امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کامنت مردان غريبه براي همسرم!
[highlight=#ffffff] من و همسرم هشت سال است که با هم زندگي مي‌کنيم. او خانه‌دار است و به کلاس‌هاي مختلف زبان، ورزش و... مي‌رود. کار من زياد است و اصولا شب‌ها دير به منزل مي‌آيم. زندگي خوبي داشتيم و مشکل خاصي تا چند وقت پيش وجود نداشت.[/highlight]

[highlight=#ffffff]همسرم به دليل تنهايي و براي اين که حوصله‌اش سر مي‌رود، در شبکه‌هاي اجتماعي متفاوتي عضو است و من با اين موضوع مشکلي نداشتم تا اين که چند وقت قبل يکي از دوستانم که عکس همسرم را ديده بود، به من گفت همسرتان در فلان شبکه اجتماعي خيلي فعال است. [/highlight]

[highlight=#ffffff]حس کنجکاوي‌ام باعث شد تا من نيز برخلاف ميل هميشگي‌ام که حوصله فضاهاي مجازي را ندارم، عضو شبکه شوم و همسرم را در اين فضا رصد کنم. باورم نمي‌شد که اين همه مرد براي او کامنت‌هاي عاطفي مي‌گذارند و او هم جواب همه را مي‌دهد. حتي من نمي‌دانستم چنين عکس‌هايي از خودش را در آنجا قرار داده. همين موضوع باعث اختلاف و دعواي شديدي بين ما شد و در حال حاضر قهر هستيم.[/highlight]

[highlight=#ffffff]پاسخ مشاور: رابطه همسران به خودي خود درگير مشکلات زيادي است که با ورود دنياي مجازي و شبکه‌هاي اجتماعي مختلف به زندگي همسران، به اين مشکلات دامن زده شده و موج جديدي از اختلافات مدرن، پيش روي همسران قرار مي‌گيرد. رفتار همسر شما قابل توجيه نيست و روابط او با مردان غريبه يا حتي آشنا خارج از کادر قواعد تعريف شده عرف و دين، کار اشتباهي است، اما بهتر است کمي هم به رفتارهاي خودتان مراجعه کنيد که ممکن است علت حضور بيش از حد همسرتان در اين گونه فضاها باشد.[/highlight]

[highlight=#ffffff]مي‌دانم که اداره اقتصادي زندگي مشترک در اين روزگار کار سختي است و اگر شما تا دير وقت کار مي‌کنيد، بخش اعظم آن به خاطر رفاه خانواده‌تان است، اما فراموش نکنيد که همسر شما به توجه و حضورتان در زندگي خودش نيازمند است. اين که اهل فضاهاي مجازي نيستيد و وقت آن را هم نداريد، حرف درستي است، اما بهتر بود خود را کنار نمي‌کشيديد تا همسرتان در اين شبکه‌ها هم حضور شما را حس کند.[/highlight]

[highlight=#ffffff]بهترين کار اين است که با همسرتان در اين مورد صحبت کنيد. بگوييد که برايتان چقدر اهميت دارد و ناراحتي شما به خاطر چيست. يک بار ديگر قوانين زندگي دو نفره‌تان را به او گوشزد کنيد و برايش توضيح دهيد اگر عکس اين اتفاق پيش مي‌آمد، همين‌قدر باعث ناراحتي او مي‌شد. از او بخواهيد که عکس‌هايش را بردارد و ديگر عکس جديدي نگذارد. براي استفاده از فضاي مجازي برايش حد و حدودي قائل شويد که نه به معني قطع کامل باشد و نه آن‌قدر بي‌حد و مرز که چنين مشکلاتي پيش بيايد.[/highlight]

[highlight=#ffffff]اگرهمسرتان توجه و محبت شما را به اندازه کافي دريافت نکند، حضور او در اين مکان‌ها مي‌تواند بسيار خطرناک و پرحاشيه باشد.[/highlight]

[highlight=#ffffff]بهتر است علاوه بر اين‌که قوانين‌تان را خيلي واضح و روشن به همسرتان مي‌گوييد، حضور فيزيکي و اگر امکان ندارد حضور عاطفي‌تان را براي او پررنگ‌تر کنيد. حفظ زندگي زناشويي در روزگار ما سخت‌تر از گذشته است، زيرا براي هر دو نفر هم آقايان و هم خانم‌ها اين امکان وجود دارد که با جنس مخالفي غير از همسر خود در ارتباط باشند. احتمال خطر و خيانت يا يک قدم عقب‌تر، دلسرد شدن از زندگي، اين روزها بيشتر است پس همسران بايد مراقب نقش خود در زندگي هم باشند و جا خالي ندهند که ممکن است خيلي زود جاي خالي‌شان پر شود.[/highlight]
پاسخ
سپاس شده توسط:
امان از دست این مردم Undecided
ماهی مـُرده آب میخواهد چه کار ؟!
گاهی برای مهربانی هم دیر است ...!
پاسخ
سپاس شده توسط: