ایران رمان

نسخه‌ی کامل: { پاراگراف کتاب}
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
اسکارلت ، من هیچ وقت در زندگی آدمی نبودم که قطعات شکسته ظرفی را با حوصله زیاد جمع کنم و به هم بچسبانم و بعد خودم را فریب بدهم که این ظرف شکسته همان است که اول داشته ام .
آنچه که شکست شکسته و من ترجیح می دهم که در خاطره خود همیشه آن را به همان صورتی که روز اول بود حفظ کنم تااینکه آن تکه ها را به هم بچسبانم و تا وقتی زنده ام آن ظرف شکسته را مقابل چشمم ببینم.....

بر باد رفته-مارگارت میچل
و هیچ پناهی مرا بهتر از سایه عقل نیست و و هیچکسی مرا دستگیرتر از سالار خرد نه .
کلیله و دمنه اثر ابوالمعانی نصراله منشی
آليس گفت: "باورم نمی شود!"
ملکه با تاسف گفت: "باورت نمی شود؟ دوباره سعی کن. نفس عميقی بکش و چشم هايت را ببند."
آليس خنديد: "فايده ای ندارد، به زحمتش نمی ارزد. آدم نمی تواند چيزهای غير ممکن را باور کند."
...
ملکه گفت: "به جرات می گويم دليلش اين است که زياد تمرين نداری. وقتی من سن و سال تو بودم، روزی نيم ساعت اين کار را می کردم. گاهی حتا پيش از صبحانه، حدود شش چيز غيرممکن را تصور می کردم."
وقتی آدم جرات خيال پردازی را داشته باشد، معجزه های زيادی رخ می دهد. مشکل اين است که مردم هيچ وقت چيزهای غيرممکن را تصور نمی کنند

آليس در سرزمين عجايب/لوييس کارول
شازده کوچولو از گل سرخ پرسید: آدمها کجان؟
و گل گفت: باد به اینور و آنورشان می برد!
این بی ریشگی حسابی اسباب دردسرشان شده!
شازده کوچولو – آنتوان دو سنت اگزوپری
مهرداد از سیـ ـگار فروش کنار خیابان چند نخ سیـ ـگار می خرد و یکی از انها را همان جا روشن می کند .باد سردی از سمت شمال توی خیابا می پیچد و من از سرما دستهایم را توی جیب پالتو فرو میکنم.مهرداد کمی دور تر, کنار اتشی که سیـ ـگار فروش روشن کرده,خودش را گرم میکند. چند بچه که تازه از دبستان تعطیل شده اند با سنگ دنبال گربه ای میدوند. من به اسفالت خیابان طوری خیره شده ام که انگار علت خودکشی پارسا را روی ان نوشته اند! گربه به سرعت از جلوی من میگذرد و از ترس بچه هایی که دنبالش کرده اند خودش را توی سطل زباله کنار خیابان مخفی میکند. من , محو اسفالت خیابان, اما از عمق جان زیر لب میگویم:
خداوندی هست؟
سیـ ـگار فروش کنار خیابان از دور فریاد میزند:
اقا چیزی گم کردی؟
.................................................. .......................................
کتاب: روی ماه خداوند را ببوس
نويسنده: مصطفی مستور
این رمان هجده بار تجدید چاپ شده است و موفق به کسب جایزه برگزیده ی جشنواره ی قلم زرین به عنوان بهترین رمان سال های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰ شده است
خوب ها بهتر مي خوابند ، در حالي كه به نظر مي آيد بدها از ساعات بيداري لذت بيشتري مي برند .
مهم نيست جزء كدام گروه باشي ، هميشه توي آن يكي بيشتر خوش مي گذرد ...

عوارض جانبی ـ وودی آلن ـ لادن نژاد حسینی
بیوه هائی که بهترین ازدواج ها را داشته اند فرانید سوگ و جدا شدن را ساده تر از کسانی پشت سر میگذارند که تعارض های عمیق در زندگی زناشوئی داشته اند ( سوگ در کسانی که زندگیشان با فرد نامناسبی گذشته بسیار بغرنج تر است زیرا باید هم برای خود سوگواری کنند و هم برای سالهای بر باد رفته شان)

مامان و معنای زندگی...........اروین یالوم
همـه چیزهــای از دسـت رفتــــــه یک روز برمی گـــردنـد ،
اما درسـت وقتــی که یــاد می گیــریم بـــدون آنهـا زندگــــی کنیـم !

همه ی نام ها ـ ژوزه ساراماگو
پائولی اهدافی برای اظهار نظر های گزندهاش در تمام سطوح شایستگی ، توانایی و مقام یافته بود . پس از یک مباحثه طولانی با نظریه پرداز روسی ،لانداو ، که کارش گرچه درخشان بود ، ولی بیانش چندان خوب نبود ، در پاسخ به اعتراض لانداو که گفت هرچه او گفته بی معن ینبوده ، گفت : « اه ، نه ، خیلی بیشتر از آن است . آنچه شما گفته اید آنقدر مغشوش و آشفته بوده که کسی نمیتواند بگوید آنچه شما گفته اید بی معنی بوده است یا نه . »
تحقیر مقامات احتمالا در دوران نوجوانی پائولی در زمانی آغاز شد که او شاگرد مدرسه ای در مونیخ بود . در واکنش به اظهار نظری که انیشتین در یک سمینار رسمی کرده بود ، او از عقب سالن مملو از جمعیت گفت : « میدانید ، آنچه را که آقای انیشتین گفت ، چندان بی معنی نیست .»

فیزیک دانان بزرگ ، جلد دوم «از گالیله تا هاوکینگ » ولفگانگ پائولی ، ص 314
از تو چه پنهان، وقتی کسی دیوانه می*شود حتما چیزی را فهمیده که دیگران نمی دانند؛ زخمی کاری، یا دردی کُشنده.

كتاب چهارشنبه ديوانه/ الهام كاغذچي
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47