ایران رمان

نسخه‌ی کامل: شوخی های جالب شبکه های اجتماعی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
1- از الان استرس گرفتم واسه روبوسی عید؛ که دوبار باید بوس کنم یا سه بار. لامصب خیلی شرایط سختیه. یهو می خوای سه تا بوس کنی طرفو، اون دوتا بوس می کنه جا خالی می ده وسط جمع ضایع می شی!

2- تیرامیسو بیشتر بهش میاد یک نوع قربون صدقه شمالی باشه تا دسر!

3- هنوز تو شو آهنگ گلزار بودیم که فروتن هم آهنگ بیرون داد، دیگه باید منتظر آلبوم حمید معصومی نژاد خبرنگار اعزامی صدا و سیما از رُم باشیم!

4- یه فامیل خیلی خجالتی داریم یه شب اومد خونه بابام اینا. شب هم همونجا خوابید. صبح بهش گفتیم بفرما صبحونه گفت ممنون صبحونه خوردم!

5- خداییش دقت کردی؟ میری حموم آب داغو وا می کنی چهارصد ساعت وا میستی تا داغ شه! حالا کافیه تو دستشویی اشتباهی آب داغو و اکنی، تو بیست صدم ثانیه میرسه به 120 درجه سانتیگراد.

6- وقتی پشت آیفون می پرسی: «کیه؟» 95% مردم میگن «باز کن»، 5% باقیمونده هم میگن: «منم»! سواله می پرسیم؟

7- تو خونه ما عطسه کنی کسی نمیگه عافیت باشه، همه میگن بیا، بفرما، لُخت گشتی سرماخوردی!

8- تو رادیو می گفت: به خرگوش هویج ندین، خوب نیس واسش! خب مگه ما چقدر از یه خرگوش می دونستیم که اونم گند زدی توش؟

9- به این فکر نکن چرا سبد کالا بهت تعلق نگرفت، به بقیه اطلاع رسانی کن که سبد کالا، سبد نداره!

10- یه بار واسم نامه رسید بعد نامه رو باز کردم و هی چی منتظر شدم مثل تو فیلما نویسنده نامه با صدای خودش نامه رو واسم بخونه نخوند! لحظه سختی بود، تمام باورهام فرو ریخت.

11- آقا من یه اعتراف دارم! اون بچه مردمی که همیشه پدر مادرتون ازش تعریف می کنن و بهتون سرکوفتشو میزنن، منم... حلالم کنید.

12- یکی از بزرگترین دغدغه های زندگیم اینه که وقتی یکی داره باهام حرف میزنه من باید تو کدوم چشمش نگاه کنم؟ راست؟ چپ؟ وسط پیـ ـشونیش؟ دماغش؟ هیچکدام؟

13- تو یه پاساژ راه می رفتم که یهو خوردم به یه نفر و اون افتاد زمین. سریع رفتم بلندش کنم و گفتم واقعا عذرخواهی می کنم و وقتی دستشو گرفتم دیدم طرف از این مجسمه های مانکنی هست که جلوی مغازه میذارن. اطرافمو که نگاه کردم دیدم یه یارو داره بهم نگاه می کنه و یه لبخند تمسخرآمیز هم رو لباشه. بهش گفتم خنده داره؟ من فکر کردم آدمه. یارو چیزی نگفت، خوب که دقت کردم دیدم همونم یه مانکن دیگه است.

14- تنها راهی که همه مردم مجبور بشن از زیر گذر چهار راه ولیعصر استفاده کنند اینه که اطراف چهار راه رو مین گذاری کنن، خندق بکنن، بعد تمساح بندازن توش. البته باز یه راهی پیدا میشه که از زیرگذر استفاده نشه بدون شک!

15- حالا عکس تو برف تموم شد، تا چند روز دیگه ولنتاینه: من و عشقم. من و کادوهام. من و این خرس کوچولو. من واین خرسِ گونده با کادوش. من و جوجوم! من وخرم! والا!

16- بهترین راه خودکشی: بری وسط کویر ساقه طلایی بخوری ... بد میگم؟ با چایی هم میخوری باز تشنه ات میشه! معلوم نیس از چی ساختن.

17- یه داستانِ قدیمی هم هست که میگه: وقتی یه دختر لباس میخره، امکان نداره جلوی آینه باهاش نرقص ه!

18- دوست عزیز به مهمونی یا مسافرت می ری سعی کن خوش بگذرونی، ماموریت عکاسی که نرفتی از هر سکانست عکس می گیری!

19- مامانم: پاشو بیا شام بخور
- نمی خورم ...
مامانم: باشه نخور!
دو دقیقه بعد: نخور ببینم کجا رو می گیری! سه دقیقه بعد: نخور فشار ت بیفته ضعف کنی! چهار دقیقه بعد: نخور از گشنگی بمیری؛ شکل اسکلت شدی از بس غذا نمیخوری! ... همش منو دِق بده ... بیــــــــــــــا کوووفت کن میخوام جمع کنم...!

20- دیروز سر چار راه یه نفر اومد گفت: گل می خوای؟ منم مثل فیلما پنج تومن دادم و گفتم همشو بده. بعد یارو گفت: ببخشید آقا دونه ای چهارتومنه! تو عمرم انقدر تحقیر نشده بودم.

21- غیرممکنه توی مدرسه های ایران درس خونده باشی و این جمله رو نشنیده باشی: ببینید همه تون صفر بشین، یه دوزاری از حقوق من کم نمی کنن. همتونم 20 بشین یه دوزاری به حقوق من اضافه نمی کننن!

22- اتاق دخترا مرتبه تا وقتی که نوبت می رسه به: حالا من چی بپوشم؟

23- این روزا! اگه تو خونه باهاتون مهربون شدن سریع فرار کنین ... قضیه خونه تکونی عیده!

24- دوستای صمیمی وقتی بهشون فحش می دی ناراحت نمیشن ... اول می خندنبعد یه فحش بدتر بهت می دن!

25- توی ایران واسه رانندگی یا باید گواهینامه داشته باشی یا نیسان!

26- تفاوت قصه گفتن والدین من با بقیه؛ والدین اونا: یکی بود یکی نبود ... یه پری کوچولو بود که ...
والدین من: یه روز یه جن از یه قبرستون اومد بیرون و گفت اومدم اون بچه ای که نمیخوابه رو بخورم ... منم هر شب غش می کردم ولی اینا فکر میکردن خوابیدم!

27- این دخترایی که عکس چشمشونو میزارن رو پروفایلشون: اینا هنوز دماغاشونو عمل نکردن!

28- به سلامتی اون گارسونی که وقتی برای بار اولت رفتی تو یه رستوران و گفتی «همون همیشگی»، تو رو جلوی دوستات ضایع نکرد و رفت گرون ترین غذاشونو آورد که دوباره از این غلطای زیادی نکنی!

29- توی همایش روابط زناشویی، سخنران از خانم هاا حاضر در جلسه خواست تا در همون لحظه به شوهراشون با اس ام اس بگن «عاشقتم» و بعد جواب های رسیده رو بلند در سالن بخونن. حالا به تعدادی از جواب ها توجه کنید:
1- با من بودی؟
2- متوجه منظورت نمیشم؟
3- باز ماشین رو کجا کوبوندی؟
4- چقدر پول لازم داری حاشیه نرو.
5- چیه باز امشب مامانت اینا دعوتن خونمون؟
6- یه راست برو سر اصل مطلب ...
7- باز چه دسته گلی به آب دادی؟

30- کافیه از یکی خوشت بیاد، یا میمیره، یا فلج میشه، یا عاشق یکی دیگه اس؛ در بهترین حالتم میره خارج!

31- برنامه بفرمایید شام کم کم بهمون میفهمونه که در این چند سال، فرار «سیرابی»ها بیشتر از «مغز»ها بوده!

32- از رمانتیک ترین صحنه های زندگی هر آدمی اونجاییه که اولین نفر باشه که بشقاب ته دیگ به دستش میرسه، واسه چند ثانیه حس پادشاهی بهت دست میده!

33- همیشه یه مسواک مرموز تو دستشویی هست که معلوم نیست صاحبش کیه!

34- خرج عروسی رو که ما پسرا میدیم اونوقت می گن «عروسی». خونه ام که ما پسرا می گیریم میشه خونه «عروس». از اون بدتر جونت درمیره کار می کنی یه ماشین می خری اونم میشه ماشین «عروس». دیگه بدتر 4 روز دیگه بچه برادرت به مامانش میگه مامان مامان بریم خونه زن عمواینا! اون وقت دخترا میگن حقشون ضایع شده!

35- به بعضیام باید گفت: دوست عزیز در آیین نامه بخش حق تقدم، اشاره ای به قیمت خودروی شما نشده است!

36- صدای اس ام اس گوشیم اومد، از اتاق دویدم سمت گوشیم، بابام تا منو دیده می گه: اس ام اس اومده پسرم استخون که نیست. واقعا مرسی بابا!

37- این سامان گلریز (برنامه بهونه) کلا آشپزی ایرانیو زیر سوال می بره: غذای مورد نظر: سبزی پلو با ماهی. مواد لازم: بستنی دایتی، تک ماکارون. سس رژیمی دلپذیر ... دنت شکلاتی!

38- گاهی یه چیزایی تو یخچال پیدا می کنم که فقط دو سه سال از خودم کوچیک ترن!

39- بالاخره حکمت «آی سی یو» رو در بیمارستان دریافتم. جمله ای حکیمانه از جناب عزراییل خطاب به بیمار: I SEE YOU!

40- امیدوارم شانه تخم مرغ تان در راه بشکند، در برنج تان فضله موش ببینید، قوطی روغن تان سوراخ و حبه پنیرتان تاریخ گذشته باشد! (انجمن دلشکستگان فاقد سبد کالا)

41- از چیزایی که علم فیزیک نتونسته ثابت کنه اینه که بدن انسان چطوری دوتا استکان چایی می گیره دو لیتر تحویل می ده! والا!

42- داداشم مث این شوفر اتوبوسا یه فلاسک چایی گذاشته پایین میز کامپیوتر همینطور که نگاش به مانیتوره خم می شه میارتش بالا... انگار قراره ماشین از جلو بیاد!

43- دختره اومده بود عطاری به فروشنده میگه:
1000 تومن زردچوبه بده
1000 تومن فلفل سیاه بده ...
بعد از اینکه فروشنده کشیده داده، بعد دختره میگه خب آقا چقدر میشه؟

44- سیب زمینی بخریم، ماشین دربست بگیریم تا شهرک صنعتی ساوه ببریم، بدیم کارخونه مزمز برامون چیپسش کنه، بریزه تو دستمون بیاریم ... خیلی ارزون تر درمیاد از اینی که میفروشه. تازه هواشم کمتره!

45- اصن اوضاع به هم ریخته! کار داره به جایی میرسه که اگه 10 دقیقه تو خیابون سرپا وایسی، یهو پارکبان میاد یه کاغذ میچسبونه رو بلوزت و پول میخواد...!

46- خانمه نوشته: امروز بعد از سه ماه ورزش و رژیم، واستادم جلوی شوهرم. برگشته میگه: حالا دیگه فقط اخلاقت بیخوده!
- زاغکی غالب پنیری دید. به دهان برگرفت و زود پرید. یه ساعت صبر کن، دو ساعت صبر کن، خبری از روباه نشد چرا که روباه می دانست قالب پنیر با قاف است. «غالب» به کارش نمی آید. بنابراین رفت خوابید راحت. زاغک هم یا ماند همانجا خشک شد یا غالب را خورد و به فنا رفت.

نتیجه گیری: اهدافتان را در زندگی روشن کنید، خیلی روشن تا وقت تان تلف نشود.

- یه سال هایی هم بود؛ هر کسی دعوت می شد عروسی، قبل از اینکه تبریک بگه سریع می پرسید «زن و مرد قاطیه؟»

- سوالات اساسی: آیا ما همانقدر احمق و سفله ایم که در تبلیغات تلویزیونی به نظر می رسد؟

- یه نفر به او یکی گِل می پاشه، طرف خیلی دل گیر می شه، اون یکی های دیگه بهش می گن آقایِ گِل گیر.

- همیشه افسوس حماقت هایی رو می خورم که وقتی فرصت انجامش رو داشتم، ازشون غفلت کردم ...

- یه آپشنی باید بگذارن این رستوران ها و کافه ها؛ قیمت خوردنی ها رو در دو ستون بنویسن، 1- برای خوردن 2- عکس برای ایستاگرام

- ما کلا چند هزار پسر در فیس بوک داریم؟ چرا من هر چی پسر اکسپت می کنم باز هم ادامه دارند؟ چرا اینقدر پسر زیاد شده توی این مملکت؟ من کماکان خودم زن دارم، اما بالاخره آدم کنجکاو می شود. اگر همین تعداد دختر هم بنده را اد می کردند طبیعتا همین سوال برایم پیش می آمد، فقط شاید مطرحش نمی کردم.

- بی تعارف؛ انگیزه اصلی من برای ثرومند شدن اینه که ظرفیت نداشته باشم، در فساد و تباهی غوطه ور بشم.

- من یه تیتابم، وقتشه کیت کت شم.

- شونصدتا بانک داریم تو مملکت، هر شونصدتاشون هم توی یه زمینه ای اولین بانک ایران هستند.

- در تمام عمر، هیچ خواب آوری بهتر از کتاب درسی نیافتم.

- وی چت از وقتی فیلتر شده، ادای تانگو رو درمیاره!

- اگر فروغ می دانست روزگاری «این منم زنی تنها در آستانه فصلی سرد» در کنار عکس زیبارویان، جهت پیدا کردن مخاطب خاص به کار خواهد رفت، در پوست خود نمی گنجید!

- من یه دوستی داشتم اسم باباش مانی بود. آخه مانی هم شد اسم بابا؟ اسم بابا باید جلال باشه!

- «کنارم هستی و اما دلم تنگ می شه هر لحظه» خب مثل آدم بگو بود و نبودت فرقی برام نداره دیگه.

- کارخانه آدامس شیک هم نشدیم حداقل در اثر کمبود پول خردِ ملت، زنده بمونیم!

- من وقت هایی که دارم گردگیری می کنم و می رسم به جایی که هزاران مورچه دارن رژه می رن، همه رو می کشم اما یکی رو زنده نگه می دارم که بره برای بقیه مورچه ها تعریف کنه و این نسل کشی توی تاریخشون ثبت بشه.

- این خانوم یاسمین فهیمی که دبیرکل حزب سوسیال دموکرات آلمان شده، پدرش ایرانی و مادرش آلمانی هست. کارلوس کی روش بفهمه دعوتش می کنه تیم ملی!

- آقا زودتر معلوم کنید پایتخت کجاست که تا ارزونه بریم توی زعفرانیه اش زمین بخریم!

- یکی از فواید درس خوندن، خاراندن نقاطی از بدن هست که تا حالا کشف نشده!

- نشد من به یکی بگم دیشب دو ساعت خوابیدم، نگه بابا تو که خوبی من کلات یه ربع خوابیدم! عاشق این حس رقابتی هفت هزار ساله هموطنانم!

- یه کشف جدید: در ایران شما می توانید با زدن راهنما، سرعت ماشین کاریتان را تا چندین برابر افزایش دهید!

- فرانسوی ها ایرباس می سازن، ایرانی ها مرد باس، زن باس، رفیق باس!

- رونالدو بهترین بازیکن جهان شد... الان دیگه واقعا واجبه که جمشید مشایخی بره مسی رو دل داری بده!

- تنها راهی که مسئولان امتحانش نکردند که ما از اینترنت استفاده نکنیم، قطع برقه!

- اینقدر رفتید توی برف عکس انداختید، برفم فیلتر کردن، آسمون زرد می شه! نارنجی می شه! قرمز می شه؛ اما برف نمیاد!

- می خوای فیلم ببینی، همه اش آشغاله! می خوای هارد رو خالی کنی، همه اش توپه!

- توی این فیلم ها و سریال های خارجی، همه به هم خیانت کنند، هیچیشون نمی شه! ولی اگه بچه شون مسابقه داشته باشه و پدر خانواده نره مسابقه شو ببینه، بنیان خانواده شون به فنا می ره!

- پدر ژپتوی عزیز سلام! خواستم بدونید من در کشوری زندگی می کنم که توی اون «دماغ مردم» هر روز کوچیکتر و «دروغ هاشون» هر روز بزرگتر می شه.

- من اگه فامیلی شوهرم صولتی باشه، اسم پسرمو می گذارم پلنگ!

- مارکوپولو در سفرنامه اش می نویسد: در راه چین به سرزمینی رسیدم که مردمانش هم از دزد می ترسیدند، هم از پلیس.

- من هر موقع توی تاکسی تنها باشم، جوری ملت رو نیگاه می کنم که فکر کنن دربست گرفتم!

- یه شب بالاخره؛ مُچ هندزفری ام رو در حالی که داره خودشو گره می زنه، می گیرم!

- مرگ بر این شیرینی کوچیک های مربعی تهیه شده با آرد نخودچی؛ یه دونه اش رو می خوری تا سال 94 این موقع، باید خودت را بتکونی!

- پیدا شدن کارت شارژ ایرانسل توی جیب مرد متاهلی که خط همراه اول داره، حکمش در حد داشتن ده کیلو تریاکه توی ماشین یه قاچاقچی!

- یه دستش رو لاک آبی پر رنگ زده یکی رو اصلا لاک نزده، می پرسم جدیده؟ می گه نه، با این دست کارت دانشجوییم رو می دم دست حراست!

- دختر داییم زنگ زده می گه «چرا ای دی اس ال من نمی ره تو اینترنت؟» بهش می گم »کدوم چراغ ها روشنه؟» می گه «چراغ اتاقم و مهتابی آشپزخونه»

- بابای رفیقم می میره، سر قبرش خرما می گذاره. می ره نیم ساعت بعد می یاد، می بینه بشقاب خالیه! رو قبر پدرش می زنه و می گه «بابا اگه گشنه ای، برات فلافل بگیرم!»

- یه بار رفتم خونه یه بنده خدایی ویندوز عوض کنم، دختره بهم گفت اگه می شه مای کامپیوتر رو هم نصب کنید. گفتم اون جوری هزینه تون بیشتر می شه ها! گفت «چاره ای نیست!» هیچی دیگه، پول تک تک آیکونا رو ازش گرفتم!
1- استدلال خیلی منطقی:

اگه پیاده روی ودوچرخه سواری برای سلامتی مفیده، پس پستچی باید همیشه زنده باشه.
یه نهنگ تمام روز رو شنا می کنه، ماهی و آب می خوره ولی بازم چاقه
یه خرگوش بیشتر وقتا در حال دویدنه و جنب و جوش داره و گیاهخواره ولی فقط یک سال و نیم عمر می کنه
اما یه لاک پشت جنب و جوشی نداره، به آرامی حرکت می کنه و هیچ کاری نمی کنه ولی 450 سال عمر می کنه!

2- دیگه کم کم باید منتظر عکسای چهارشنبه سوری باشیم:

منو ترقه/ منواکبر ترقه یه روزخوب/ منو ممد بمبی/ منو باروت/ من در حال کباب شدن/ منو دوستم در حال انفجااااار/ من در حال آتیش گرفتن/ من و دست قطع شده ام

3- دانشجو چیست؟

موجودی نحیف، عصبی، بی پول و شبیه به انسان، که از تخم مرغ و گوجه تغذیه می کند و دشمنیِ عجیبی با کتاب دارد.

4- مامانم مسافرته زنگ زده می گه: خونه رو تمیز کن شاید با خالت اینا بیایم

خبر نداره بعد از دو ساعت که داشتم از تشنگی تلف م یشدم آخرش از آب گلدون خوردم! توقعاتی دارنا.

5- یه روز یه آقایی نشسته بود و روزنامه می خوند که یهو زنش با ماهیتابه می کوبه توی سرش.

مرده می گه: برای چی این کارو کردی؟
زنش جواب میده به خاطر این زدمت که تو جیب شلوارت یه کاغذ پیدا کردم که توش اسم سامانتا نوشته شده بود.
مرده می گه: وقتی هفته پیش برای تماشای مسابقه اسب دوانی رفته بودم، اسبی که روش شرط بندی کردم اسمش سامانتا بود. زنش معذرتخواهی می کنه و میره.
نتیجه اخلاقی 1: خانم ها همیشه زود قضاوت می کنند.
سه روز بعدش مرده داشته تلویزیون تماشا می کرده که زنش این بار با یه قابلمه بزرگ دوباره می کوبه تو سرش!
مرده وقتی به خودش میاد می پرسه: چرا منو زدی؟
زنش جواب می ده: آخه اسبت زنگ زده بود!
نتیجه اخلاقی 2: خانم ها همیشه درست حس می کنن.

6- مامانم اومده میگه قانون جدید راهنمایی و رانندگی رو شنیدی؟ تصویب کردن از این به بعد اونایی که بنزین نمی زنن

غلط می کنن ماشینو ببرن بیرون

7- یه گدایی هم دم ترمنیال هست چهار ساله می بینمش همیشه میگه کرایه نداره بره تا شهرش. پیاده هم می رفت الان نزدیکای بارسلون بود!

8- یه شغل واسه آینده ام پیدا کردم، کم هزینه و پرسود، لامصب باقلوا، کنار یه بلال فروش وایمیسم، نخ دندونسانتی می فروشم! اونجوری نگاه نکن، کلی پول توشه

9- یه شماره ناشناس بهم اسمس داد من رسیدم ... کجایی؟

جواب دادم من 20 دقیقه دیگه می رسم
جواب داد اوکی من میرم نیا اصلا!
الان عذاب وجدان دارم یه خرده.

10- جوری که من خونه تکونی می کنم آب تو دل مورچه تکون نمی خوره خداییش ولی جوری که مامانم خونه تکونی می کنه، خاطره هیروشیما و ناکازاکی زنده می شه.

11- اگر هنوز خانه، ماشین و درآمد مناسب ندارید، نباید از عبارت «پول خوشبختی نمیاره» استفاده کنید. در این مورد شما به عنوان یک بدبخت بهتره بشینین سر جاتون!

12- نشد من به یکی بگم دیشب دو ساعت خوابیدم نگه بابا تو که خوبی من یک ربع خوابیدم!

یعنی تو هر زمینه ای تا ثابت نکنن از تو بدبخت ترن ولت نمی کنن.

13- اگه از بچگی به جای مرد که گریه نمی کنه می گفتن مرد که نامردی نمی کنه خیلی دنیای بهتری داشتیم.

14- مباحث اساسی عید دیدنی:

1) گیر دادن به زن نگرفتن پسرها
2) خواستگار معرفی کردن به دخترها
3) گیر دادن به بچه دار نشدن زوج ها
4) تورم
5) کلاه قرمزی

15- اون چهارتا سیم که آویزونه رو می بینی
+ آره
- خب دوتاشو بردار
+ برداشتم
- چیزی حس نمی کنی؟
+ نه
- حالت خوبه؟
+ آره
- خب پس به اون دوتای دیگه اصلا دس نزن برق داره!
(منو بابام موقع تعمیر برق خونه)
بهزیستی از کدوم طرفه؟!

16- من اگه یه غده سرطانی بودم هم پیشرفت نمی کردم.

17- هر چی داشتم فروختم ... شیش ماه دارم چای گلستان می خرم که تویوتا برنده بشم تازه فهمیدم تویوتا جایزه چای محسنه! کمرم شکست.

18- از همراه اول پیامک اومد اگه از پیام های تبلیغاتی ما خسته ای د، کافیست عدد یک را به 7786 بفرستید، منم خوشحال فرستادم یهو جواب اومد مشترک عزیز، دیدی آخرش گول خوردی، اکنون شما وارد سامانه فال حافظ شدید، هر پیامک هشتاد تومن!

19- بلال و سوهان قم تنها خوراکی هایی هستن که وارد معده نمی شن. همه اش میره لای دندونا!

20- مگس ها اول می بینن راه خروج کجاست بعد هی خودشونُ می کوبونن به شیشه بغلش. درست مثل من و شما.

21- همیشه آخر بحث های ایرانی همه برا خودشون تاسف می خورن، بعد یهو یکی می گه: آقا اصلا هر چی سرمون بیاد حقمونه ... بعد می رن شام می خورن!

22- میرن 1000متر زیر آب به ماهیه سیخ می زنن گاز که می گیره می گن ببینید چه خطرناک و وحشیه؟ بعد اسم برنامه رو می ذارن جستجوی هیولا.

هیولا تویی! ول کن زبون بسته رو

23- نسلی که پیش پدر و مادرش پاشو دراز نمی کرد بچه هایی مثل ما گیرشون اومد...

نسل ما، بچه هامون رسما پاشونو می کنن تو حلقمون

24- کم کم خودتونو برای پاسخ دادنبه این سوال هنگام گفتن ساعت به دیگران آماده کنید: قدیم یا جدید؟!

25- یکی از معضلات ذهنی من اینه که وقتی از کسی می پرسم چای می خوری؟

بگه خیلی ممنون! آخه چرا تشک رمی کنه؟
نمی فهمم بالاخره می خوری؟ نمی خوری؟ چیکار می کنی؟

26- چند شب پیش داداشم یه فیلم ترسناک ایرانی گذاشت...

دم کارگردانش گرم مردیم از خنده!

27- به مامانم می گم میز مبل برای گل گذاشتن روش نیست واسه اینکه که پامو بذارم روش حالشو ببرم. می گه پس اون جارویی هم که تو خونه س برای تمیز کردن نیس برای خوردن تو صورتته!

28- قبض برق که میاد ادب پدر از همون در میره بیرون!

29- قدیما موقع عکس گرفتن همه می گفتن سیب ... حالا هر چی نیگا می کنم همه می گن موز!

30- اکثرا وقتی ایرانسل پیام میده نخونده پاکش می کنم امروزپیام داد:

لااقل بذار حرفمو بزنم اگه غیرمنطقی بود بعد پاکش کن!

31- باز یه توده هوای پرفشار اومد تو ایران ما باس بشینیم عکس برف و بارون لایک کنیم!
1- به نظر خیلی ها آدم ها دو دسته هستن:

یا از من پولدارترن که بهشون می گم مال مردم خور
یا بی پول ترن که بهشون می گم گشنه گدا
یا بهتر از من کار می کنن که بهشون می گم خرحمال
یا کمتر کار می کنن که بهشون می گم حیف نون
یا از من سرسخت ترن که بهشون می گم کله خر
یا بی خیال ترن که بهشون می گم ببو
یا از من هوشیارترن که بهشون می گم پرافاده
یا ساده ترن که بهشون می گم هالو
یا از من شجاع ترن که بهشون می گم بی کله
یا از من محتاط ترن که بهشون می گم بی عرضه
یا از من دست و دل بازترن که بهشون می گم ولخرج
یا اهل حساب و کتابن که بهشون می گم خسیس
یا از من بزرگترین که بهشون می گم گنده بگ
یا کوچیکترن که بهشون می گم فسقلی
یا از من مردم دارترن که بهشون می گم بوقلمون صفت
یا رو راست ترن که بهشون می گم احمق
خلاصه کلا معیار همه چیز من هستم!

2- بدترین شکستمو وقتی خوردم که با عشق و امید گره هندزفریمو باز کردم ولی دیدم گوشی شارژ نداره...
کمرم شکست اصلا!

3- به مامانم می گم خارجیا به سوپ می گن استارتر، نه شام میگه بابات خارجیه یا عمه گور به گور شدت؟
حالا اصلا لزومی هم نداشت به عمه ام اشاره کنه ها
صرفا خواست بهش بگه گور به گور شده!

4- شاید باورتون نشه ولی من از همون اولم تو درسای حفظی مشکل داشتم اما عوضش تو درسای محاسباتی کلا تعطیل بودم!

5- تو ثانیه های آخر موزیک قبل از اینکه بره آهنگ بعد، خودم می زنم آهنگ بعدی تا بفهمه رئیس کیه!

6- چندتا چیپس خریدم
دارم باهاشون بالن درست می کنم
اگه برنگشتم حلالم کنید!

7- دقت کردین وقتی خودتو می زنی به خواب
یا جایی از بدنت شروع می کنه به خارش
یا آب دهنت جمع می شه باید قورتش بدی
یا دست و پاها ت خواب رفته بایدتکونش بدی!

8- یارو از تو کلاهش یک دقیقه ای خرگوش در میاره
اونوقت من 2 ساله نمی تونم یه الاغ رو از تو دلم بیرون بیارم!

9- الان دیگه رفتن به مهمونی هایی که Wi-Fi ندارن وقت تلف کردنه

10- بعضیام هستن وقتی ادکلن خودشونو می زنن: تس تس
ولی وقتی از ادکلن یکی دیگه می زنن: تسسسسسسس توسسسسس زارت زورت (زیر بغل، لای ناخنا) هااااارت هووووورت! بابا این آدما رو از سطح شهر جمع کنین خب

11- وقتی تو ماشینید فحش ندید در برید
ما یه بار فحش دادیم خوردیم به ترافیک...

12- یه زمانی می یومدیم فیس بوک هر چقدر دلمون می خواست خالی می بستیم!
الان همه فک و فامیل وهمسایه اینوری وانوری و رفیق طفولیت و همه و همه پای ثابت فیس بوکن.
اصلا نمی شه تکون خورد لامصب!

13- هر کاری می کنم کمبود خوابم جبران نمی شه
باید یه برنامه بذارم برم تو کُما

14- می گن آدم از هر دست که بده از همون دست می گیره، ولی ما همیشه از هر دست دادیم، فقط از دست دادیم

15- وقتی می بینی اکثر ماشینای آمریکایی و اروپایی بی سقفه یعنی کفتراشون شعور دارن!

16- رفتم حموم، می گم اگه گوشیم زنگ خورد جواب ندین. گوشیم زنگ خورده خواهر کوچیکم ورداشته گوشیو می گه: دادشم گفته جوابتو ندیم. باهات قهره ... خداحافظ!

17- مورد داشتیم طرف تو امتحان رانندگی خواسته دنده عقب بیاد، بعد به جای اینکه دستشو بندازه پشت صندلی، انداخته دور گردن افسر!

18- دقت کردین وقتی مهمون میاد، آشغال های ریز روی فرش چقدر گنده می شن و به چشم میان؟ اصلا میان جلو سلم علیک می کنن!

19- مرد باید از بیرون که اومد یه نعره بزنه که چهار ستون خونه بلرزه
و با ابروهای در هم کشیده یه مشت بکوبه به دیوار و بگه:
زززززززززززززززززززن
مگه نگفتم ظرفا رو خودم می شورم فدات شم؟

20- برای بعضی آدما محبت مثل فیلم خارجی بدون زیرنویس می مونه،
کلا نمی فهمنش

21- چندتا فامیل پیر داریم همیشه توی عروسی ها می اومدن می زدن تو پهلوم در گوشم می گفتن: بعدی تویی، بعدی تویی!
البته دیگه این کارو نمی کنن چون توی مجلس های ختم، منم باهاشون همین کارو کردم.

22- طرف تا دیروز روی توالت فرنگی دنبال دنده و فرمون می گشت، حالا می گه ماشین فقط شاسی بلند

23- نژادپرستی یعنی موبایل سفید گرونتر از مشکیه همون مدل باشه

24- این استدا همش دارن 7 و 8 می دن. انگار بفرمایید شام شرکت کردن!

25- طرف تو قابلیت هاش نوشته: فوق تخصص برعکس کردن کوکو سبزی بدون ریزش!

26- بچه همسایمون 14 سالشه، بابا و مامانش رفتن شمال، امشب مهمونی گرفته منم دعوت کرده
اون وقت من شبایی که خونه تنهام همه لامپا رو روشن می ذارم، صدای تلویزیونم زیاد می کنم، با خودم بلند بلند حرف می زنم می خندم که یعنی چند نفر تو خونن دزد نیاد!

27- بعضی از این آمپول زن ها جوری آمپول می زنن که انگار 99 درصد مشکلات زندگیشون تقصیر مائه

28- حسرت واقعی را آن روزی می خوری که می بینی به اندازه سن و سالت زندگی نکرده ای

29- وام مسکن واسه زن و شوهرا شده 50 میلیون تومن
نشستم حساب کردم دیدم اگه یه خونه 60 متری بخوام بخرم، باید چهارتا زن بگیرم!

30- دیروز خواهرزادم اومده میگه دایی میشه از فیس بوکت بیای بیرون من یه چند دقیقه بروم تو پیج مهد کودکمون ببینم نقاشیم چندتا لایک خورده؟!
1- نحوه روبوسی عید:

- اولی: به به به ســـــــلام، سال نو مبارک
- دومی: ســــــــلام سال (مـــاچ) نو (مـــاچ) شما هم (مـــــــاچ) مبارک

2- من هنوز به امید اینکه یک پیرزن پولدار بی وارث منو تو خیابون ببینه و عاشقم شه و به فرزندی قبولم کنه ویک ماه بعد بمیره، زندگی می کنم

3- مورد داشتیم خانواده ای به خاطر علاقه زیاد به یک سریال، اسم چبه شون رو «ستایش 2» گذاشتن!

4- گذر زمان چیزی رو حل نمی کنه، فقط ماست مالیش می کنه

5- یه ضرب المثل کلمبیایی هست که هیچ نمی گه، فقط کوکائین قاچاق می کنه

6- یارو تا دیروز توی خونه شون نمی ذاشتن چایی بخوره که یه وقت شب سیل نیاد
حالا به ما که رسیده می گه: قهوه، فقط تلخ باشه پیلیززز

7- تاکیدی که بعضیا روی عکس گرفتن از بازوهاشون دارن هیتلر رو سبیلاش نداشت!

8- با خوندن هر ورق از جزوه هام دارم به این نتیجه می رسم که کلاس سوم دبستان، همون موقع که کارت صد آفرین می گرفتم، وقتی توی اوج بودم باید خداحافظی می کردم! اشتباه کردم.

9- یکی تو محل ما از نذورات امامزاده محل دزدی کرده بود
رفته بود یک تاکسی خریده بود، کار می کرد
بعد ماهی صدتومن می داد به همون امامزاده می گفت قسطمه!

10- تبلیغ درختکاری اینطوری بیشتر جواب میده:
هموطن قلیـ ـانی! نهال امروز، زغال فرداست!
امروز بکار فردا بچاق
لیمو بکار داداش لیمو!

11- قبل از ازدواج خیلی خوب فکر کنید
بعد از ازدواج دیگه اصلا فکر نکنید چون اگر به توصیه اول خوب توجه می کردید الان کارتون به اینجا نمی کشید. سرتو بنداز پایین زندگیتو بکن دیگه اتفاقیه که افتاده!

12- اگه بهت زنگ نمی زنه، اگه بهت sms نمیده ... مثبت فکر کن ... شاید مرده!

13- همونطور که انسان قادر نیست خودش، خودشو قلقلک بده
چون مغز درک می کنه که این کار خودشه
کم شعورها هم بنده خداها نمی فهمن کم شعورن!
زیاد بهشون سخت نگیرید

14- امروز یه پیکان دیدم داغونه داغونا مال سال 48 بود
پشتش نوشته بود هر چی دارم از دعای مادرمه
یک نیس بهش بگه استاد تو عاق والدین شدی کدوم دعا

15- اینایی که می گن پول خوشبختی نمیاره.
آقا بیاید و منو بدبخت کنید.
اینقدر بهم پول بدید تا به خاک سیاه بشینم.
نامردم اگه اعتراضی کنم.

16- دیشب رفته خونه یکی از فامیلامون یه دختر داره 4 سالشه
اومده می گه «این علامت حاکم بزرگ میتی کومان»
خواستم ضایع نشه احترام گذاشتم، لامصب برگشته میگه تو نمیخواد احترام بذاری، تو از خودمونی زومبه!

17- شما نیت کن رژیم بگیری
حتی دستگیره های یخچال هم خوشمزه به نظر میان

18- من تا حالا دو بار شکست عشقی خوردم، دو بار هم مساوی کردم و سه بار برنده شدم، الانم با 11 امتیاز تو رده پنجم جدول هستم

19- داشتم فوتبالیستا می دیدم
لامصب سوباسا تو دلش می گه ما باید ببریم
میزوگی از تو تماشاگرا می گه درسته سوباسا!

20- دیگه شورشو درآوردن.
اول میگفتن mersi بعد شد merc بعد شد mer30 بعد شد mer20+10؛ دیروز یکی برام پیغام فرستاده 10-15+{2/(10+40)mer}
فکر کنم 2 سال دیگه معادله 6 مجهولی و انتگرال می فرستن

21- وقتی میای فیس بوک انگار اومدی بخش CCU
همه قلبشو ن شکسته!
جمع کنید بابا

22- یکی از فانتزی هام اینه که وقتی می رم سوپر مارکت هنگام پرداخت پول وقتی یارو میگه مهمون باشید، بگم باشه. وسایلو بگیرم پول رو حساب نکنم و بیام بیرون

23- خوابگاه جاییه که توش ظرفا رو قبل از شام می شورن نه بعدش!

24- یعنی قانع کردن بعضی از بچه های کلاس واسه اینکه هفته اول ترم رو نریم دانشگاه، به مراتب سخت تر از قانع کردن 5+1 است.

25- حداقل خوبیش اینه که تو اسکار نماینده نداشتیم مجبور نیستیم تا سال دیگه به افتخار لایکو بکوبیم

26- می گویند شیشه ها احساس ندارند اما وقتی روی شیشه بخار گرفته ای نوشتم دوستت دارم، آرام گریست. یه بارم نوشتم: دوستت ندارم بازم گریست. یه بار دیگه نوشتم: سلام خوبی شیشه؟ باز گریست. فهمیدم افسرده س بابا!

27- دیشب به مامانم می گم منو بفرست خونه شوهر خودتو راحت کن.
میگه: اولا کسی از جونش سیر نشاده بیاد تو رو بگیره.
دوما حق الناسه، ما خودمونو راحت کنیم دیگران رو ناراحت؟!

28- مردها بر اثر کمبود عاطفه ازدواج می کنن، بر اثر کمبود حوصله طلاق می دن
ولی نکته جالب اینه که بر اثر کمبود حافظه دوباره ازدواج می کنن

29- عاشق فارسی مادربزرگها هستم

کپسول = کفسول
بانک = بانگ
دیوار = دیفال
مسجد = مچجد
گنجیشک = گنگیش
قفل = قلف
سطل = سلط
کسر = کرس
یادشونبخیر، روحشون شاد

30- دیشب بچه فامیلمون پیانو میزد یکی دیگه شونم گیتار
منم سعی می کردم با تغییر ریتم دست زدن از 2 به 3 انگشتی، هنرم رو به رخ جمع بکشم!

31- داییم از بس که به این سبد کالا پیام داده امروز براش جواب اومده:
هموطن گرامی پدرمون رو درآوردی!
به شما سبد کالا تعلق نگرفته؛ خدا شاهده اگه یک بار دیگه به 5000499 پیامک بزنی یارانه 45500 تومانی شما هم قطع خواهد شد. ولمون کن!
1- اون تیکه آخر پیتزا که سیر شدی و می مونه و خورده نمی شه همون لعنتیه که روحش وقت گشنگی میاد سراغت

2- دست دوستم یه گوشی آی فون دیدم حسودیم شد. اومدم خونه به مامانم گفتم به من یه اپل می خوام! مامانم یه لبخند مرموزی زد، شب که بابام اومد دیدم دستش یه پلاستیک سیبه! مامانم گفت تو فکر کردی من و بابات انگلیسی بلد نیستیم؟

3- من به احترام مادر استادم که چهار روزه فوت شده نرفتم دانشگاه، اونوقت خود استاد مذکور که اومده هیچ، کلاسو برگزار کرده هیچ، درسم داده!

4- تو خونه ما خیلی پیش میاد صدات کنن بعد ازت بپرسن «چی می خواستم بگم؟» و عجیب تر اینه که منتظر جواب هم می مونن

5- منطق ما دو حالت داره:
یا حق با منه، یا تو نمی فهمی که حق با منه

6- دیگه آخرین راه حلی که واسه لاغری به ذهنم می رسه
خوردن مایع ظرفشویی پریله چون به چربی ها نفوذ می کنه و اونا رو از بین می بره!

7- یه بار شازده کوچولو از سیاره شون زنگ زد به روباه گفت: چرا آدم ها از هم دیگه بُت می سازن؟ صدا آمد: از بی ادبان. فهمید اشتباهی شماره لقمان رو گرفته قطع کرد!

8- پیرهن جدیدمو با کلی ذوق و شوق به بابام نشون دادم می گه مبارکه، عین روبالشیای خدابیامرز مادربزرگمه

9- گشت نامحسوس بهمون گیر داده می خواد ماشینو ببره پارکینگ دوستم با اعتماد به نفس و طلبکارانه رفته جلو به پلیس می گه: ما رو ول کن بریم، میدونی من کی ام؟
پلیسه میگه کی ای؟
پرفیقم: من نوکر پدرتم تو رو خدا ما رو ول کن بریم!
هیچی دیگه الان ولمون کردن، ولیم

10- هیچ می دونستین که:
دایناسور پلاستیکی از پلاستیک درست شده
پلاستیک از نفت درست شده
نفت از بقایای دایناسور واقعی درست شده
نتیجه می گیریم:
دایناسور پلاستیکی از دایناسور واقعی ساخته شده!

11- وقتی میرم بانک به جای یک شماره، پنج شیش تا شماره می گیرم. اینطوری اون آدمی که بعد من میاد وقتی هی شماره ها رو اعلام می کنن و می بینه که کسی نیست، از خوشحالی تا دم باجه ذوق مرگ می شه!
کار ما شاد کردن دل ملته دیگه

12- اگر مخفی کردن سیب زمینی سرخ کرده تو فر اجاق گاز رو نادیده بگیریم آره میشه گفت رفیق بی کلک مادر!

13- پیانو می زنم آروم می شم. یعنی اگه می زدم آروم می شدم. فی الواقع اگه داشتم و می زدم آروم می شدم!

14- بابا چیه هی میگن لاین داری؟ تانگو داری؟ وایبر داری؟ گوشی من فقط چراغ قوه داره، تا بچه محلامون می خوان شب بیان بالا پشت بوم به هم علامت بدیم!

15- امسال یه وظیفه خطیر به من محول شده بود
اونم این بود که هر بچه ای که به بابام گفت عمو عیدی بده، من واس بقیه رو پرت می کردم تا بابام یه پس گردن ی بهش بزنه!
در این حد بی اعصابیم امسال

16- همسایمون ورداشته یه روزنامه چجسبونده رو صفحه کیلومتر ماشینش! بهش میگم اینو واسه چی چسبوند ی اینجا؟!
میگه واسه اینکه این دوربینای توی جاده سرعتمو نفهمن!

17- یه گروهی هستن بعد از امتحان دور هم جمع می شن جوابا رو چک می کنن و با هم بحث می کنن و به کتاب رجوع می کنن و اینا ...
فقط یه نصیحت: بهشون نزدیک نشید که همه جوابای درستتون غلط می شه!

18- به نظرم باید سیزده به در رو 7-6 روز تمدید کنن
از بس دختر دم بخت زیاده

19- سوهان فروشان قم فکر می کنن اگه اسم سوهانشون حاج فلانی و پسران نباشه
ما فکر می کنیم کار حاج خانم و دختراشه!

20- اینایی که فقط لایک می کنن،
باید یهو گچ پرت کنی طرفشون بگی
بگو الان چی گفتم؟؟

21- دیکشنری مامان من:
این آشغالا که می ذاری تو گوش = هدست.
این آشغاله شب و روز دستته = موبایلم.
این آشغالا که همش سرت توشه = لپ تاپم.
این آشغالا که می خوری = قره قروت.
این آشغال دونی = اتاقم!

22- اگه باتری موبایلت خوب شارژ نگه می داره
به جای اینکه به جون کارخونه سازنده دعا کنی یه فکری به حال تنهاییت بکن بدبخت

23- اومدم خونه می خواستم لباسامو عوض کنم دیدم شلوارم خیسه
به داداشم میگم آب ریخته روی شلوار من؟ میگه نه پارچ آب ریخت روی زمین با شلوار تو خشک کردم

24- ما پارسال عید نرفتیم آمریکا
امسالم نمی ریم ایتالیا.
کلا ما اینجوری هستیم. هر سال تصمیم می گیریم یکی از کشورای خارجو نریم

25- پنجاه سال دیگه که پیر و مریض شدم و رو تخت بیمارستان خوابیدم، از تلویزیون یه سریال نگاه می کنم که توش واسه بهاره رهنما خواستگار میاد!

26- بعضیا هم هستن سر کلاس یه جوری به حرفای استاد گوش می دن که انگار می فهمنن استاد داره چی می گه!

27- انگشتی که موقع راه رفتن نخوره به پایه مبل رو باید کند انداخت جلو سگ!

28- آقا من سه جلسه رفتم کلاس پیانو، جلسه ای 40 تومن هم پول دادم ولی تنها چیزی که یاد گرفتم این بود که «قوز نکن»
1- آخه دیگه یه آلرژی فصلی چیه؟ با اونم کلاس میذارن ملت
یارو با یه لحنی می گه که آلرژی فصلی دارم انگار قهرمان سه دوره جام ملت های اروپاس!

2- من به اندازه تمام لطمه ای که آمریکا بابت تحریما به ایران زده ازشون فیلم و سریال و نرم افزار غیرقانونی دانلود کردم.

3- ملت دلشون می گیره می رن خونه ویلایی شون تو جزیره، ما دلمون می گیره نهایتا می ریم بهشت زهرا سر قبر اموات، های های گریه می کنیم.

4- آدم صداش هر چی هست باس یه جوری باشه که وقتی خودش می خونه حال کنه
بقیه مشکلشونو بندازن توی صندوق انتقادات.

5- من چاق نیستم، فقط راحت تر دیده می شم!

6- مامانم فکر می کنه من تنها موجود جهانم که تا این حد با موبایلم ور می رم!

7- کاش می شد یه کم از حال های خوب رو فریز کرد برای روزهای ناخوشی.

8- بعد از غذا به علت سنگینی و خواب آلودگی نمی تونی کارایی رو انجام بدی که قبل از غذا به علت گرسنگی نمی تونستی انجام بدی.

9- دو نفر رو سخت می شه پیدا کرد. یکی کسی که بتونه درکت کنه، یکی هم کسی که بدونه کجای پشتت می خاره.

10- می دونستین ایرانی ها از قدیم با فناوری نانو آشنا بودن؟ نانو پنیر، نانو خرما، نانو ماست.

11- دوستم اومده خونمون واسش یه سی دی رایت کنم. وقتی تموم شد سی دی رو با یه ماژیک دادم دستش. دیدم با اعتمادبه نفس روش نوشته: سی دی!

12- یه بار از پشت زدم به یه نیسان آبی. راننده سرشو از پنجره آورد بیرون به جای اینکه فحشم بده گفت: تو یه انسان شکست خورده ای! اصلا کشت منو با این ادبیاتش.

13- سرت تو کار خودت باشه فقط یه جمله نیست، یه سبک زندگیه که بعضیا باس یاد بگیرن.

14- شاید یه روزی بفهمم ملت تو عکسای دسته جمعی به چی می خندن، ولی عمرا بفهم که تو عکسای تکی واسه کی جدی می شن!

15- پشت هر جمله «تعریف از خود نباشه» یه تعریف از خود درست و حسابی هست.

16- آقا هر کسی رو تو دلتون راه ندین. آفتابه که جاش تو کافی شاپ نیست. حالا از ما گفتن.

17- یه سری تا دیروز چشم چشم دو ابرو می کشیدندنا، ولی حالا یاد گرفتن خط و نشون می کشن!

18- بیاین دو دقیقه واسه اونایی که ساعت ها تو ترافیک می مونن تا برسن باشگاه و سوار دوچرخه ثابت شن سکوت کنیم! خدا شفا بده.

19- واکنش آقایون در برابر آرایش خانوماشون:
موقع خرید: مگه داری می ری مهمونی؟
موقع مهمونی: مگه داری می ری عروسی؟
موقع عروسی: مگه تو عروسی؟!

20- مورد داشتیم خانومه تو گوگل سرچ کرده: «قیمت سرویس طلای دختر خالم»
گوگل هم پاسخ داده: «خیلی باحالی»

21- یه دونه موز خریدم شد 1100 تومن
پوستشو کندم گذاشتم رو ترازو وزن کردم.
وزن پوستشو در 1100 ضرب کردم بعد تقسیم بر وزن کل موز کردم، قیمت پوستش شد 450 تومن!
هیچی دیگه، پوستش رو هم خوردم.

22- دیشب رفتم شهربازی و فقط به یه نتیجه رسیدم:
توی شهر بازی تو بعضی از این وسایل باید یه دکمه غلط کردم هم بذارن نامردا!

23- قدیم شتر با بارش گم می شد الان هواپیما با مسافراش.

24- تنهایی یعنی عید رو فقط حسن روحانی بهت تبریک بگه.

25- دل اگه حالیش بود که دل نبود، مغز بود.

26- یه بیماری هم هست به نام «نه من بدبخت ترم» که به شدت در بین ایرانی ها شایعه. فرد بیمار سعی داره به زور ثابت کنه که از شما بدبخت تره.

27- آخرین باری که مامان بابام به من افتخار کردن مال زمانیه که بند کفشمو خودم می بستم.
بعد از اون دیگه موفقیت چشمگیری نداشتم.

28- موارد استفاده از دندان: درباز کن، گره بازکن، گوشکوب برای آجیل، وسیله دفاع شخصی خانم ها، ناخن گیر به عنوان دست اضافی، حتی مورد داشتیم به عنوان قیچی هم کاربرد داشته و در آخر جویدن غذا.

29- کرایه تاکسیا داره به سمتی میره که دیگه صرف نمی کنه بریم سر کار.

30- یارو دماغش شبیه آرنجه بزغالس...
اونوقت تو فیس بوک زیر عکس نوشته:
عمل نکردما
مادرزادیه!

31- داییم تو دوران مجردیش می خواست دنیا رو عوض کنه. پارسال زن گرفت.
دیروز رفتم خونشون دیدم نمی تونه کانال تلویزیونم عوض کنه.

32- مورد داشتیم یارو تو کانون گرم خانواده ذوب شده.

33- کتلت چیست؟
غذایی که هدفش این بوده که کباب کوبیده بشه ولی مشکلات زندگی مانع پیشرفت بیشترش شده.

34- تو میوه فروشی دیدم نوشته شلیل مجلسی!
مگه شلیل اسپورت هم داریم؟

35- دقت کردین اگه دماغ آدم بفهمه دستمال کاغذی در دسترس نیست دو برابر مقداری که رود کارون آب می ده، آبریزش داره؟

36- بیشتر نوابغ دنیا از بین رفتن
ادیسون، ابوعلی سینا، ابوریحان، نیوتن، گالیله، انیشتین
راستش منم حال خوشی ندارم.

37- دو نوع مرد داریم...
1) مردی که موبایلش قفل داره
2) مردی که وقتی مسیج براش میاد میگه عزیزم من دستم بنده میشه برام بخونیش؟
امیدوارم دومی نصیب هیچکس نشه!
چون صددرصد یه گوشی مخفی داره که خیالش از همه چیز راحته.

38- اینجوری که بابای من فرم دریافت یارانه نقدی رو پر کرده؛
فردا پس فردا از کمیته امداد و بهزیستی هم میان در خونه واسه کمک مالی.

39- پسره متولد 94 استاتوس زده...
وجدانی چی فکر کردی داری می خونی؟ بذار بدبخت به دنیا بیاد بعد بهش بخند!
1- میتونی خودتو خر کنی ... داغون کنی ... بدبخت کنی ... اما نمی تونی خودتو بغل کنی ... آروم کنی ... از تنهایی دربیاری

2- قیافه ساقه طلایی یه جوریه که انگار زیر دست ناپدری بزرگ شده!

3- کسی که هدفون رو اختراع کرد احتمالا قصدش نشنیدن صدای دیگران بوده، بعد گفته حالا یه آهنگی هم پخش شه بد نیس.

4- تاکیدی که یه عده موقع عکس گرفتن روی بازوهاشون دارن، هیتلر تو جنگ جهانی دوم روی سیبیلاش نداشت!

5- حالا یه بار هم شرایط بیاد خودش رو با ما وفق بده. چی می شه؟ می میره؟

6- از آینه بپرسی می گه خوشبخت خیلی کمه، از دوربین عکاسی بپرسی می گه مالاشا همه خوشبختن.

7- یه جوری می گن دود از عمر آدم کم می کنه که حالا انگار هر کی بیشتر عمر کنه برنده س.

8- گوگل اگه ایرانی بود، وقتی یه چیزی رو سرچ می کردی اول می پرسید «می خوای چیکار؟» بعد که توضیح می دادی می گفت «حالا خیلی واجبه؟» اگه جوابت مثبت بود می گفت «خعله خب بابا!»

9- یه دسته از پشه ها پشه نیستن که، عقابن تو لباس پشه، گرگن تو لباس پشه، مارن تو لباس پشه!

10- یه بار هم سر کلاس خوابم برده بود، استاد اومد بالا سرم گفت خواب بودی؟ منم هول شدم گفتم نه استاد دراز کشید ه بودم!

11- پیتزا اگه یاد بگیره یه کم یواش تر سیر کنه، خوب غذایی می شه.

12- کل عمرمون دپرسیم بعد تو اعلامیه وفاتمون می زنن شادروان!

13- چرا باید خردل اسم یه سس باشه ولی بزدل اسم یه فحش؟ آخه بین خر و بز هم تبعیض؟

14- روی زمینی زندگی می کنیم که خودش رو جو گرفته، دیگه وای به حال ساکنانش.

15- اوضاع مالیم یه جوری شده که نمی دونم اون گوشی 700 تومنیه رو نخرم یا اون 900 تومنی رو؟

16- اون موقع ها که میلیون پول بود، ما اون میلیون رو نداشتیم. حالا که میلیارد پوله هم ما هنوز اون میلیون رو نداریم.

17- یه قانونی هم هست بین ما که میگه اگه ما به وسیله ای نیاز داشتیم و او وسیله دور بود، دیگه به اون وسیله نیاز نداریم!

18- آقا این بچه های مردم کی ان که همه ازشون راضی ان؟

19- به راننده تاکسیه پول دادم، برگشت گفت یه نفری؟ گفتم خیلی وقته ... گفت بِبُر صداتو، خرد بده پول خرد ندارم!

20- رادیو می گفت به خرگوش هویج ندین، واسش خوب نیست. آخه مگه ما چقدر از خرگوش می دونستیم که اونو هم گند زدی توش؟!

21- شانس در خونه بقیه رو که می زنه با کله می ره تو، اون وقت در ما رو که می زنه فرار می کنه.

22- یکی از بچه های دانشگاه یه نمه داستان نوشته و چاپ کرده، حالا اومده تو فیس بوک مرگ «همکارش» مارکز رو تسلیت می گه!

23- من خودم یه سری برنامه کوتاه مدت دارم و یه سری برنامه بلند مدت. برای کوتاه مدتا وقت ندارم و برای بلندمدتا حوصله. خلاصه واسه همینه که هیچ وقت پیشرفت چشمگیری نمی کنم!

24- این مجریای تلویزیون رو دیدی که آخر برنامه می گن هفته دیگه همین روز و همین ساعت منتظر ما باشین؟ خب آخه اگه هفته دیگه همین ساعت بیایم که آخر برنامه می رسیم دانشمند!

25- همیشه می گن شکست مقدمه پیروزیه، فقط نمی دونم ما کی می خواهیم از دور مقدماتی صعود کنیم.

26- از این چشم بندای خواب گرفتم که خارجیا می زنن و راحت می خوابن ولی من هر وقت اینو می زنم به چشمم منتظرم یکی بیاد گلومو بگیره خفه م کنه!

27- به طور حتم قضیه از یه جایی آب می خوره، وگرنه تا حالا از تشنگی هلاک شده بود.

28- آقا چه جوریه که همیشه «الان» وقتش نیست؟

29- اصلا پاک کن آفریده شده بود که یا گم شه، یا نصف شه، یا دزدیده شه و کلا هیچ وقت به دست صاحبش به اتمام نرسه!

30- شما یه استکان خون بگیر بذار رو تاقچه، اگه پشه ها لب زدن! نامردا فقط نان داغ کباب داغ از گلوشون پایین می ره!

31- کوهنوردی خیلی خوبه فقط حیف یه کم دوره

32- دم بازی های کامپیوتری گرم که یادم دادن هر وقت دشمن دیدم یعنی دارم راهو درست می رم.

33- من اسم بچه مو می ذارم New folder، بزرگ شد خودش اسمشو هر چی دوست داشت بذاره.

34- آیا می دانستید وقتی اژدها تو چشمش آشغال بره می میره؟ چون به یه اژدهای دیگه میگه بیا تو چشمم فوت کن بعد چون فوتش آتیشه کلا کله اش می سوزه!

35- کامنت گذاشتنای بعضیا هم مث مراسم تشییع جنازه می مونه باید تو مراسمشون شرکت کنی تا تو مراسمت شرکت کنن!

36- یکی از آرزوهام اینه که وقتی یه عکسی رو تو گوشیم نشون کسی می دم، هی نزنه چپ و راست بقیه عکسا رو هم ببینه... آلبوم عروسی باباتو ندادم دستت که!

37- به امید روزی که ملت فهیم بفهمند وقتی تلفن آنتن نمی ده داد زدن شون پشت تلفن مشکلی را حل نمی کنه.

38- من همیشه این یارانه با رایانه و رخشان بنی اعتماد و پوران درخشنده و ابوالفضل پورعرب و فریبرز عرب نیا و طرف صحیح فلش مموری رو با هم اشتباه می گیرم.

39- آقای مجری: چرا اسم بچتو گذاشتی بچه فامیل؟

فامیل دور: آخه فکر کردم دیدم هر چی بذارم آخرش به همینجا می رسه...
مثلا اگه بذارم کامی میگن کدوم کامی؟ باید بگیم بچه فامیل... گفتم چه کاریه خب از همون اول اسمشو می ذارم بچه فامیل دیگه!
1- با ترس بزرگ شدیم. ترس از نمره، ترس از کنکور، ترس از خراب شدن، ترس از ترسیدن، از دست دادن، نتونستن... تنها ترسی که نداشتیم ترس از خوب زندگی نکردن بوده.

2- بیشتر کسایی که عینک گرد می زنن و فکر می کنن شبیه جان لئون شدن، شبیه گربه نره می شن!

3- به اندازه تمام کیف سامسونت ها و کیف چرمی های موجود در بازار، تو این مملکت مهندس داریم.

4- این روزا سرعت تکثیر نامردا از باکتریا بیشتر شده.

5- در راستای تولید ملی، مادر اینجانب تصمیم گرفته برام زن بگیره. خاله ام وقتی فهمیده زنگ زده بهم می گه:
اول میای خواستگاری دختر خاله ات، جواب منفی می گیری
بعد هر قبرستونی خواستی می تونی بری!

6- فقط یه ایرونی می تونه
اونقدر فال حافظ بگیره تا یکیش با مشکلش جور دربیاد

7- یارو صدای تارو از دبه ترشی تشخیص نمی ده بعد میاد فیس بوک در مدح ساز استاد لطفی مقاله می نویسه!

8- رفتم بانک به کارمنده می گم
ببخشید شما صندوقدار هستین؟
می گه پ نه پ هاچ بکم! ملت اعصاب ندارنا.

9- تو اکثر خونه های ایرانی بعد بی پولی یه مشکلی هست به اسم «یه چی نداری بدی با چایی کوفت کنیم؟»

10- اونقدری که من واسه تقلب توی امتحانات برنامه ریزی و فکر می کنم، اگه واسه خوندن درسام اینقدر خلاقیت به خرج می دادم الان جزو هیات علمی دانشگاه بودم.

11- هم بنزین گرون شده هم نرخ مکالمات همراه اول. یه یارانه ثبت نام کردیما، دولت هم انقدر کینه ای؟!

12- اگه دوستام می تونستن 5 ثانیه بعد از اینکه گوشی رو قطع می کنم رو بِشنون، تا الان هیچ دوستی نداشتم.

13- فیلم هندی دیدم یارو طناب انداخت هلی کوپترو گرفت رو هوا؛ بعد هلی کوپتر می خواست بره، این نمی ذاشت.

14- خونه دوستم همه چیش هوشمنده؛ از تنظیم دمای خونه گرفته تا تنظیم نور. بعد تنها هوشمندی خونه ما اینه که لامپ دستشویی رو روشن کنی، هواکش هم روشن می شه.

15- زنگ بزنین به آرزوهاتون بگین ما دیر می رسیم، خودشون ماشین بگیرن برن، ما قراره پیاده بیاییم.

16- من اگه نون خامه ای بودم جواب هیشکیو نمی دادم!

17- غول های چراغ جادو سمت ما نمیان چون می دونن جلوی آرزوهای ملت کم میارن.

18- یه نونی هم هست به نام نون گندم که هیشکی تا حالا نخورده، همه فقط دست مردم دیدن.

19- از عجایب زن ها اینه که طبقه به طبقه مراکز خریدو دونه دونه مغازه ها رو می گردن ، ولی وقتی می خوان برن خونه می گن اووه چقدر ماشین دوره!

20- دیگه داریم به جایی می رسیم که می ریم آرایشگاه بگیم موهامو قدر 10 هزار تومن بزن!

21- یه رفیق داریم اسطوره مشکلاته
بدشانس، بدهکار، تنها، مشروط
یعنی دیگه مشکلی نمونده که این تجربه نکرده باشه
زنگ زدم بهش، می دونید آهنگ پیشنوازش چی بود؟
همه چی آرومه... من چقدر خوشحالم...
با اجازه تون من می رم اسید بخورم!

22- با خواهرم دعوام شد در حد جنگ ستارگان
یه چنگ انداختم تو صورتش، یهو به مامانم گفت این وحشیو از کجا آوردید؟
مامانم گفت اون پرورشگاهی که تورو آوردیم، یه باغ وحش بغلش بود دادشتو از اونجا آوردیم!
یعنی از حالت جامد به بخار تبدیلمون کرد.

23- از وقتی جمشید هاشم پور مرزهای شرق کشور رو ول کرد وضعیت این شد، هر روز درگیری، شرارت، گروگانگیری.

24- به نظر من دانشگاه باید اون روزهایی را که نرفتیم سر کلاس رو از شهریمون کم کنه.
این پولا خوردن نداره.

25- تو فیلما نشون می ده بچه هه گم می شه
مامانش 20 سال اتاقشو دست نخورده نگه می داره
من یه بار سه روز رفتم اردو
برگشتم دیدم اتاقم شده انباری!

26- اتاقم معمولا تمیزه، تا وقتی که بخوام یه لباس پیدا کنم بپوشم... برای پیدا کردن لباس انگار بمب منفجر می شه تو اتاق.

27- بابای من فقط و فقط در صورتی یه بخش خبری رو از دست میده که در حال تماشای یه بخش خبری دیگه باشه.

28- سیب زمینی سرخ کرده به آدم ثابت می کنه یه چیزی اگه واقعا خوب باشه هیچ وقت ازش خسته نمی شی.

29- پدر است دیگر...
گاهی گیر می دهد گلگیر عقب رو تو مالیدی!

30- نسلی بودیم که واسه دستشویی رفتن
اول اینترنت رو دیسکانکت می کردیم که حروم نشه.

31- به سگ ها که محبت می کنی باوفا می شن
به آدم ها که محبت می کنی هار می شن
اماااا به خر که محبت می کنی... اصلا براش فرقی نداره!
از بس که ثبات شخصیت داره این بزرگوار

32- ناخنگیر تنها وسیله ایه که تا حالا تحت تاثیر تکنولوژی قرار نگرفته.

33- عکس دل و جیگر سیاه می زنن رو پاکت سیـ ـگار که ما رو ترک بدن. بابا ما اگه دل و جیگرمون نسوخته بود که سمت سیـ ـگار نمی رفتیم.

34- تو کره اگه داد بزنی «کیم» 30 نفر برمی گردن ، یه چیزی تو مایه های مهندس خودمونه!

35- دیروز رفتم آزمایش دادم پولش شد 350 تومن. بابام گفت حالا اگه چیزیت نباشه من میدونم و تو!

36- نمی دونم کی گلابی رو فحش کرد و هلو رو تعریف؟

37- قدیما آیفون معمولی بود، ملت زنگ می زدن می گفتیم کیه؟ می گفتن منم. حالا آیفونا تصویری شده، می پرسی کیه؟ طرف ژست می گیره زل می زنه به دوردست ها
1- ملت می رن دانشگاه که درس بخونن، ما هم می ریم که دور هم باشیم.

2- بهار جان مرسی خیلی خوش گذشت. اگه محبت کنی ما همون اولای پاییز پیاده می شیم.

3- یارو کتاب نوشته چگونه 120 سال عمر کنیم بعد خودش تو 72 سالگی مرده.

4- به افتخار باباها که یه عمر مثل زامبی ها به جون حقوق و دستمزد و جیباشون افتادیم و اونا هم با سلاح «ندارم ندارم» از خودشان دفاع کردن.

5- واسه پیرزن همسایه شکلات بردم خوشحال شد گفت ایشالا بیام عروسیت پسرم. خانم محترم شما خودت دوتا دختر احتکار کردی! خودت دست به کار شو دعا واسه چیه.

6- با این گرونی گوشت دیگه آبگوشت داره تبدیل می شه به Off-Goosht.

7- گواهینامه گرفتن من یک سال و نیم طول کشید. وقتی بالاخره قبول شدم افسره می خواست شیرینی بده.

8- محمدرضا لطفی: ناموسا همه تون منو می شناختین؟

9- تو آسانسور خونمونه نوشته تقاضامندیم توی آسانسور سیـ ـگار نکشین. زیرش کامنت دادم «چرت نکو، به تو ربطی نداره» دیدم فرداش نوشته «اینجا دوربین داره، گیرت میارم!»

10- هر چی بنزین گرون تر می شه، تصورات دختران سرزمینم از اون اسب بالدار منطقی تر به نظر می رسه.

11- کاف حرف جالبیه. به آخر مرد که می چسبه تحقیر می کنه، به آخر نارنج که می چسبه تخریب می کنه، ولی به آخر لواش که می چسبه معجزه می کنه!

12- اونقدر چاله چوله تو زندگی مون هست که دیگه کاری از دست شهرداری برنمیاد.

13- اختلاف طبقاتی یعنی پول ماشینی که بچه پولداره سواره، زیر و بم زندگی من و شما رو تغییر اساسی بده.

14- یه تیریپی دارن شاعرا که می گن زیر بارون گریه کردم که تو اشکامو نبینی. حالا موندم اینی که اینقدر تلاش کرده طرف نبینه دیگه چرا خودشو لو می ده؟

15- آقا یکی بیاد این فامیلای ما رو توجیه کنه، هنوز دارن میان عید دیدنی.

16- یه پشه نشسته رو صورتم، نمی دونم از این پیشکسوت های تابستونه که احترامشو نگه دارم یا از این تازه به دوران رسیده های بهار که بزنم لهش کنم.

17- از قدیم گفتن ذهن مردم رو نمی شه بست، ولی خب صاف که می شه کرد. گِل که می شه گرفت!

18- روایت است که روزی از لقمان خواستند با اینترنت ایران کار کند، بعد از 10 دقیقه ادبی نماند...

19- هر چه از دوست رسد منت است.

20- صبحی تو مترو یهو خوابم برد سرم محکم خورد به میله. واسه اینکه جلو ملت ضایع نشم هر چند دقیقه یک بار سرمو می زدم به میله که فکر کنن خیلی داغونم و دارم از قصد می کنم!

21- بعضیا آنقدر خوبن که هی باید بهشون دست بزنی مطمئن شی واقعی ان، توهم نیستن.

22- مادرا مثل دکترای اورژانسن، مرخصی ندارن، حقوق هم نمی گیرن.

23- آقا بالاخره یکی از فانتزیام به وقوع پیوست
مامانم از بیرون اومد تا اومد از چیپسم برداره گفتم:
برو اول دست تو بشور!
آقا یک حالی داد یک حالی داد که نگو...
فقط یکم شکستگی لگنم اذیتم می کنه
ولی تمام کبودیام خوب شده
تازه دکتر گفته تا هفته دیگه گچ دست و پامم باز می کنه!

24- انقدری که من تو بچگی برای قلب مریض میزوگی دعا کردم، برای پیدا شدن نیمه گمشدم دعا کرده بودم تا الان سه تا نوه داشتم.

25- اگه همایون شجریان آهنگ جام جهانی رو می خوند:
چرا باختی چرا؟

26- ایران که هستیم توی سوپرمارکت دنبال جنس خارجی می گردیم بعد خارج که می ریم، می افتیم دنبال جنس ایرانی! وای عزیزم پفک نمکی!

27- غمگینم...
مثل مردی که روز تولد زنش افتاده روزِ مرد.

28- فکر نکن جدایی ما مثل نادر و سیمینه که خرس طلا بگیره
به ما سر سگ هم نمی دن، برگرد سر زندگیت!

29- تو صنف آرایشگرای زنونه یه قانونی وجود داره به نام «دوبار که بشوری می شه همونی که می خواستی»

30- کاش بالای سر بعضیا یه ضربدر کوچولو بود که هر وقت حوصله شونو نداشتی روش کلیک کنی، طرف بسته بشه.

31- خورشت قورمه سبزی و خورشت کرفس مثل بچه های یه خانواده هستن
که یکیشون دکتر شده اون یکی توی سبزی فروشی شاگردی می کنه.

32- دوست داشتن کسی که دوست تان ندارد مثل این است که در فرودگاه منتظر کشتی باشید.

33- یکی از معضلات زندگیم اینه که به مادرم ثابت کنم من با سوپ سیر نمی شم. سوپ غذا نیست، تفریحه.

34- یارو خرش می میره، دوستاش برای اینکه مسخرش کنن میرن خونش بهش تسلیت می گن.
یارو می گه: من اصلا نمی دونستم خرم این همه فامیل داره وگرنه تالار می گرفتم!

35- دخترتون رو آوردیم، نون و پنیر رو بردیم!
آثار تحریم ها - جلد سوم

36- آمار فروش بالای کتاب در نمایشگاه امسال نشون میده که به رغم مشکلات اقتصادی، مردم هنوز برای دکوراسیون خونشون اهمیت قائلن.

37- بچه بودم بابام گفت: بشین موهاتو آلمانی بزنم.
گند زد تو سرم مجبور شد از ته بزنه...
بعدش گفت: طوری نیست حالا آمریکایی شد.

38- یعنی یه جوری جوش زدم که هر کی منو می بینه سریع می فهمه می خوام برم عروسی.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18