امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طرز تهیه پیتزا کالزونه ایتالیایی
کالزونه کالباس و ذرت ( ایتالیایی ) مواد لازم : آرد ۳ لیوان . مخمر فوری ۲ قاشق چایخوری . نمک ۱ قاشق چایخوری . شیر ۳/۴ لیوان . آب ۱/۲ لیوان روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری . شکر ۱ قاشق چایخوری . کالباس ۲۰۰ گرم . زرده تخم مرغ ۱ عدد پنیر پارمزان…

کالزونه کالباس و ذرت ( ایتالیایی )
[عکس: calzone-gosht-zorrat-1.jpg]
کالزونه
مواد لازم :
آرد ۳ لیوان . مخمر فوری ۲ قاشق چایخوری . نمک ۱ قاشق چایخوری . شیر ۳/۴ لیوان . آب ۱/۲ لیوان
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری . شکر ۱ قاشق چایخوری . کالباس ۲۰۰ گرم . زرده تخم مرغ ۱ عدد
پنیر پارمزان رنده شده ۱/۲ لیوان . ذرت ۱ لیوان . جعفری خرد شده ۲ قاشق غذاخوری . سیر ۲ حبه
[عکس: calzone-gosht-zorrat-2.jpg]
غذای ایتالیایی کالزونه
طرز تهیه :
مخمر فوری و ۱/۲ لیوان آب ولرم را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس شیر ، روغن زیتون ، ۲ لیوان آرد ، نمک و شکر را اضافه کنید و پس از اینکه مواد مخلوط شدند ۱ لیوان باقی مانده آرد را اضافه کنید.
با دست مواد را مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، خمیر را چند دقیقه ورز دهید ، کاسه ای را چرب کنید و خمیر را داخل کاسه بگذارید ، روی ظرف را بپوشانید و ۱ ساعت در جای گرمی قرار دهید تا حجم خمیر ۲ برابر شود.
[عکس: calzone-gosht-zorrat-3.jpg]
غذای ایتالیایی کالزونه
فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، روی سطح کار کمی آرد بپاشید و خمیر را با وردنه نازک پهن کنید سپس با لیوان خمیر را به شکل گرد قالب بزنید.
ذرت کنسروی ، کالباس خرد شده ، سیر خرد شده ، پنیر پارمزان و جعفری خرد شده را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ، روی هر خمیر مقداری از این مایه قرار دهید سپس خمیر را تا بزنید ، لبه های خمیر را با آب مرطوب کنید سپس با فشار لبه چنگال دو طرف خمیر را به هم بچسبانید.
داخل سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و خمیرها را داخل سینی بگذارید ، زرده تخم مرغ را با کمی اب رقیق کنید و روی خمیرها بزنید ، سینی را ۳۰ دقیقه داخل فر بگذارید تا روی کالزونه ها طلایی شود سپس سرو کنید.
پاسخ
سپاس شده توسط:
من به این شکل پیراشکی درست میکنم
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۰۸-۱۱-۹۳، ۱۰:۲۴ ق.ظ)لیلی نوشته: من به این شکل پیراشکی درست میکنم

من كه هنوز نخوردمzaps
پاسخ
سپاس شده توسط:
بیشتر شبیه پیراشکیه تا پیتزا xcvl
ماهی مـُرده آب میخواهد چه کار ؟!
گاهی برای مهربانی هم دیر است ...!