امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چربی سوز ترین تمرین هوازی دنیا چیست؟
#1
تاریخ انتشار: سه شنبه 18 دي 1397 - 21:13 [عکس: 99377.jpg]

آیا می دانید چربی سوزترین تمرین هوازی در دنیا کدام است؟ تاحالا تمرین هوازی را تجربه نکرده اید؟! شاید با خود بگویید خیر اصلاً اهل ورزش یا باشگاه رفتن نیستم که تمرین هوازی انجام داده باشم یا آن را بشناسم. اما فردی را نمی توان در دنیا پیدا کرد که حتی یکبار در عمرش تمرین هوازی انجام نداده باشد! اسم تمرین هوازی، شاید کمی تخصصی به نظر بیاید ولی تعریف بسیار ساده ای دارد.
[size=12px] در این مقاله ابتدا تعریف کوتاه و ساده ای از تمرین هوازی در اختیارتان قرار خواهیم داد و سپس به سراغ بررسی چربی سوزترین تمرین هوازی دنیا می رویم.

تمرین هوازی چیست؟
تمرینات هوازی، سبک فوق العاده ای از ورزش هستند که می توانند تمام چربی های بدنتان را به عنوان منبع سوختی بسوزانند و شما را از شر چربی های شکم و پهلو خلاص کنند. این بدین معنی است که اگر قصد کاهش وزن و چربی سوزی داشته باشید اول و آخر باید دست به دامن تمرینات هوازی شوید. برای تعریف تمرین هوازی اجازه دهید برایتان مثال ساده ای بزنیم.

تصور کنید که مشغول ورزش یا فعالیت بدنی ای هستید که باعث می شود عرق کنید و نفس هایتان را به شمارش انداخته است. در نتیجه خون با اکسیژن زیاد از سمت قلب به سمت عضلاتتان پمپاژ می شود. این همان تعریف تمرین هوازی است. تمرینی که شما را به نفس نفس می اندازد و ضربان قلبتان را بالا می برد. حالا فرقی نمی کند که دارید با سرعت زیاد از پله ها بالا می دوید، دارید با سرعت زیاد وزنه می زنید یا هرچیز دیگری، همه اینها می توانند مثالهایی از ورزش هوازی باشند.

نکته: برای اینکه بتوانیم بگوییم شما تمرین هوازی انجام داده اید، بعد از بالا رفتن ضربان قلب و نفس نفس افتادن شما باید حداقل ۱۰ دقیقه در همین حالت بمانید.

انواع مختلف تمرینات هوازی و چربی سوزی آن ها
شدت انجام تمرینات هوازی دارای اهمیت بسیار زیادی است. بعد از اینکه شدت مورد نظرتان را انتخاب کردید و تصمیم گرفتید با چه سرعت و نهایت ضربان قلبی تمرین کنید، به سراغ انتخاب تمرین هوازی تان خواهیم رفت. همانطور که قول دادیم می خواهیم چربی سوزترین تمرین هوازی دنیا را خدمتتان معرفی کنیم.

قدم زدن و پیاده روی (سوزاندن ۳۰۰-۴۰۰ کالری در ساعت)
بدون شک با پیاده روی کاملاً آشنا هستید و همیشه به عنوان یکی از بهترین راه حل ها برای لاغر شدن به آن نگاه می کردید. انتخاب درستی است ولی میزان کالری سوزی آن در ساعت می توان نهایتاً گفت در سطح متوسط قرار دارد و بدون شک نمی توانیم این سبک تمرین هوازی را به عنوان چربی سوزترین برگزینیم.

البته این میزان کالری سوزی دقیقاً به شدت فعالیتی که در نظر گرفته اید بستگی دارد. هرچقدر میزان پیاده روی خود را سرعتی تر کنید قطعاً ضربان قلبتان بالاتر رفته و از چربی سوزی بیشتری برخوردار خواهید شد.

دویدن (سوزاندن حدود ۶۰۰ کالری در ساعت)
نوع بعدی تمرین هوازی، دویدن است، البته منظورمان دویدن خیلی سرعتی نیست، زیرا این نوع تمرین در دسته بی هوازی ها قرار خواهد گرفت.

این نوع تمرین هم در نوع خود فوق العاده بوده و علاوه بر افزایش کالری سوزی تاحد قابل توجه، متابولیسم بدنتان در طول روز را نیز افزایش خواهد داد. اگر می خواهید به صورت همزمان روی عضلات پایین تنه کار کنید و چربی سوزی با تمرینات هوازی را نیز تجربه کنید، دویدن انتخاب خوبی برایتان خواهد بود. اما هنوز تا رسیدن به چربی سوزترین ورزش دنیا کمی مانده است و بهتر است همه گزینه های پیش رویمان را با دقت بررسی کنیم.

دوچرخه سواری (سوزاندن حدود ۶۰۰ کالری در ساعت)
خب، ظاهراً تفاوت زیادی بین کالری سوزی دوچرخه سواری و دویدن وجود نداشته و حتی شاید بتوانیم بگوییم، عضلات مشترکی در هر دو تمرین درگیر می شوند. تنها خاصیت ورزش دوچرخه نسبت به دویدن این است که فشار وارده به مفاصل و عضلات را کاهش داده و برای افراد دارای آمادگی بدنی کمتر، وزن بالا یا مشکل جزئی زانو مناسب تر است.

پاروزنی (سوزاندن حدود ۸۴۰ کالری در ساعت)
تمرین با دستگاه پاروزنی همه عضلات بدنتان را درگیر نموده و ورزش کل بدن خواهد بود. اگر می خواهید با چربی همه قسمت های بدن خداحافظی کنید و همه عضلاتتان را فرم دهید، دستگاه پاروزنی بهترین انتخاب خواهد بود. ۸۴۰ کالری در ساعت عدد بسیار بزرگی است. اما همه ما که دسترسی به دستگاه پاروزنی نداریم. راه چاره چیست؟ بهتر است انواع مختلف تمرینات هوازی را بشناسیم، شاید کالری سوزتر هم وجود داشته باشد.

شنا کردن (سوزاندن حدود ۶۰۰ کالری در ساعت)
همانند تمرین پاروزنی، شنا کردن نیز تمام عضلات بدنتان را درگیر نموده و تمرین کل بدن است. همچنین اگر آسیب دیده اید، وزنتان بالاست یا زانوهایتان آسیب دیدگی دارد که دیگر نباید در انتخاب این تمرین کالری سوز شکی به دل راه دهید.قطعاً حرکات شنا هرکدام کالری سوزی خاص خودشان را دارند و با افزایش شدت تمرین و سرعت شنا کردن می توانید کالری سوزی را از ۶۰۰ کالری هم بالاتر ببرید، ما میزان کالری سوزی میانگین را گفته ایم.

طناب زدن (سوزاندن بیش از ۱۰۰۰ کالری در ساعت)
باورتان می شود که تمرین هوازی طناب زدن، کالری سوزی ای به اندازه ۱۰۰۰ کالری در ساعت دارد؟! بدون شک که طناب زدن همان تمرین هوازی چربی سوزی است که به دنبال آن بودیم.اگر عاشق طناب زدن هستید و می خواهید طناب زدن تان را حرفه ای کنید، مقاله آموزش طناب زدن از مبتدی تا حرفه ای، شما را طناب زن حرفه ای خواهد کرد.

این سبک تمرین هوازی فوق العاده علاوه بر درگیر کردن عضلات شانه و دستها باعث افزایش میزان تمرکز و قدرت بدنی تان هم خواهد شد. اما باید دقت کنید تا در استفاده از طناب برای لاغری افراط نکنید، زیرا بدون شک یک ساعت طناب زدن، آن هم پشت سرهم می تواند به لگن و پاها یتان آسیب جدی وارد کند. اگر نمی توان یک ساعت پشت سرهم طناب زدن، پس چاره چیست؟

اگر می خواهید کالری سوزی زیادی داشته باشید و بدون آسیب دیدگی همزمان از فواید چربی سوزی ورزش هوازی و قدرتی بهره مند شوید. پیشنهاد می کنیم یکبار برنامه ورزشی فیتامین را امتحان کنید.در برنامه ورزشی فیتامین علاوه بر تمرینات قدرتی چربی سوز منظم، تمرینات هوازی را چاشنی کار کرده و کالری سوزی اصولی و بدون آسیب را تحت نظر کارشناسان ورزشی فیتامین تجربه خواهید کرد.

جمع بندی
در این مقاله تعریف ساده و کاملی از تمرین هوازی را برایتان گفته و به چربی سوزترین سبک تمرین هوازی نیز اشاره کردیم. اما آسیب دیدگی جزئی جدا نشدنی از ورزش غیر اصولی است، تمریناتتان بهتر است تحت نظر مربی و کارشناس ورزشی باتجربه باشد. از طرف دیگر اگر قصد دارید از فواید تمرینات هوازی به تنهایی بهره مند شوید. با توجه به سطح آمادگی بدنی خود جلو رفته و قدم به قدم تمرینات خود را پیشرفته نموده یا شدت دهید.
[/size]
بازنده میگه میشه اما سخته
برنده میگه سخته اما میشه


 
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
فقط باید مواظب پوستت باشی که خراب نشه چون بعد چربی سوزی شل میشه xcvl
من آرزو نمیکنم که برگردی
چون باید با دلت برگردی
نه آرزوی من.... 
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
5 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
sadaf (۱۹-۱۰-۹۷, ۱۱:۵۰ ب.ظ)، دخترشب (۲۰-۱۰-۹۷, ۰۱:۵۳ ق.ظ)، ♥هستی♥ (۱۹-۱۰-۹۷, ۱۱:۲۶ ب.ظ)، نیـایــش (۲۰-۱۰-۹۷, ۱۲:۴۲ ق.ظ)، minaa (۱۹-۱۰-۹۷, ۱۱:۴۱ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان