iliakashani
(کاربرعادی)
کاربرعادی
**

تاریخ عضویت: ۲۳-۰۸-۹۹
تاریخ تولد: تعیین نشده
زمان محلی: 02-03-21 ، 12:18 PM
آمار: آفلاین

یادداشت های پروفایل اطلاعات انجمن کاربر اطلاعات تماس اطلاعات اضافی کاربر امضای کاربر آخرین بازدید کنندگان و لیست دوستان
یادداشت ها (مجموع 1)
iliakashani (۲۳-۰۸-۹۹ - ۰۷:۴۵ ب.ظ)
چرا فر اجاق گاز خاموش می شود ؟

[عکس: electrolux-oven-repairs.jpg]
خاموش شدن فر اجاق گاز چه دلایلی دارد؟
۶ دلیل روشن نماندن فر اجاق گاز را با هم بررسی می کنیم :
مسدود شدن پیلوت
رنگ‌ شعله‌ی پیلوت فر در حالت طبیعی باید به رنگ آبی باشد. اگر پیلوت قدرت لازم را نداشته و ارتفاع شعله کمتر از ۶  میلی متر باشد، بلافاصله خاموش می شود. مسدود شدن پیلوت دلیل اصلی این اتفاق است. برای رفع این ایراد باید پیلوت فر را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت گرفتگی، سوراخ های آن را با خلال دندان تمیز کنید. اگر با تمیز کردن پیلوت همچنان با مشکل خاموشی فر اجاق گاز روبرو بودید، اقدام به تعویض پیلوت کنید.
 
خراب شدن ترموستات
وظیفه‌ی ترموستات در فر اجاق گاز، جلوگیری از داغ شدن زیاد از حد فر و رسیدن آسیب به شعله ها و بدنه می باشد. رایج ترین دلیل خاموش شدن فر اجاق گاز خرابی ترموستات است. در این حالت فر به طور ناگهانی و بدون هیچ دلیلی خاموش می‌ شود. با تعویض ترموستات خراب و جایگزینی ترموستات جدید مشکل حل خواهد شد. تعمیر فر گازی را به متخصصین و تکنسین‌های مجرب بسپارید.
 
بروز مشکل در ترموکوپل
قطعه‌ی ترموکوپل از یک سمت به فندک شعله و از سمت دیگر به ورودی جریان گاز متصل شده است. با بروز مشکل در ترموکوپل شعله فر به مدت زیادی روشن نمی‌ماند. در واقع ترموکوپل باعث می‌شود که دمای درون فر وقتی تا حد معینی گرم شد، میزان قدرت شعله کم شود تا دما به حالت ثابت باقی بماند. علامت خراب شدن ترموکوپل با سرد شدن آن و خاموش شدن فر اجاق گاز بروز داده می‌شود. برای رفع این مشکل ترموکوپل باید تعویض شود.
 
عدم گاز رسانی کامل به مشعل ها
گرفتگی سوراخ مشعل های فر به دلیل رسوب خاک و چربی و مسدود شدن آن ها باعث می شود مشعل به طور یکدست روشن نشود و به طور ناگهانی خاموش شود. برای برطرف ساختن این عیب در فر با استفاده از چراغ قوه سیم‌های اینتگرین مشعل را بررسی نمایید. با رفع انسداد سوراخ های مشغل دیگر فر خاموش نمی شود.
پیشنهاد می شود برای تعمیرات اجاق گاز تکنو گاز به سایت ابرکاوان مراجعه کنید.
 
بروز ایراد در تایمر فر اجاق گاز
وظیفه‌ی تایمر ایجاد هماهنگی بین اجزای اجاق گاز و فر می‌ باشد. اگر تایمر خراب شده باشد و روشن بماند. به دلیل عدم هماهنگی در بخش های مختلف دستگاه، دستور خاموش شدن فر توسط تایمر صادر می شود. بنابراین باید از سالم بودن تایمر مطمئن شوید و در صورت خرابی آن را تعمیر یا تعویض نمایید.
 
تهویه نامناسب و داغ کردن فر
نداشتن تهویه مناسب و محبوس شدن هوا در فر باعث می شود اکسیژن کافی در فضای فر وجود نداشته باشد و فر بیش از حد داغ شود. هنگامی که دمای دستگاه از حد مشخصی بالا رود ترموستات به طور اتوماتیک دستور خاموشی فر را صادر می‌ کند. برای جلوگیری از بروز این مشکل هر چند وقت یکبار از تهویه مناسب  فر مطمئن شوید.
اجاق گاز یک وسیله برقی و گازی است. رعایت نکات ایمنی در تعمیر آن از ملزومات است. اگر مهارت کافی برای تعمیر فر اجاق گاز ندارید بهتر است برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به خود و دستگاه فر اجاق گاز این کار را به متخصصانی بسپارید که تجربه و دانش کافی را در این زمینه دارند.