امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واسه ی یکی بمیر که واست تب کنه
اولين بار كه اين جمله رو شنيدم ، هشت سالم بود .

مادر بزرگ همونجوري كه چادر نخي گلدارش رو روي سرش ميكشيد از پستو بيرون اومد و رو به عصمت خانم كه لپاش گل انداخته بود كرد و گفت: " تا كي آخه؟ بسه . خسته نشدي از كتك خوردن؟ هلاك شدي ، جوونيت رفت واسه ي يكي بمير كه برات تب كنه"

و عصمت خانم كه اشكاش گوله گوله ميريخت روي لپاي سرخش تند تند مي گفت :نميتونم بالاخره باباي اين بچه هاس لابد قسمت منم اين بوده.تازه من آدمش نيستم!
 و من وقتي تو حياط قديمي مادر بزرگ وسط بوي اطلسي ها و شمعدونيا دنبال يه پروانه با بالهاي رنگي ميكردم خوشحال از اينكه يه جمله ي جديد ياد گرفتم مدام ميگفتم :واسه ي يكي بمير كه برات تب كنه! 

امروز بعد از گذشت سالها از اون روزاي دور ، مدتهاست به اين جمله فكر ميكنم و با خودم ميگم: واقعا چند تا از ماها به اين جمله ي كاربردي اهميت ميديم و بهش عمل ميكنيم؟!
تا كي قراره روزهاي خوش زندگيمون رو فداي آدمهايي كنيم كه حتي در قبال از خودگذشتگي و مهربونياي ما احساس رضايت هم نمي كنن و هر روز انتظاراتشون بيشتر و بيشتر ميشه؟
تا كي قراره محبتهاي افراطي و دلسوزانه رو براي كساني انجام بديم كه خوبي هامون رو وظيفه مي دونن.واقعا تا كِي براي كساني بميريم كه حتي برامون تب هم نميكنن!!
يه جايي ، يه روزي بايد دست از فداكاري هاي مخرب برداريم و اگر كسي پيدا شد كه برامون ميمرد اونوقت ما هم از ته دل بهش بگيم :؛همه جوره باهاتم ، هواتو دارم ، هوامو داشته باش ، تا بتونيم از كنار هم بودنمون لذت ببريم ؛
من ميگم :عشق از خود گذشتگيه ولي اگه قراره فقط يكي اين وسط از قلب و احساسش مايه بذاره يه جاي اين رابطه مي لنگه

#نيلوفر_غفاري
و خدایی که در این نزدیکیست..!
پاسخ
سپاس شده توسط:
الحق که این موردو تجربه کردم و نتیجه بدشو هم دیدم . 
برای کسی بمیر که برات تب کنه .  xcvb
پاسخ
سپاس شده توسط:
من شديد موافقم.
ولي اونايي كه بچه دارن و بخاطر بچشون نمي تونن قيد زندگي رو بزنن رو هم بدجووووور درك ميكنم.
مساله فقط من و تو نيستيم. بچه چي ميشه اين وسط؟
از یهـ جاییـ بهـ بعدـ اگر نریـ خـــــری !
پاسخ
سپاس شده توسط:
خیلیام عاشقن البته یطرفه و بی فایده
عاشقام که کور و کر
برای هر دردی دو درمان است:

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط: