی!!! چالشی مرگبار وارد ایران شد"
Smile 
نهنگ آبی بازی یا همان چالش مرگباری که باشیری که آدم
میخورد جان صدها کاربر فریب خورده ی فضای مجازی را گرفت
زکجا آمده وبه کجارسیده است؟
همه چیز درباری بازی وچالش نههنگ آبی
شیری که آدم میخورد ماجرای چالش نهنگ آبی که این روزها
دردنیاقربانیان زیادی گرفته اس وسر وصدایی در رسانه هابه پاکرده،شیری است که یک جوان روسی
به عنوان بازی طراحی کرده است
وظاهرا آدم باید آن رابخورد امادرعمل تبدیل به شیری شده که آدم هارامیخورد!
این بازی را چه کسی طراحی کرده است؟
فیلیپ بودکین جوان ۲۲ساله ی روسی سال 2013پایه های این بازی مرگبار رابناگذاشت
که حالابسیاری رادرسراسر جهان به خود مشغول کرده است ،گردانندگان بازی،کسانی که بازی میکنند،خانواده های آنان،مقامات کشورهاوروزنامه نگارانی که دراین۳الی ۴سال هزاران خبروگزارش به زبان های مختلف درباره ی نهنگ آبی تهیه کرده اند.
بودکین دانشجوی اخراجی روانشناسی بوده که برای پاک کردن جهان از زباله های زیستی یک بازی ۵۰مرحله ای را طراجی کرده است.
اومعتقد بودکسانی که فکرمیکنند دراین جهان ارزشی ندارند وهیچ کس
اهمیتی برای آنان قائل
نیست زباله های زیستی اند،
که باید جهان ازلوث وجودشان پاک شود حالا آمارها
حاکی از این است که تاکنون درکشورهای مختلف به مرگ بیش از۱۵نوجوان وجوان منجر گردیده است.
قاعده ی این بازی چیست؟؟؟
این بازی بر اساس رابطه ی بین شرکت کنندگان وگردانندگان بازی پیش میرود.
ومجموعه ازوظایف است که هر روز یکبار درنیمه های شب به شرکت کنندگان
محول میشود وآنان برای ورود به مرحله ی بعدی بازی باید آن رابه انجام برسانند ومدارک وشواهد انجام آن را از
راه اینترنت برای گردانندگان بازی بفرستند
۵۰وظیفه بطور اختصاصی برای هر شرکت کننده درنظر گرفته میشود که بازی راتا۵۰روز
طول میدهد البته هرشرکت کننده تنهاعبوراز۴۹مرحله رامیبیند چراکه باعبورازمرحله ی آخر
شرکت کننده درقید حیات نخواهد بود که پیروزی اش راجشن بگیرد
دلم یك كلبه میخواهد
درون جنگل پاییز
به دور از رنگ آدمها
من و آواز توكاها
من و یك رود
من و یك كلبه ی پر دود
من و چای و كتاب حافظ وخیام
پاسخ
سپاس شده توسط:
اوه ماااااااااای گاااااااااد
خو پاک سازیه بی عقلاست دیگه xcvl
روانشناس دیوانه لقب خوبیه براش
برای هر دردی دو درمان است:

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:
مسیپارمش به خدا این ابله رو
پاسخ
سپاس شده توسط:
درسال 2017هم یک دختر ۱۷به اتهام اینکه مغز متفکر بازی بوده و
چندین نوجوان را وادار به خودکشی کرده است دستگیر شد.
والبته بیش از ۳نفر دیگرهم رابطه با این چالش دستگیرشده اند.
نهنگ آبی درکشوریای زیادی نفوذ کرده است و مواردی از خودکشی یا اقدام به خودکشی دراین کشورها
نیز گزارش شده است:آرژانتین،برزیل،بلغارستان،شیلی،چین،
کلمبیا،گرجستان،هند،ایتالیا
کنیا،پاراگوئه،پرتغال عربستان،صربستان
اسپانیا،آمریکا،اوروگوئه،ونزوئلا
و و و ایران
به گزارش پلیس فتا این چالش مرگبار طی چند روز اخیر وارد
کشورمان شده است وباعث از دست دادن ۲تن از
جوانان عزیزمان شده است.
خواهشمند است بیشترمراقب نوجوانان عزیزمان باشیم تاشاهد این
تجربه های دردناک نباشیم
واگر هرگونه مورد مشکوکی مشاهده کردید سریعا با ۱۱۰این شماره تماس بگیرید.
دلم یك كلبه میخواهد
درون جنگل پاییز
به دور از رنگ آدمها
من و آواز توكاها
من و یك رود
من و یك كلبه ی پر دود
من و چای و كتاب حافظ وخیام
پاسخ
سپاس شده توسط:
چالش نهنگ ابی تمام شد
مدیر عامل بنیاد ملی بازیهای رایانه ایی اعلام کرد که سازندگان دستگیر شده اندو عملا دیگر این چالش وجود ندارد
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
ای بابا چرا اون یکی پستو که من نظر داده بودم پاک کردید ؟ 
azxc
پاسخ
سپاس شده توسط:
خب یسری آدما چرا باید این بازیو انجام بدن و خودکشی کنن
من ازونا تعجب‌میکنم
و خدایی که در این نزدیکیست..!
پاسخ
سپاس شده توسط:
وااقـــعـنــ وحـــشــتــنـاکــ بــود عــکــسـو فــیــلــمـــاشــ 
رواااانـیــهـ زنـجـیـریـهــ دیـهـ
پاسخ
سپاس شده توسط:
بازی یا چالش نهنگ آبی چیست؟

نهنگ آبی یک بازی روسیه ای است که توسط فیلیپ بودیکین ساخته شده است. این بازی سال ۲۰۱۳ در روسیه منتشر شد. بازی نهنگ آبی در زبان های مختلف نام های متفاوتی دارد اما در فارسی به آن نهنگ آبی می گوییم. در این بازی بازیکن باید ۵۰ وظیفه ای را که توسط ادمین به او گفته می شود را انجام دهد. بعد از انجام تمام ۴۹ درخواست نوبت به آخرین آنها می رسد که خودکشی است!.

[عکس: 49593_688.jpg]

چالش نهنگ آبی چگونه کار می کند؟

در این بازی ادمین با بازیکن چت می کند یعنی اگر شما چالش نهنگ آبی را شروع کنید ادمین از طریق مسنجرهای مختلف مانند فیسبوک، واتس اپ و … با شما مرتبط می شود. سپس چالش آغاز می شود. ادمین روزی یک وظیفه به شما می دهد و سپس می خواهد با ارسال عکس ثابت کنید که آن کار را کرده اید.

درباره ادمین نهنگ آبی:

همانطور که گفتم او از کشور روسیه است. ۲۱ سالش است. او دانشجوی روانشناسی بوده اما از دانشگاهی که درس می خوانده اخراج شده است. درباره ساخت این بازی گفته: می خواهم این جامعه را از زباله های زیستی پاک کنم.

۵۰ وظیفه ای که در بازی نهنگ آبی از شما خواسته می شود

بیایید نگاهی بیندازیم به ۵۰ وظیفه ای که از طرف ادمین صادر می شود و در نهایت منجر به خودکشی بازیگر می شود:

۱- با تیغ روی دست خود f57 بکش، یک عکس برای ادمین ارسال کن.

۲- ساعت ۴:۲۰ دقیقه صبح از خواب بیدار شو و فیلم های روانشناسانه و ترسناکی که ادمین برایت ارسال می کند را تماشا کن.

۳- با تیغ دست خود را در طول رگ ها ببر، اما نه خیلی عمیق که رگ پاره شود، فقط سه خراش، سپس عکس بگیر و برای ادمین بفرست.

۴- یک نهنگ روی یک قطعه کاغذ بکش، عکسش را برای ادمین بفرست.

۵- اگر آماده ای که تبدیل به یک نهنگ شوی روی پایت کلمه yes ( بله ) را با تیغ بکش، اگر نه چندین بار خودت را با تیغ زخمی کن ( خودت را شکنجه کن ). عکس را برای ادمین بفرست.

۶- یک وظیفه با یک رمز

۷- روی دستت با تیغ f40 بکش، عکسش را برای ادمین ارسال کن.

۸- در استاتوس Vkontakte ( یک شبکه اجتماعی روسیه ای ) بنویس #i_am_whale. ( بنا به منطقه جغرافیایی و شبکه های اجتماعی که در آن عضوید این مورد تغییر می کند )

۹- باید بر ترست غلبه کنی

۱۰- ساعت ۴ صبح از خواب بیدار شو و به یک پشت بام برو، هرچه بالاتر بهتر.

۱۱- با تیغ روی دستت یک نهنگ بکش، عکسش را برای ادمین ارسال کن.

۱۲- تمام روز فیلم های ترسناک و دیوانه وار تماشا کن.

۱۳- آهنگی را که ادمین برایت می فرستد گوش کن.

۱۴- لبت را ببر.

۱۵- با یک سوزن چندین بار به دستت فرو کن.

۱۶- یک کار دردناک با خودت بکن، خودت را مریض کن.

۱۷- به بالاترین پشت بامی که می توانی برو و کمی روی لبه آن بایست.

۱۸- به یک پل برو و روی لبه اش بایست.

۱۹- از یک جرثقیل بالا برو و یا حداقل تلاشت را بکن.

۲۰- ادمین چک می کند که قابل اعتماد هستی یا نه.

۲۱- با یک نهنگ دیگر ( یک فرد دیگر که این بازی را انجام می دهد ) در اسکایپ صحبت کن.

۲۲- به یک پشت بام برو و لبه آن بنشین طوری که پاها یت آویزان باشد.

۲۳- یک وظیفه رمزدار دیگر.

۲۴- وظیفه محرمانه.

۲۵- با یک نهنگ ( یک بازیکن دیگر ) ملاقات کن.

۲۶- ادمین تاریخ مرگت را می گوید و باید قبولش کنی.

۲۷- ساعت ۴:۲۰ دقیقه صبح از خواب بیدار شو و به نزدیکترین خط آهنی که موجود است برو.

۲۸- تمام روز با هیچکس صحبت نکن.

۲۹- قول بده که یک نهنگی

۳۰- هر روز صبح ساعت ۴:۲۰ از خواب بیدار می شوی، ویدئوهای ترسناک تماشا می کنی، به موسیقی که ادمین فرستاده گوش می کنی، یک بریدگی روی بدنت ایجاد می کنی، با یک نهنگ ( بازیکنی دیگر ) صحبت می کنی.

از اینجا تا وظیفه ۴۹ هر روز کار قربانی این بازی همین است

.

.

.

.

۴۹- هر روز صبح ساعت ۴:۲۰ از خواب بیدار می شوی، ویدئوهای ترسناک تماشا می کنی، به موسیقی که ادمین فرستاده گوش می کنی، یک بریدگی روی بدنت ایجاد می کنی، با یک نهنگ ( بازیکنی دیگر ) صحبت می کنی.

۵۰- از یک ساختمان بلند پایین بپر، نهنگت را بگیر.

[عکس: 49594_697.jpg]

این بازی فوق العاده خطرناک است طوری که در روسیه ۱۳۰ گزارش خودکشی از کودکان ابلاغ شده است. تمام این کودکان از یک گروه اینترنتی بوده اند و این ۱۳۰ مورد خودکشی در طی تنها چند ماه اتفاق افتاد.

متاسفانه این بازی نه تنها در روسیه بلکه در بسیاری از کشورهای دنیا قربانی گرفته و به تازگی خبرها حاکی از آن است که کودکان ایرانی نیز در خطر چنین چالش وحشتناکی قرار دارند.

نهنگ آبی متوقف نشده و همچنان موردهای بیشتری گزارش می شود شاید خیلی ها با خود بگویند حالا که ادمین این بازی دستگیر شده این چالش نیز دیگر به پایان رسیده. متاسفانه باید بگویم اشتباه فکر می کنید گروهی همچنان این بازی خطرناک را ادامه می دهند پیوسته در حال ارسال لینک آن به افراد مختلف هستند.

چرا قربانی مجبور می شود کاملا مطیع ادمین شود؟

اگر سعی کنید لینک بازی را به صورت آنلاین پیدا کنید خواهید دید که به هیچ وجه چنین لینکی در دسترس نیست چون ادمین خودش کنترل می کند که چه کسی به بازی دسترسی پیدا کند. گزارش ها نشان داده ادمین قربانی خود را شناسایی می کند و برایشان یک لینک ارسال می کند که وقتی در گوشی قربانی باز می شود تمام اطلاعات گوشی آنها را برای ادمین کپی می کند. 

ادمین با سوالاتی ابتدا مطمئن می شود کودک و یا نوجوان قربانی از نظر روانی آسیب پذیر و تنها است. سپس از او تعهد گرفته می شود که به دستورات ادمین عمل کند. بعد از این مرحله در صورت سرپیچی قربانی تهدید می شود و این تهدید با استفاده از اطلاعات محل زندگی و دیگر مواردی که ادمین از او به سرقت برده انجام می شود. بنابراین قربانی از ترس تهدیدها به خواسته ها عمل می کند در صورتی که عمل نکردن به وظیفه ها هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

مواظب فرزندان و هرکسی که فکر می کنید در خطر چنین چالش وحشتناکی قرار دارد باشید. با اطلاع رسانی جلوی خودکشی های احتمالی را می توان گرفت.
پاسخ
سپاس شده توسط:
من شنیدم 10 نفر توی ایران سر این بازی خودکشی کردن 
واقعا آمار قربانی هاش وحشتناکه
شاد باش، نه یک روز بلکه هزاران سال
بگذار آوازه شاد بودنت چنان در شهر بپیچد
که رو سیاه شوند
آنانکه بر سر غمگین کردنت شرط بندی کرده اند.
پاسخ
سپاس شده توسط: